Spodní frézka - jak začít?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Undert
Příspěvky: 19
Registrován: 29 zář 2015, 15:41

Re: Spodní frézka - jak začít?

Příspěvek od Undert »

jvalik píše:Ahoj,

tyhle frézy bývají někdy dělané tak, že sjedeš jednu stranu prken, pak frézu obrátíš vzhůru nohama, otočíš otáčky, NECHÁŠ VŘETENO VYSUNUTÉ JAK BYLO, otočíš prkno okolo svislé osy (prostě šoupeš po stole) a nafrézuješ druhou stranu. Nezapomeň samozřejmě přenastavit i příchozí a odchozí stůl.

Honza
Diky Honzo, to bylo jediné co mě napadlo, ale jak s tim zacinam tak sem nevedel jestli je takovy postup v pohode. Vyzkousim to a uvidim

Ostatnim taky diky moc za komentare, ja frezu dostal ke stroji takze sem nastesti za ni nedal nic navic. V soucasne dobe delam skoro jenom "endgrain" prkynka (nevim jak to nazvat cesky :D - viz obrazek) a rikal sem si, že to že ten spoj je videt na cele spoje jak psat Tim, bych mohl pouzit jako "okrasny" spoj - udelat tak treba jen jeden spoj z celeho prkenka a trochu to tim ozvlastnit.
Přílohy
prkenko.jpg
prkenko.jpg (103.46 KiB) Zobrazeno 4613 x
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Spodní frézka - jak začít?

Příspěvek od mari_001 »

Ale jsou věci kde je dobrý ten to spoj na spárovku použít, například mlynářské schody... viděl jsem jich několik a většinou povolil lepený spoj natupo. Takže kdybych je vyráběl tak použiju tento spoj. U toho prkýnka by to mohlo vypadat hezky.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Spodní frézka - jak začít?

Příspěvek od Tim »

no až se naučíš lepit tak poznáš že tahle fréza patří na hřebík a klidně se bez ní obejdeš.Ale je samozřejmě na každém jak lepí a co používá za nástroje.Jenom nemám rád když se věci moc komplikují a není to vůbec nutné
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Spodní frézka - jak začít?

Příspěvek od mari_001 »

Viděl jsem mlynářské schody po 6 letech používání, takže já bych ji na hřebík pověsil ale měl ji tam ,nebudu ji používat každý den, ale na spoje které jsou velice namáhané, třeba vykrojení u zaminovaných mlynářských schodech se to vyplatí;) jistota je jistota.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 hostů