Nadšenec k ruce

Vše co se týká tesařského řemesla.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Roman píše:
honzaM píše:Nazdar chlapi,
chvili tady nejsem a uz ani nevima na co mam reagovat (jestli teda bych měl něco říct). Možná jsem se jen chtěl zeptat, co vás tak bere na těch srubech. Dyk to sem k nám nepatří. To je kanada, a alpy. Jinak dík za příspěvky o kolařině. to se mi líbí.
No máš recht,sruby sem moc nepatří.Když je to na samotě,tak se to celkem dá.No já asi nejsem nějak vyhraněný,mám to asi půl napůl.Beru to čistě z bysnys hlediska,je takový bům,lidi chtějí srub,každý má vkus jiný a já jim nebudu vnucovat něco jinýho.Mně by se hodně líbila třeba,roubenka z tesaných trámů.Kulatina a řezaný trámy budou taky o jiný ceně.
hugo.ventil
Příspěvky: 8
Registrován: 15 lis 2011, 15:35

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od hugo.ventil »

no to je sice pravda ze sem nepatri ale to ani japonsky zahrady finsky domky atd.atd.
nevim proc jsem na ne tak zamereny a nemyslim si ze je potreba se obhajovat za to ze se mi neco libi ;) (nic ve zlym) a srub jsem jeste nepostavil delam jiny veci ale to co delas ty je opravdu super a to ze nejses mistr a nemas koho co naucit je tvoje skromnost ktera neni myslim na miste ale co clovek to jina chut ne ?
honzaM
Příspěvky: 25
Registrován: 07 led 2012, 19:03

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od honzaM »

čau,
já s tím tak úplně nesouhlasím. jsem stavitel, dost jednám s lidma už od úplnýho začátku, kdy za mnou příjdou že by něco chtěli jestli bych jim to nepostavil. jenže oni neví co vlastně chtějí. chtějí jenom to co má třeba soused, anebo co viděli v časopise. myslím že by mělo být poslání každýho řemeslníka, stavitele no zkrátka všech co vytváří někomu něco, aby se snažil tomu svýmu zákazníkovi minimálně ukázat tu správnou cestu. Navrhnout mu správný řešení, nemyslím ho k něčemu nutit. Takovejch lidí co chtějí bezhlavě to svoje řešení je málo. Podle mě je potřeba vytvářet pro zákazníky takový věci se kterýma se budou cítit dobře. a to nejenom v té krátké době co je ta věc zrovna v módě. Většina zákazníků jsou v tom oboru laici, a pokud máte dost vědomostí v tom oboru a umíte trochu vysvětlovat, vždy se podaří rozumě vysvětlit co je správné a co ne. a když ten zákazník není blbec tak to pochopí. no a pak to vyrobíte a ste hrdí a zákazník je štastný. a vo to přece de ne?
hugo.ventil
Příspěvky: 8
Registrován: 15 lis 2011, 15:35

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od hugo.ventil »

urcite mas pravdu ale v tom pripade jsem jeden z tech co chteji tvrdohlave to svoje reseni kazdopadne kdybych stavel pro sebe tak to bude srub :(
mozna to neni uplne nej ale uz jsem byl v par srubech i roubenkach a muzu za sebe rict ze srub je srub ale mas pravdu urcite v tom ze ten srub nemuzes postavit kde se ti zachce ale urcite najdes misto kam sedne i tady u nas ;) nicmene to neznamena ze se mi roubenky nelibi -libi ale min a po pravde tu taky nemuzes postavit kam se ti zachce a pokud si muzu vybrat co budu delat tak sruby mam jednu vyhodu ktera mi dovoluje vybirat si co budu a nebudu delat zivim se uplne jinak a ver ze na jednu zakazku kterou vezmu jsou tri ktery odmitnu protoze po me chteji neco pod co se proste ja nepodepisu ale kdyz se tim nekdo zacne zivit ma jenom jednu moznost zkusit jim to vysvetlit a kdyz nechteji slyset tak to udelat podle jejich zadani
carados
Příspěvky: 1
Registrován: 29 led 2012, 17:29

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od carados »

Zdravím vás lidi od dřeva
Nepotřebuje nebo neschnání někdo na letní prázdniny pomocníka na tesařinu . Bydlím v Rychnovku je to asi 4 km od Jaroměře a ta je asi kolem 15km od Hradce Králové . Budu mýt za sebou 3 roky tesaře v SŠř Jaroměř a pak se chystám ještě na rok na truhláře opět v Jaroměři . Hodně se zajímám hlavně v poslední době a chtěl bych v tom nabrat co nejvíce praxe a zkušenosti v rekonstrukci starých objektu nebo stavba srubu a roubenek i také dřevostaveb , ale v dnešní době si člověk nemůžu moc vybírat práce moc nejiní i kdyby byla nějaká ta práce kolem stavby pergol přístřešku nebo střech taky to nejiní špatný ale sruby jsou sruby :) . Může te mě i najit na FB Vladimir Charvat tam mam nějaký obrázky co jsem s kámošem všechno postavily sice nejiní toho mnoho ale nějako se začít musí :) .
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů