Zateplení stropu stodoly,oprava omítky

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
Odpovědět
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Zateplení stropu stodoly,oprava omítky

Příspěvek od Roman »

Potřeboval bych poradit,se zateplením stropu staré stodoly a opravou vnitřní omítky.Takže jestli má někdo nějakou radu,nápad,sem sním.Samozřejmně chci zachovat původní trámy,takže jestli polystyren,vatu nebo jiný materiál.Ted kolik cm 5 nebo 10.Čím to zakrýt a jak.Jak ošetřit trámy?Další věc,omítky.Jsou tady omítky 2-3 cm,někde kusy chybí.Takže čím opravit a dodělat-takže nějaká hrubá omítka,možná nějaký pigment.Chci,aby to ladilo s těmi trámy.Dole fotky jak to vypadá.
Přílohy
0.jpg
0.jpg (62 KiB) Zobrazeno 11874 x
1.jpg
1.jpg (75.02 KiB) Zobrazeno 11874 x
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Zateplení stropu stodoly,oprava omítky

Příspěvek od Martin »

Ještě napiš jestli nad tím stropem bude nějaký provoz.Myslím,že na vodorovnou plochu je určitě i 10 cm málo.Jinak můžu sehnat kontakt na člověka,který má "plnou stodolu" ovčí vlny a byl by rád,kdyby si ji někdo odvezl.Ty stěny jsou mokré :( nebo se mi to zdá?
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Zateplení stropu stodoly,oprava omítky

Příspěvek od Roman »

Nahore je otevrený půdní prostor 25x10 m.Všechno krásný trámy,který jsem začal brousit a mlátit omítky.Dole to bylo kdysi celé asi otevrené a podeprené trámy.Pak to vzali do rukou komunisti a dole je ted 6 místností,které nejsou dozděné az ke stropu.Sušili tam tobolky,takze tady je 12 ohromných větráků,6 uz jsem vyrezal.Nahore by se mi líbil půdní byt,ale neumím si pedstavit zateplovat tu strechu.Nemám tady komín,takze další věc co musím vyresit.Chtěl jsem nahoře zkusit pár dřevěných van a přez léto pivní lázně pro turisty.Dole je určitá vlhkost,protože tam jsou ty větráky.To co je focený,tam zatejkalo.Je to všechno o penězích,ale postupně to buduju.Ta vlna to by bylo zajímavý.Loni jsem byl u kamaráda v Borohrádku a buduje tam statek,má 25 ovcí a pomáhali jsme mu je stříhat.Naživo jsem to viděl poprvé v životě,vlnu zřejmně asi vyhodil.
Přílohy
stodola.jpg
stodola.jpg (54.12 KiB) Zobrazeno 11855 x
Vencál
Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2009, 13:07
Bydliště: Brno

Re: Zateplení stropu stodoly,oprava omítky

Příspěvek od Vencál »

Jsem tu nový a asi tady bude víc fundovaných odborníků, ale můj názor stavaře:
Každopádně si tam pozvi odborníka (stavaře), ta střecha vypadá dost špatně, zcela určitě v tom rohu, kde je proražená bude potřeba zkontrolovat krov (ten ale určitě kompletně). Nedělej žádné ukvapené přístavby, dostavby, rekonstrukce, je lepší si to opravdu celé koncepčně promyslet, ne to pak různě "flikovat". Pokud chceš nahoře provoz, doporučuju udělat statický přepočet stropu, už vzhledem k tomu zatížení těma plnýma vanama. pokud budeš řešit zateplení, musíš mít promyšlené detaily. No nechci tě nějak moc odrazovat, ale bude to pořádná dřina a hafo peněz.
Vašek
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Zateplení stropu stodoly,oprava omítky

Příspěvek od Roman »

Ten roh je,už jakž takž opravený.Musel jsem to to znovu vyzdít,nastavil pozednici a nastavil 2 krokve.Kdysi to měl někdo opravit,ale takhle to dopadlo.Uvnitř mně čeká jeden stropák a pár prken v podlaze.Ve štítu je rok 1915,ty trámy jsou jinak ve špičkovým stavu.Je tam eternit,takže průser-kvalita ucházející,ale jsou někde posunutý šablony a nedá se na to vlést.Stou statikou,už jsem taky na to myslel.Ve stropu jsou trámy-určitě víc než 20x20 cm po 70 cm,vypadají jako by se tam,ted dali.Myslím,že náký vaničky jsou uplný prd.Mám skoro komplet hotovou el.přípojku,kopal jsem 110 m ke sloupu.Mám tam navedenou vodu.Mít miliony a nechat to udělat firmě,to umí každej pitomec.Největší problém je,ale lidský faktor-statkář dělá problémy z přístupovou cestou,vysvětlit chalupářům,že bych jaksi chtěl proud,ale musím přez jejch pozemek,tupoun na stavebním úřadě :P A já se svojí rebelskou povahou,se musím hodně držet a bych někoho nezaškrtil :lol:
Přílohy
půda.jpg
půda.jpg (61.03 KiB) Zobrazeno 11819 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 5 hostů