Tak radši ne

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Tak radši ne

Příspěvek od mari_001 »

Neříkám že moje roveň je kdoví jaká a snažím se na tom pracovat, první počin mích videi byl že jsem chtěl vrátit youtube to co jsem z něj získal. Nechci z nej jen čerpat někoho nápady a postupy, protože něco okoukám a udělám to jinak tak to tak chci prezentovat? Reklama? Na té úrovni co to dělám asi ne. A že youtube sou peníze jsem zjistil až po 8 nahraném videu. Prostě mi nesedí lidi kterých se na něco zeptáš a obšírně ti neodpovedí na co ses ptal-> ale už chápu truvane že se ti ti videa libí, děláš ve finále to samé spousty omáčky okolo, ukazání jak je ten druhej blbej a pak možná něco naznačím nebo vysvětlím.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Tak radši ne

Příspěvek od truvan »

Taky názor
ale mrzí mne že si myslíš cituji "ukazání jak je ten druhej blbej"
a Tvoje přesvědčení že z Tebe dělám blbce(viz.pravěk ,nechce se mi to hledat)
Věř mi že to tak opravdu není.
Moje chyba asi je že to nedovedu vysvětlit tak aby to ostatní pochopily-omlouvám se za to,ale jinej už asi nebudu :)
Míru zdar
práci čest
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Tak radši ne

Příspěvek od truvan »

Pepa:
ale to si mne vubec nepochopil.
záleží myslím vždy na úhlu pohledu pro někoho to muže mít informační hodnotu a pro jiného je to reklama,o to přeci vubec nejde,primárně jde o to,to neodsuzovat šmahem,
nic přece není jenom černé nebo bílé,a každá věc dohnaná do extrémů nikam nevede :)
Míru zdar
práci čest
patejl
Příspěvky: 14
Registrován: 22 bře 2016, 10:56

Re: Tak radši ne

Příspěvek od patejl »

Ted mne´ceka něco takového, prave finisuju s projektem na slamak.
Jen jsem tady nekde zahlidl slovo vata, tu mam doma v sadrosu ale v prirodnim dome nemá co delat.
Nejak mne ty odborny difuzni vyrazy delaji problém, asi jsem ze stare skoly.
Proste receno, slameny baliky jako izolace musí dýchat.
Nesmi zvenku profouknout, nesmí se v nich srazet voda aby neplesnively.
V projektu jsou nektery věci který jsou tam jen naoko kvůli stavebnimu uradu.
Ve finále tam ani nemusej bejt.
Když se nad tim zamyslim tak jde hlavne o zimu, vevnitř teplo, venku zima a nekde v izolaci (slamenym baliku) je rosnej bod a muze se tam srazet voda.

Tim sem po ranu vycerpal mozkovou kapacitu, balim naradi a jedu na zahradu zmerit pilovy pasy na tohle udelatko :)
http://gunsmithjm.blogspot.cz/2016/04/p ... oveho.html
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak radši ne

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
tak nám začal čas prázdnin a k nám do firmy přicházejí brigádníci. Minulý týden tu byl jeden ve ČT,PÁ, a v pondělí už se neukázal a ani nezavolal prostě dělal 2 dny zadarmo. :shock: tento týden tu máme kluka po vyučení a chce jít na nástavbu s maturitou. Dnes jsem ho poprve dostal na starost. Ptám se:
Co děláš radši masiv nebo lamino?
Odpověd:
Já ani nevím, já jsem s masivem ještě nedělal!??
Já:
Cooo? A cos dělal na učnáku?
On:No většinou jsem bouchal s mistrem lamino fušky.
Já:No ale brousit dlátka snad umíš ne? (měl jsem pro něj nachystaných cca 10 starých dlátek na nabroušení)
On: No dlátko jsem měl v ruce asi jednou když jsem potřeboval očistit lepidlo!??? Když mě to někdo naučí tak je nabrousím.
Já: Coooo? A to jste ani nehoblovali ručníma hoblíkama nebo nedělali ozuby atd...
On: No hoblovali, ale šel jsem do skladu a tam mi dali hoblík a s tím to "jakš takš šlo".
My jsme se učili spíš řezat na pile a ve třeťáku jsem dělal na 2D CNC.
Já: A co jsi dělal?
On: No ředitelovi k narozeninám nápis a nějaké reklamní blbosti.

Dopadlo to tak, že první dlátko vybrousil křivě na úhel cca 15st. se spáleným rohem (ukázal jsem mu jak to srovnat na kotoučové brusce) a zítra bude pokračovat.
Tak mi teda řekněte co s tím našim řemeslem za pár let bude když dnešní učnáky produkují takové "odborníky"?
ピーター 大工
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Tak radši ne

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

asi jsem se tu s tim ještě nepochlubil, ale tak dva nebo tři roky zpátky jsem si zaplatil na jednom brněnskym učňáku v Tuřanech rekvalifikaci na truhláře. Prostě jsem usoudil, že jakožto samouk bych chtěl mít znalosti trochu ucelenější a v souvislostech. Tolik moje očekávání. Mimochodem jsem tam byl jedinej kdo si to sám platil, zbytek byly trubky poslaný a zaplacený z pracáku.

Na tom učňáku jsem o našem učňovském školství ztratil poslední iluze. Nikoho tam nic nezajímalo, rozjívení učni jezdili leda po dilně na vozíkách, rybinový spoje vyřezávali s půlcentimetrovýma fukama a zásada mistrů byla "když ti to nevyjde, tak to zatmelíš a nikdo to nepozná." Že by snad nějakej učeň zaslechl že nejde jen o to jak spoj vypadá, to jsem tam nezažil. Když jsem pak zjistil, že mně přidělenej mistr (údajně nejlepší, s citem pro detail a dokonce restaurátor) neznal nejen litěný hoblíky (no, budiž, i když v jeho věku - stejně starej jak já...), ale dokonce ani nikdy neslyšel o tom že by se čelní dřevo dalo zahoblovat a všecko strkal na pucovačku, už mě ani moc nedorazilo když mně v jedné upřímné chvilce sdělil, že učí proto, že má klid, svoje jistý a nemusí nic řešit.

Ve třídě učňů, kteří tam byli spolu s rekvalifikanty, jsem si všiml jedinýho hocha, kterej měl o řemeslo opravdovej zájem. Bylo mi strašně líto, že ho učňák přetaví v troubu, co bude patrně protahovat lamino tloušťkovačkou. No a jinak se tam řešily furt jen samý kraviny. Autorita mistrů se místo na zanlostech zakládala výhradně na schopnosti řvát na každýho jak tur.

Tedy nevím zda to tak chodí všude, nicmeně je zjevný, že úroveň není zaručená zhola ničím. Když jsem se ptal třeba po celokrytých rybinách, bylo mně mistrem řečeno, že to neni v osnovách a že nemá zapotřebí se s tim patlat.

Dnes se divím, že jsem to zarazil a nechal si vrátit prachy až po dvou týdnech. Takovýho ztracenýho času!

Takže já to vidim černě - učňáky produkujou mizerný kopie neschopných mistrů. Čest výjimkám.

Honza

PS: Ještě jedna vzpomínka na efektivitu práce - snad hodinu mistr nemohl jít nic dělat, poněvadž lepil rámeček na obraz a trvdil, že ho musí držet dokud to nezaschne. Nelhal - opravdu ho poctivě držel celou tu dobu :-)
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Tak radši ne

Příspěvek od Rudolf »

Komunisti. Za to můžou komunisti!
:)p
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Tak radši ne

Příspěvek od truvan »

protože to nedržely pevnějc v rukou ???
nebo jak
Míru zdar
práci čest
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti