Harmonium

Zde můžete nabízet či poptávat různé nástroje nebo vybavení do dílen. Lze také nabídnout či poptávat práci, aby se rozvíjelo české řemeslo.
Odpovědět
Honza
Příspěvky: 27
Registrován: 21 črc 2010, 12:19
Bydliště: Brno

Harmonium

Příspěvek od Honza »

Kdysi mi kamarád věnoval harmonium, které našel na půdě bývalé školy s tím že jej určitě opravím.Má záliba je stavět a opravovat hudební nástroje, ale pouze strunné. harmonium mi tak doma zavazí a v současné době již pro něj nemám místo. Pokud by se našel zájemce rád jej daruji
za odvoz. nástroj má dva plusy : dřevo není napadené a má v pořádku měchy, což je základní předpoklad pro zdárnou opravu i nadšeným amatérem. Opravit potřebují některá pérka přitlačující klapky a jednoduchá filcová zakončení klapek, která chutnala molům. Pokudby nástroj měl být nejen účelný, ale i hezký, potřebuje ještě opravit drobné praskliny a předýhovat (půda je půda).
Pokud snad někdo restauruje starý nábytek, mohlo by harmonium byt použito na materiál - vyzrále dřevo, profilované lišty z ořechu, mosazné panty, slonovina z klapek atp. Ozvěte se, kdo má zájem
nerad bych likvidoval spálením nebo odvozem do sběrného dvora. Pro upřesnění bydlím v Brně
snímky přikládám
Honza
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Harmonium

Příspěvek od Martin »

Má to harmonium rejstřík 16' ?Je sací nebo tlakové?Zrovna mám rozdělanou zakázku na rekonstrukci do původní podoby a chybí mi pedálová 16' .
Morčez!
Honza
Příspěvky: 27
Registrován: 21 črc 2010, 12:19
Bydliště: Brno

Re: Harmonium

Příspěvek od Honza »

Mluvíš na mne čínskou řečí . nejsem odborník a tak mi rejstřík 16 nic neříká, Co se vzduchu týče, šlapeš na pedály, tím nafukuješ měch, jsou tam dvě pružiny které jej stlačí a tím se vzduch dostává k jazýčkům. Na měchu zezadu je přefukovací klapka, z čehož usuzuji, že se jedná o tlakové zařízení
Omlouvám se za laické výrazy , neznám odbornou terminologii. Poslal jsem (snažil jsem se) foto, ale nějak se to nezdařilo, bohužel i v ovládání PC jsem pouhý uživatel. Zdravím Honza
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Harmonium

Příspěvek od Martin »

Máš ode mne soukromou zprávu.Uživatelský panel=>soukromé zprávy=>příchozí ;)
Morčez!
Dominicus
Příspěvky: 1
Registrován: 10 říj 2010, 20:18

Re: Harmonium

Příspěvek od Dominicus »

Zdravím Honzo zajímaly by mne fotografie Harmonia a jestli je ještě k mání,bylo by součástí expozice v kapli na tvrzi.Děkuji.
Honza
Příspěvky: 27
Registrován: 21 črc 2010, 12:19
Bydliště: Brno

Re: Harmonium

Příspěvek od Honza »

Pro Dominicuse
Je mi líto ,foto harmonia na tuto adresu se mi nedaří zmenšit, V současné době jsou z něj zamluveny jazýčky ( tzn, že nebude hrát), vše ostatní je k dispozici. Pokud máš ještě zájem, pošli mi soukromou zprávou svoji mejlovou adresu a já Ti foto rád pošlu
Honza
Příspěvky: 27
Registrován: 21 črc 2010, 12:19
Bydliště: Brno

Re: Harmonium

Příspěvek od Honza »

Pro Dominicuse:
Zájemce o jazýčky se jich rád vzdá (dosud jsou namontovány), pokud by to pomohlo realizaci Tvého záměru. S pozdravem Honza
Honza
Příspěvky: 27
Registrován: 21 črc 2010, 12:19
Bydliště: Brno

Re: Harmonium

Příspěvek od Honza »

Ahoj všem,
Harmonium odpočívá , nebo bude odpočívat ve tvrzi v Nemili a tak mu přeji ať je mu tam dobře.
Honza
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů