Výběr pilového kotouče

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
chroustek
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2015, 21:57

Výběr pilového kotouče

Příspěvek od chroustek »

Ahoj !
Prosím o radu s výběrem pilového kotouče pro pilu DW745. Mám tam originál 24 zubů
http://www.peddy.cz/pilove-kotouce/pilo ... alt-dt1158
a přemýšlím o nějakém lepším na překližku, lamino a tvrdé dřevo
zujal mne tento od Bosche
http://www.peddy.cz/expert-for-wood-pil ... x-24-mm-60
, ale nevím jestli je to správná volba. Jsem domácí hobby kutil, ale zase nechci kotouč za tisíce ;-)
Díky moc všem za zkušenosti a pomoc s výběrem.
Pěkný den, Bohouš
chroustek
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2015, 21:57

Re: Výběr pilového kotouče

Příspěvek od chroustek »

Tak koukám, že ten kotouč je v sekci pro pokosové pily. Znamená to že je nevhodný pro stolní pilu. Je tedy tenčí, to vidím. Co vlastně ovlivňuje tloušťka kotouče (kromě prořezu) ?
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Výběr pilového kotouče

Příspěvek od werdio »

myslim že při 250 je síla ok, samozřejmě při stejné kvalitě železa je silnější lepší, hlavně na pokosce, kde slabaj má tendenci se při zanořování v pokosu vlnit v řezu...
Pokosové pily maj předepsaný kotouče v typu zubu, ale myslim ža na tvou mašinu je to ok
Na tenhle bosch jsem koukal, údajně vylepšená generace...
Lamino nejde, tak nevim...
Ale jsou tady jiný borci, co maj lepší zkušenosti :-)
chroustek
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2015, 21:57

Re: Výběr pilového kotouče

Příspěvek od chroustek »

Ahoj, díky moc za odpověď.

Tak jsem ten kotouč nakonec nekoupil, odradilo mě, že je určen pro pokosovou pilu.
Rád bych se ješte někoho z expertů zeptal na názor na

http://www.fachshop.cz/detailsklk.aspx? ... form5.aspx, který mám nyní v hledáčku.

Díky, pěkný večer všem :)
Bohouš
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr pilového kotouče

Příspěvek od JanB »

Já sice nejsem žádný expert, ale snad můžu odpovědět :-)

Ten kotouč, co jsi nalinkoval, používám, ale se 40 zuby. Jinak vše stejné. Co k tomu říct - řeže velmi dobře, o dost líp, než originální kotouč, co jsem dostal k pile. A opravdu je i tišší.
Dlabka
Příspěvky: 5
Registrován: 30 lis 2015, 18:04

Re: Výběr pilového kotouče

Příspěvek od Dlabka »

Ahoj,

ten Bosch mám v pokosové pile a v menším provedení i v maflu. Řeže hezky čistě. Hlasitost nevím, používám sluchátka. Oproti originálu je to propastný rozdíl.

Za podobné peníze koupíš 250mm Freud. Mám LU2B-0500 250mm a na OSB a překližku bez problémů. Lamino nevím. Mohu zkusit jestli chceš.


Ondra
milanzaba
Příspěvky: 45
Registrován: 30 bře 2016, 13:36

Re: Výběr pilového kotouče

Příspěvek od milanzaba »

a neco od Pilany by nevyhovovalo? cenove mi pripadaji slusne a co jsem mel moznost pracovat s tim na skolni dilne ve formatovaci pile, tak vysledky paradni.

jinak tady nekdo zminoval kotouce na lamino. me to ucili delat na prasaka tak, ze vezmu pilu (TS55 a dam na listu), nasadim na konec rezu, ponorim 3mm nebo abych proriznul vrstvu shora (predrez) a protahnu to k sobe. pak nastavim plny prorez a jedu od sebe na konec, tim rezu spodni stranu. takhle jsem bez problemu udelal cisty rez nejakym puvodnim kotoucem 24 zubu v maflu DWT.

zkousel jsem to i na stolni cirkularce, ale mensi kusy se hodne spatne drzi i packama (push sticks) pri tom prvnim rezu od konce dopredu, protoze to posunuju ve stejnem smeru jako se otaci kotouc a ten ma snahu to vytrhnout z ruky. ale vysledek byl taky dokonaly, zadny otrep ani na jedne strane.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů