Pocket hole Kreg

Vše co se týká truhlářského řemesla.
jiri-k
Příspěvky: 22
Registrován: 21 črc 2013, 08:21

Pocket hole Kreg

Příspěvek od jiri-k »

Vážení zkušenější kolegové, máte někdo ozkoušený tento přípravek? Na videu to vypadá hezky (ono tam vypadá hezky téměř vše) ale je to k něčemu v praxi? Drží spoje dobře? Prosím poraďte, je to přece jen hafo peněz najednou..
https://www.youtube.com/watch?v=bIxsNH8OYA4
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Pocket hole Kreg

Příspěvek od werdio »

cau, mam ( ten singl)... obcas nekde pouziju v korpusech . Matthias delal testy, oproti cepu cca tretinova pevnost...jinak se to da celkem snadno vyrobit za desetinu ceny :-)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Pocket hole Kreg

Příspěvek od JanB »

No, zjevně je to velmi rychlé a i snadné. Jak píše werdio, ohledně pevnosti se mrkni na to Mathiasovo video na youtube - že je pevnost výrazně nižší než čep se dá i předem odhadnout, ale to video je zajímavé. Každopádně na řadu aplikací ta pevnost bude určitě vyhovující - třeba ty korpusy určitě.

Já o jejich použití nikdy neuvažoval, ale spíš proto, že se mi tento způsob nelíbí, než proto, že bych nevěřil jejich pevnosti.

Ale z youtuberů je jejich velkým fandou Izzy Swan a ten, pokud si dobře vzpomínám, dělal několik přípravků na vrtání. Jen ti to dá trochu hledání, protože Izzy má stovky videí o všem možném
jiri-k
Příspěvky: 22
Registrován: 21 črc 2013, 08:21

Re: Pocket hole Kreg

Příspěvek od jiri-k »

já to objevil při hledání udělátek na položení terasy (Kreg Deck) ale už jsem to zavrhnul, protože se dělá do prkna dírka ze strany, je utěsněná šroubem a mohla by se tam držet loužička vlhkosti. Takže dám přednost přímému připevnění vrutem terasodrill. Díky za nasměrování, jdu hledat odkazy..
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pocket hole Kreg

Příspěvek od Petr »

Ahoj Jiri,
ja mam doma taky pocket hole pripravek, koupil jsme ho s spolecne s pilou. Mam to vcetne nozniho pedalu a pneumatickeho pritlacneho valecku. Funguje to bezvadne a obcas to pouzivam tam, kde neni ve finale ten spoj videt. Libi se mi to treba u pripevneni stolove desky do lubu. Kdy pri pohledu ze spodu stolu je tohle podle me hezci reseni nez kovove uhelniky atd... Taky to pouzivam, v kombinaci s cepem nebo dominem, kdy jsem nemel dlouhe stuzidlo, tak jsem namazal domino a ten spoj pocket hole jsem pouzil na dotazeni spoje behem lepeni taky to fungovalo bezvadne. V anglii se to bezne pouziva pro pripevneni ozdobnych ramecku z masivu na lamino korpusy u kuchyni. Je to rychle a drzi to velmi dobre. Izzy zrovna vyrobil novy pripravek na tyto spoje s pomoci aku vrtacky - to se mi moc libi:
https://www.youtube.com/watch?v=Of6mRJ63Uu4
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Pocket hole Kreg

Příspěvek od werdio »

jj... kdyz neni jiny reseni stahnuti po ruce, optimal vyreseni situace a v pripade ze to muze byt videt a nevadi to , da se zaslepovaci clunek...
jiri-k
Příspěvky: 22
Registrován: 21 črc 2013, 08:21

Re: Pocket hole Kreg

Příspěvek od jiri-k »

tak jsem to koupil a ejhle, funguje to! ano, na youtube ukazovali, jakou to má pevnost (asi 1/3 toho, co čep/dlab) jenže já nechci po šuplatech skákat...tak zatím pokouším co to dovede.. :P
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Pocket hole Kreg

Příspěvek od werdio »

přesně tak, uplatnění to má :-)
Undert
Příspěvky: 19
Registrován: 29 zář 2015, 15:41

Re: Pocket hole Kreg

Příspěvek od Undert »

Ahoj, já jsem podobný přípravek sháněl před nějakým časem a tehdy se mi podarilo najit takovou jednoduchou verzi od Wolfcraftu viz Amazon, ale teď se mi nedaří to na netu najít na českém trhu. Ale třeba někomu pomůže, že to muže hledat podle té značky :-)
Undert
Příspěvky: 19
Registrován: 29 zář 2015, 15:41

Re: Pocket hole Kreg

Příspěvek od Undert »

Už jsem to našel v obchodu landsmann :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 62 hostů