pásová pila

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

pásová pila

Příspěvek od Tim »

Tak jsem si pořídil pár nových hraček a dnes představuji první z nich

Zkoušel jsem pár řezů síla 4-1,5mm a to podél a i napříč a v různých výškách řezu ,použitý pilový pás simonds šířka 16mm,řezivo smrk.
Je to moje čtvrtá pásová pila a jsem maximálně spokojen,umístil jsem jí ma pojízdný podstavec kvůli větší mobilitě.
Přílohy
IMG_0067.JPG
IMG_0067.JPG (82.75 KiB) Zobrazeno 26529 x
IMG_0068.JPG
IMG_0068.JPG (86.48 KiB) Zobrazeno 26529 x
IMG_0069.JPG
IMG_0069.JPG (80.81 KiB) Zobrazeno 26529 x
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: pásová pila

Příspěvek od JanB »

To je moc pěkná pila, Time. A taky kvalita řezu je paráda, to já na mojí pile nedosáhnu. Musím jet opravdu hooodně pomalu, aby to bylo aspoň trošku rovné.

Co je další na řadě? Nenapínej ;) :lol:
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: pásová pila

Příspěvek od Tim »

ahojky pánové, tak dneska je na řadě druhá hračka a to je sloupová vrtačka JET.
dopředu už říkám věděl jsem,že kupuju čínu a a bude potřebovat kosmetické úpravy ale nebylo to tak hrozné /dotáhnot šrouby překontrolovat nastavení stolů,a srazit otřepy na celém stroji/a opět max. spokojenost pro práci s dřevem plně dostačující.tichý chod díky klínovým řemenům ,dostatečná volba otáček,pro dřevo a drobnější kovo práce bez problémů,je pro praváky i leváky má pravé i levé otáčky ,rychloupínací hlavičku,hloubkový doraz a hlavně všechno je velmi jednoduché.opět pro větší mobilitu je umístěna na pojízné plošině stabilita vynikající
tim
Přílohy
IMG_0085.JPG
IMG_0085.JPG (141.46 KiB) Zobrazeno 26379 x
IMG_0092.JPG
IMG_0092.JPG (60.77 KiB) Zobrazeno 26379 x
IMG_0086.JPG
IMG_0086.JPG (99.02 KiB) Zobrazeno 26379 x
IMG_0087.JPG
IMG_0087.JPG (84.11 KiB) Zobrazeno 26379 x
IMG_0089.JPG
IMG_0089.JPG (83.48 KiB) Zobrazeno 26379 x
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: pásová pila

Příspěvek od Petr »

Ahoj Time,
gratuluju. Moc pekna stojanovka. TAky bych neco podobneho potreboval. (kdo ne, ze? :mrgreen: )
Myslel jsem ze JET je Svycarska znacka nebo se pletu? I na stitku je psane Svycarsko.
Je mi jasne, ze maji asi fabriku taky v cine, ale kdo ji tam dneska nema ze? Napriklad i nemecke BMW ted otevrelo nejmodernejsi fabriku v Šen-jangu, jakou nemaji ani v nemecku. A takovych firem jsou stovky. napr: : "Mladoboleslavská automobilka spustila v Číně novou fabriku umístěnou ve městě Ning-po. Závod byl otevřen ve spolupráci se společností Shanghai Volkswagen". No jo uz to neni co byvalo ze vsechno z ciny jsou smejdy. A to nerikam proto, ze mam doma stolni pilu JET. :lol:
ピーター 大工
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: pásová pila

Příspěvek od Tim »

Ahojky,
jo jistě máš pravdu je to švýcarská firma ale jako téměř všichni vyrábí v číně ,ale nebylo to tak zlý hlavně bylo potřeba odjehlit všechny hrany na o opracovaných odlitcích ale funkčnost bez problémů
tim
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pásová pila

Příspěvek od hylopetes »

Tu vrtacku (mensi model) mam taky. Kupovala jsem to od http://www.fachshop.cz, coz je shop IGM (dovozce Jet).
Dorazila mi s ohlymi zebry motoru, urazenym starterem (vzadu). Uplne nejvic mne ale fascinoval bily otisk palce cinskeho lakyrnika na matne cernem plechu.

Jinak funguje vcelku dobre. Ma trosku vakl a pri uplnem dorazu a zatlaceni se osa vrtani posouva stranou. Ten vakl trosku trva nez se projevi (par dni nez se vymacka vazelina).
Mam trosku jiny hloubkovy doraz - na 2 maticky a je to naprosto nepouzitelne (maticky cestuji).
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: pásová pila

Příspěvek od mari_001 »

Snad nevadí můj příspěvek, hodně slyším, že v ČR není youtube kanál o truhlařině v češtině. Tak něco zkouším a tady je malá ukázka, je to k původnímu tématu vlákna :) Na kritiku jsem obrněn, a budu rád, když mi někdo pomůžete dostat to na nějakou úroveň. Děkuju

https://www.youtube.com/watch?v=G03CvPvGbO8
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: pásová pila

Příspěvek od truvan »

Jo dobrý,
držím Ti pěsti,
zaškrtávám odběr ;)
Míru zdar
práci čest
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: pásová pila

Příspěvek od radomil »

U mě dobrý ... asi bych bral lepší práci s kamerou (AlPacino to má ve filmech vychytaný) :lol: , ale zadarmo shánět šikovného kameramana, to je dneska potíž ... zaplaťpámbu za stativ.
K první metodě bych si na sebe vzal přiléhavý kostým s flitry, ty pohyby jsou ladně krasobruslařský a ke druhý asi bílý kimono, tai-chi-stický :lol: jinak díky za supr počin. Pošlu odkaz té paní, co tam někdy nouzově kupuju pásy, ta se s tím vždycky umlátí v sebeobraně.

Zpočátku mě zarazilo :o , kolik máš prázdného místa v dílně, ale pak se vše vysvětlilo 8-)

Když se to vezme takhle polopatě, mohlo by se třeba líbit i nanadavání pásu do pily ;) ... naladění ložisek, tahu, kolmost ve všech osách a tak, člověk se to před lety nějak naučil a z vlastní zkušenosti vím, že občas jedeme v zažitém postupu, který může mít své neduhy ...

A když jsme u pásovek, pokud chci fajn výsledek, zabojuju s dvěma gripy a zbytkem sololaku nebo překližky a zaříznu, připnu a nepadaj mi do ložisek „třísky“, netřepí se spodní hrana materiálu a vůbec ... ale zase se tam nedá vodit žádný přípravek v drážkách ... používáte nějaký vložky do té díry ve stolku, co je v ní původní plastové kolečko s výřezem?

Každopádně dávám palec nahoru a těším se na další epizody řady pásová pila.
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: pásová pila

Příspěvek od Tim »

ahojky,
moc dobrý videa
chválím líbí se mi to ale pro mne to má jednu chybičku ,můj sluch celoživotní prací v truhlárně je dost otupělý a tak bych se přimlouval za lepší kvalitu zvuku a větší hlasitost.vše co jsem v PC našel jsem dal na plný pecky a bylo málo.
jinak dobrý dávám ****** a jen tak dál.

tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host