Jesan PPN 801

Vše co se týká truhlářského řemesla.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Jesan PPN 801

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, nějak se tu množí nové přírůstky do dílny v podobě pásovky, tak se také musím pochlubit. Včera se mi podařilo dostat pod střechu pásovku Jesan, má 80ky kola, je opravdu veliká, byla to akce kulový blesk, den předtím jsem přeměřoval výšku stropu v dílně, zda jí tam dostanu a navíc jen 15 km od bydliště, dostal jsem i množství pilových pásů a je slušně zachovaná, chybí jen pravítko. Zatím tedy vůbec netuším jak ji dostanu 2m dveřmi do dílny :geek:

Nemáte ji někdo, nebo známý, potřeboval bych vyfotit spodní vodítka pásu, úplně se mi nepozdávájí, že jsou originál. Díky všem!
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Jesan PPN 801

Příspěvek od miru01 »

Ještě foto...
Přílohy
DSC_2834a.jpg
DSC_2834a.jpg (173.19 KiB) Zobrazeno 16698 x
DSC_2838a.jpg
DSC_2838a.jpg (196.68 KiB) Zobrazeno 16698 x
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Jesan PPN 801

Příspěvek od Hans »

Ahoj miru01,

se spodními vodítky Ti nepomůžu, ale chtěl bych z Tebe tahat trochu rozumy :-) Říkal jsem si, že bych se možná na ten kousek z toho inzerátu zajel mrknout, ale nevím zda to horní vedení má mít jen ty špalíčky anebo zda tam patří ložiska či ty ploché hříbky v ložiskách. Co tam máš Ty? Já těm špalíčkům nějak nevěřím...

A prosimtě, ještě drobnost... změřil bys mi úhlopříčku? V mým případě vim jistě, že bych to musel do dílny navézt naplocho a pak postavit, tak jestli by mi to vyšlo.

Díky

Honza
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Jesan PPN 801

Příspěvek od mari_001 »

Ahoj,
tuhle jsme měly ve škole a nebyl žádnej problém, nejsem si jistej na 100% ale myslím si že to vedení je origo, protože jsem do toho dělal právě ty špalíčky:)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Jesan PPN 801

Příspěvek od miru01 »

Ahoj Honzo,
co je originál je otázka, v manuálu se u ní píše o dřevěných špalíčkách, ale bohužel výkres tam není žádný, ale já mám nahoře celé vodítko komplet v ložiskách (jak boční tak opěrné), ročník je to 1981; dole mám viz foto.
Uhlopříčku ti změřím dneska večer, ale můžeš i uvažovat s tím, že pokud sundáš horní pásovnici a plechy, tak získáš odhadem tak 20 - 30 cm k dobru.
Popravdě já šel den před koupí do dílny změřil strop a na uhlopříčku si ani nevzpomněl, ale doufám, že ji tam nastěhuju až přijde čas :)
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Jesan PPN 801

Příspěvek od miru01 »

mari_001 píše:Ahoj,
tuhle jsme měly ve škole a nebyl žádnej problém, nejsem si jistej na 100% ale myslím si že to vedení je origo, protože jsem do toho dělal právě ty špalíčky:)
Ahoj a bylo tam to kolečko s ložiskem?, na foto výše je vidět, že je to k tomu kovovému bloku podomácku nahoře přivařeno a vedle je ještě vidět zbytek sváru, jak kdyby tam něco ještě původně bylo. Zase když koukám na různá videa, tak většinou to mají pásovky pod stolem naopak, tj. nejdříve vodítka a pak až opěrné ložisko pod. Šlo by prosím vyfotit, jak to má ta zefamka?
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Jesan PPN 801

Příspěvek od mari_001 »

Jsem teď v brně, ve středu večer ti to vyfotím. Zrovna o víkendu jem s tím spodním vedením dělal, je tam stejné vedení jako nad stolem,litinový výlitek na kterém je kolečko na zadní doraz a pak dva válečky s ložiskama, při štelování na tloušťku pásu se otáčí celým výletkem protože jeden váleček je v jiné úrovni než druhý, příkládám výkres z technické dokumentace co jsem dával odkaz lorch
Přílohy
zjdt.png
zjdt.png (152.25 KiB) Zobrazeno 16641 x
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Jesan PPN 801

Příspěvek od miru01 »

Tak tady jsou rozměry, resp. úhlopříčka, pila má 51x120x240 cm, takže uhlopříčka je 2,45 m.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Jesan PPN 801

Příspěvek od Hans »

No supr, díky! Takže mě čeká patrně vejlet do Pardubic :-) Myslím že větší prořez už bych asi pod můj strop těžko sháněl.

Honza
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Jesan PPN 801

Příspěvek od kiwi »

Dřevěných vodítek bych se nebál ve škole jsme je na pile taky měli a bez problémů. Pokud by se ti dřevo nezdálo tak jsou celkem oblíbený keramický vodítka
http://spaceageceramics.com/
http://www.rockler.com/ceramic-guide-bl ... aws-4-pack
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 11 hostů