nátěr a údržba borovicové podlahy

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
Jitka
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2011, 08:38

nátěr a údržba borovicové podlahy

Příspěvek od Jitka »

Dobrý den,
udělali jsme si doma borovicovou podlahu a teď se nemůžeme rozhodnout, jak podlahu ošetřít.
Bylo by možné nám poradit?
S pozdravem Jitka
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: nátěr a údržba borovicové podlahy

Příspěvek od Martin »

Ahoj Jitko!
Něco už se probíralo v Nátěry lněným olejem.Na podlahu je možné dát i tvrdý vosk(karnaubský) a to se tady taky probíralo.Tlusté ani tenké laky nic moc,stejně se to časem prošlape a pak je ta podlaha flekatá.
Morčez!
Kid
Příspěvky: 1
Registrován: 09 říj 2011, 18:49

Re: nátěr a údržba borovicové podlahy

Příspěvek od Kid »

Určitě bych také doporučil nějaký olej, vzhled je skvělý a případné opravy kazů reltivně snadné.
Kukuricka65
Příspěvky: 4
Registrován: 12 bře 2013, 14:14

Re: nátěr a údržba borovicové podlahy

Příspěvek od Kukuricka65 »

Dobrý den,
já jsem zatím všechny podlahy na chalupě natírala Xyladecorem. Mají v nabídce i podlahový lak, docela dobře se s ním pracuje a výsledek je velmi dobrý. Naposledy jsem natírala před třemi lety, zatím to další nátěr nepotřebuje
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: nátěr a údržba borovicové podlahy

Příspěvek od Petr »

Ahoj Jitko,
ja jsem zrovna dneska dokoncoval podlahu ze sibirskeho modrinu. Jako povrch jsme zvolili olej Lignea - Tungovy cinsky drevni olej z cesty dreva. Muzu doporucit - pracuje se s nim dobre a vypada to skvele. Zatim po prvni vrstve, jeste budu delat jednu a taky ho pouziju na kuchynske desky schody a osteni. Prvni vrstvu jsem zredil 1:10 s terpentynem a zahral na cca 40-50st. pro lepsi proniknuti do dreva. (Sibirsky modrin moc nesaje). Musim se pochlubit fotkama ahoj Petr ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
Kukuricka65
Příspěvky: 4
Registrován: 12 bře 2013, 14:14

Re: nátěr a údržba borovicové podlahy

Příspěvek od Kukuricka65 »

Mám zkušenost s barvou sadolin a podlaha je po ní super. Sice nemáme borovici, ale dub, ale to je myslím jedno.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů