Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od werdio »

vim jedno,nějakou tu stovku stolů jsem udělal a nějaký proporce nehrajou roli,jde o to co potřebuješ, ...to je jak, chci psací stůl, jaký rozměry mám udělat...
Obecně jsou daný doporučený výšky...šíře a délky dle potřeb/prostoru/počtu lidí a pod...x proměnných
Ale chápu že jsi za sebe navrhl nějaký rozměry :)
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od radomil »

werdi, já myslim, že si jen nerozumíme, o rozměrech psacího stolu není co řešit, v tom máš naprosto pravdu, ale Rudolf se ptal na japonský štokrdlátko pro děti pod nohy, to je úplně jiná kategorie nábytku, ne?
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od werdio »

jasný :-) ..já jen, že někdo potřebuje aby za něj někdo vyslal rozměry u stolku co bude potřebovat on a kdo jiný by měl vědět jaký míry jsou ok než uživatel
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od JanB »

werdio píše:jasný :-) ..já jen, že někdo potřebuje aby za něj někdo vyslal rozměry u stolku co bude potřebovat on a kdo jiný by měl vědět jaký míry jsou ok než uživatel
Souhlas, taky nechápu, proč by mi někdo cizí měl kecat do toho, co se mi má líbit a co ne. :)
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od Rudolf »

No jasně že si můžeme všechno udělat tak velký jak chceme. Pořád mi na mail chodí nějaký penis enlargementy :)
Ale vážně. Obligátní příklad: lahev Coca-Coly, Parthenon, Thonetova židle, můžete si za to dosadit spoustu dalších symbolů "vyťukanosti". Někteří lidé to mají "ve voku", ani to neví. To jsou mistři, od kterých potom ti méně nadaní jejich vzor kopírují. (Dnes se to spíš učí na Umprumce.) A je klidně možné, že Werdio to od oka seká docela pěkně. Já tenhle dar nemám. Vidím vždycky až výsledek, když jsem si dal delší pauzu a podívám se na to "nezávislýma očima".
Mimochodem z toho plyne, že si myslím, že estetika a teorie umění nejsou jen zbytečně vyhozený prachy, aby měly co studovat éterické slečinky a buzeranti :)))
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od werdio »

Rudolfe, nějak tě nechápu...změř jak potřebuješ stůl velký a podle toho řízni, žádný rozměry nejsou daný, jen obecně doporučený...u jídelního stolu je to výška cca 75 u psacího cca 72 (tam je ale na místě řešit k čemu bude primárně sloužit a pro koho bude) japonskej řekněme cca 45, všechny ostatní míry jsou jen na tobě! :-)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od JanB »

Já sice rozumím, co chce Rudolf říct, ale taky to moc neberu .....prostě že by vzájemný poměr šířky, délky, výšky měl být nějakým způsobem "magický", aby lahodil oku. Koneckonců Radomil už udělal narážku na zlatý řez.
Já se na to dívám stejně jako werdio - rozměry podle toho, kde to má stát (aby to tam vešlo) a co na tom má stát (opět aby se to tam vešlo :-) )- prostě praktické hledisko. A pak se může klidně přidat nebo ubrat kousek na jednom rozměru, když už musí být ten zlatý řez :-)

PS: Láhev od coly mi nijak výjimečná nepřipadá, Parthenon je krásný a Thonetka je celkem pěkná. A na moderní "design", co občas zahlédnu v časopisech, jsem alergický......taže - nemyslím, že existuje jednotné pravidlo pro estetiku, každý jsme holt jiný a každý máme svoji hlavu .....(a na jihu Moravy, kde jsem vyrostl, jsme při debatách o víně říkali, že každý má "svoji držku", když jsme se nemohli shodnout :-D )
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od werdio »

asi tak..
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů