nátěr dveří olejem

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
D.A.
Příspěvky: 7
Registrován: 21 úno 2017, 19:01

nátěr dveří olejem

Příspěvek od D.A. »

Dobrý den,

čím natřít venkovní vchodové dveře do dílny? Jsou situovány na východní stranu, Slunce tam svítí takřka celý půlden. Je to obroušený smrk. Chci zachovat kresbu dřeva, ale nechci, aby mi to zešedlo. Napadl mě lazurovací lak, ale ten prý časem zpuchýřkovatí. Olej je asi dobrá alternativa, ale chtěl bych, aby to dveřím také dodalo světle hnědý odstín - aby to bylo spíš do hněda než do žluta nebo oranžova.

Prodávají se oleje namíchané s pigmentem? Samotný olej asi nestačí, že? Anebo fermež a po ní pak včelí vosk? Co když na to pak někdy chytnu mastnýma rukama od oleje? Co potom případné odstraňování nátěru po X letech nebo jeho přetírání, co je na to nejvhodnější?

Prosím jen osobní zkušenosti, děkuji.
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: nátěr dveří olejem

Příspěvek od Ponty »

1/OSMO - UV OCHRANNÝ OLEJ BAREVNÝ, v případě renovace stačí zpravidla jeden nátěr na očištěný povrch - bez obrušování!

2/Borma Wachs DECKING OIL - tónovaný dánský olej. V případě renovace stačí 1 nátěr bez jakéhokoliv obrušování – přímá aplikace na původní nátěr.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: nátěr dveří olejem

Příspěvek od Tim »

Ahojky,
jak píše Ponty není třeba nic složitě vymýšlet používám OSMO lasura k maximální spokojenosti následné přetření je jednoduché bez broušení pouze ometeš nebo přejedeš kartáčem

Tim
D.A.
Příspěvky: 7
Registrován: 21 úno 2017, 19:01

Re: nátěr dveří olejem

Příspěvek od D.A. »

Děkuji za rady pánové, to OSMO mi doporučili i v kamenné prodejně, takže do toho asi půjdu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů