Moje "nová" pila

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Moje "nová" pila

Příspěvek od kiwi »

Tak přemýšlel jsem jestli ti na to mám vůbec odpovídat když jsem už to všechno popsal na předchozích stránkách ;) ale pro tebe to napíšu zjednodušeně
1. líbí se mi patina
2.jiný motor se tam dát nedá (bez velkých úprav) a silnější 1,5HP varianta se stejnými rozměry lze občas sehnat v USA ale s dopravou a vyděračským DPH a ostatními poplatky je dražší než kolik mě stála celá pila s dopravou z UK a celou renovací.

Jinak nemůžeš srovnávat maflík s komutátorový motorem a pilu s třífázovým motorem. Pochybuju že na 700w maflík dáš 250mm kotouč a budeš řezat 60mm dub jako máslo. ;)
Dosud jsem měl stolní pilu Makitu MLT100 ta má 1500w ale na tuhle pilu se opravdu nechytá
starymajster
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2016, 16:04

Re: Moje "nová" pila

Příspěvek od starymajster »

Ahoj kolega , gratulujem ti k peknej pile , niekde na webe je 6.dielny serial obnovy Unisaw 45 .
Radost pozerat . Ja som si v UK tiez zohnal Wadkin Bursgreen AGS 10 zo stolarskej skoly , teda sa na nej pracovalo pod dozorom . Predali ju z dovodu vadneho zariadenia pre rychle zastavenie .Pilu som vyfukal , vymenil klinove remene a pracovala na 1.zapojenie .Mala uz novy typ vypinaca , teda tlacidla a stykac . Mam z nej radost , lebo takych pil na trhu niet , v tejto cenovej kategorii . V tej dobe boli na webe aj 3 ks hoblovky s prepustanim za nejakych 600£ , ale v tej dobe som nemal priestor na nu . Dnes mam , ale su prec a prehnane drahe . Tak na vacsie hoblovanie chodim ku kamaratovi stolarovi .
Tak ti prajem mnoho radosti a peknych vyrobkov , lebo dobra pila je zaklad . S pozdravom Peter
starymajster
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2016, 16:04

Re: Moje "nová" pila

Příspěvek od starymajster »

Kolega , tak som nasiel 1.diel spominaneho serialu .https://www.youtube.com/watch?v=8w6lawDS5_M . Ahoj a pekne pozeranie .Peter
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Moje "nová" pila

Příspěvek od kiwi »

Ahoj, ty videa znám. Než jsem se začal vrtat v té svojí tak jsem shlédnul několikrát. :)

Tu hoblovku máš na mysli Wadkin BAOS ? Ten stroj se mi dost líbí je to perfektní velikost do mé dílny. Bohužel sehnat kompletní pěkný kus za slušný peníze v předrenovačním stavu je problém. Spousta jich je jakože repasovaných , ale v hodně případech v nich někdo akorát vymění ložiska a opatlá barvou a to není nic pro mě. Já si stroj raději zrepasuju sám a vím jak je co udělaný.
Teď koukám po nějaký stojanový vrtačce, už mám pár favoritů tak uvidím co z toho bude. ;)
Jak jsem si jednou vyzkoušel poctivou starou litinu, tak už nechci, pokud to bude trochu možný nic jinýho.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Moje "nová" pila

Příspěvek od Pepan »

Pánové, to ty stroje taháte z GB?
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Moje "nová" pila

Příspěvek od kiwi »

Ano já jsem svou pilu sehnal v UK (jak jsem psal hned na první stránce ;) )
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Moje "nová" vrtačka

Příspěvek od kiwi »

Od podzimu jsem pokukoval po nějaký lepší stojanový vrtačce než co jsem měl doteď. Typická čína s vůlí úplně všude. Nějakou práci udělala a pokud jsem vrtal do dřeva do hloubky tak 3cm tak celkem v pohodě, ale při hlubším vrtání už začala díra ujíždět. A to nepočítám problém s použitím sukovníku kdy pokud nebyl perfektně naostřený tak to vrtačka skoro neutáhla.

Nicméně zadařilo se a na ebay v UK jsem sehnal tohohle mazlíka. Jedná se o Tauco 17" DP600. Stejná značka jako moje pila, takže se to hezky doplňuje.
První co mě napadlo když paleta s vrtačkou přístála u mě na dvoře, bylo jak to ku.va dostanu do patra :shock: . I když jsem si předem zjistil jak je velká a kolik váží, tak prostě na živo to je úplně něco jinýho.
Nedalo se nic dělat a abych ji dostal do patra do dílny musel jsem jí rozebrat a po částech odnosit.
tdp_001.JPG
tdp_001.JPG (146.19 KiB) Zobrazeno 5461 x
tdp_002.JPG
tdp_002.JPG (152.43 KiB) Zobrazeno 5461 x
tdp_003.JPG
tdp_003.JPG (130.44 KiB) Zobrazeno 5461 x
tdp_004.JPG
tdp_004.JPG (132.96 KiB) Zobrazeno 5461 x
tdp_009.JPG
tdp_009.JPG (148.58 KiB) Zobrazeno 5461 x
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Moje "nová" pila

Příspěvek od kiwi »

Všechny díly jsem celkem bez problémů odnesl v rukách i když motor se svými dobrými 30kg docela pronesl. Na desku stolu jsem ale musel jít trochu jinak, protože váhu bych odhadoval tak na dvojnásobek motoru. Desku jsem přikurtoval k fošně a vyklouzal jsem s tím po schodech nahoru.
tdp_006.JPG
tdp_006.JPG (105.83 KiB) Zobrazeno 5461 x
V současnosti vrtačku rozebírám a čistím. Těší mě že pod nánosy mastnoty a jinýho bordelu je na ní původní zachovalá barva, takže ji "jenom" vyčistím nebudu jí lakovat.
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: Moje "nová" pila

Příspěvek od Fangluin »

Krásný kousek.

Dalo by se rozepsat jak a čím to čistíš? Já koupil starou hoblovku Rikow a zatím to pomalu čistím, barvu jsem zkoušel sundat nějakým barvožroutem, ale nic moc. Takže to asi půjde na pískování.

Co používáš na rez? Četl jsem víc typů, od WD40, přes ocet a nebo sodu. S čím je nejlepší zkušenost?

Rád bych ještě vyměnil ložiska na válci, ale nedaří se mi to rozlisovat. Nejsem schopen stahovákem sundat ani řemenici. Pomůže nahřátí hřídele?
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: Moje "nová" pila

Příspěvek od pinos »

Ahoj. Tak to je fakt nádherná práce. Ten podstavec, na tom mužeš dělat i kovařinu ne?
Jak mají vyřešen ten vertikální pohyb při vrtání? Nějak na to nemůžu z fotek přijít.
Přeju hodně elánu do renovace a těším se na fotky :) .
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 4 hosti