Konferenční stolek dub rustikal

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konferenční stolek dub rustikal

Příspěvek od Ponty »

Jako předloha mi sloužil tento stolek. Konečnou úpravu jsem si ale přizpůsobil.
d0d3bb449fbe43890ad9c0d9d8bc1ef0.jpg
d0d3bb449fbe43890ad9c0d9d8bc1ef0.jpg (13.8 KiB) Zobrazeno 10805 x
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Konferenční stolek dub rustikal

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

tohle vlákno mi úplně ušlo. Musím říct, že jsem nevýslovně rád, že se sem po létech průmyslových postupů vrací věci jako je hoblovanej povrch. Super! Je v tom vidět cit a fortel :-)

Ještě bych si dovolil doplnit, že ruční hoblování je kolikrát i daleko rychlejší než šmirgl se vším jeho střídáním hrubostí. A jak Ponty naznačil, je to čistá a pěkná práce :-)

Mám radost. Jen tak dál!


Hans
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Konferenční stolek dub rustikal

Příspěvek od truvan »

Ponty píše:Dík Truvane. Ty uši byl doopravdy záměr. Je to kopie Amerického koloniálního stylu a ten se mi poslední dobou dost zamlouvá. Hlavně na práci. Vím že tento styl nesedne každému, ale který také jo ... :D
Nejsem v tom uplně kovanej ale řek bych že tohle není koloniální styl ,spíš se jedná o American Craftsman furniture,u toho koloniálu je hodně soustružených prvků,ale styl nestyl je to od tebe pořádný kus řemesla.
Míru zdar
práci čest
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konferenční stolek dub rustikal

Příspěvek od Ponty »

Truvan - asi máš pravdu. Já v tom nejsem také odborník. Našel jsem tento styl na internetu a většina uvádí Colonial style a já to tupě kopíruju :D Každopádně mne to baví a to je to hlavní. Nedělám to na zakázku, ale vyrábím co mne baví a líbí se mi. Teprve pak to nabídnu k prodeji. Po 10 letech ve vedení truhláren začínám být v zakázkové výrobě otrávený a připravuji si tak půdu pro osamostatnění se. Hlavně teď kdy mi čtyří kamrádi 40 cátnici vrstevníci během roku padli na mrtvici a infarkt. Nemám plány na velkotruhlárnu v kterých jsem doposud působil, ale malou dílnu v které se uživím sám.
Jen pro představu, když tu bylo vlákno ohledně naceňování zakázek, tak na tento stolek padlo 0,15 m3 dubu ve fošnách 50 mm a prknech 30 mm. Časově mám spočítáno 22h čisté práce.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Konferenční stolek dub rustikal

Příspěvek od Pepan »

Ponty, já z diskuze nabyl dojmu, že ty už právě vlastní truhlárnu máš. :)

Jinak uvažuji podobně jako ty. Sice nic neumím, ale chtěl bych si vyrábět podle svého a pak to nabídnout ke koupi. Je to sice idealismus, ale už mi taky táhne na 50 a chci něco klidného, co mi nakrmí děti a zaplatí hypotéku. :)

Jaké hoblíky používáš? Myslím značku, typ.

Díky
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konferenční stolek dub rustikal

Příspěvek od Ponty »

Pepan - dilnu mam doma. 18 let mam zivnost a delam po praci a o vikendech. Hlavni pomer mam jako vedouci truhlarny cca 10 let. 20 let se pohybuji v truhlarine a ted se to hodlam zurocit dle meho spokojeni.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konferenční stolek dub rustikal

Příspěvek od Ponty »

Jo, hobliky mam Dictum. Je to levnejsi verze lepsich hobliku. Ted mam objednane Veritase. Zaklad je brousit a brousit. Brousim cca kazdou hodinu prace.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Konferenční stolek dub rustikal

Příspěvek od Pepan »

Brousíš ručně nebo máš Tormek?
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konferenční stolek dub rustikal

Příspěvek od Ponty »

Brousim rucne. Mam kalenou sklenenou desku, brus. Papir pod vodu a kameliovy olej. Upnu do pripravku na brouseni, ktery mi drzi uhel a obtahuju na P 2000 a 4000. Ted chci koupit jeste arkansas.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Konferenční stolek dub rustikal

Příspěvek od Pepan »

Ponty nemáš odkaz na ty přípravky?
Ten přípěvek je pro mě španělská vesnice. :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti