pro admina

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

pro admina

Příspěvek od werdio »

v této rubrice se často ptají "nečlenové" na to jak na to, a zřejmě by jim huba upadla poděkovat za snahu když někdo poradí...šlo by napsat sdělení pro takové tazatele, že je slušnost poděkovat popř.ať nepíšou dotaz , když pak pravděpodobně ani nečtou odpovědi.
diky
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: pro admina

Příspěvek od jiri »

Dobrý den.
Na forum chodím, nepřispívám až tak často jako werdio a nemám tak fundované rady jako on.
Nedávno jsem si prošel starší příspěvky a napadlo mě zrovna to samé.
Málo kdy poděkování, nebo třeba jen nějaké citoslovce.
Konkrétně třeba stran povrchovky na jídelní stůl. A řada dalších.
Potom se nedá divit, že podobná fora pomaličku vyhasínají, bez zpětné vazby to nemůže bavit donekonečna.
Werdio, děkuji za Tvé erudované příspěvky a porady, ze kterých se dá vždycky poučit.
Prosím vydrž, lidé jsou různé a mám dojem, že znakem dnešní doby je hlavně brát.
jiri
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: pro admina

Příspěvek od truvan »

Vidím to taky tak,přitom to tady mělo tak pěkně našlápnuto,poslední dobou je to u ničem.
Jen tahat rozumy ale zpětná odezva žádná,případně ještě někoho peskovat :) to už se mi tu taky stalo(ještě že jsem splachovací a myslím si o dotyčném svoje:)
Míru zdar
práci čest
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: pro admina

Příspěvek od truvan »

jen jsem zapoměl dodat že si myslím že s tím admin nic nenadělá,to je o lidech,to je ta česká povaha,hold malá krásná zemička ale trošku zaprděná,ještě že ty amíci jsou tak v pohodě tam ty fora jedou uplně jinak,ale to tady imho ještě hodně dlouho tak fungovat nebude.
Míru zdar
práci čest
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: pro admina

Příspěvek od truvan »

ještě mi to nedalo a odběhnul jsem od frézy,
myslím že taky platí "jaký si to uděláš takový to máš"tím chci říct že s nešvarama bysme měli bojovat jak umíme tzn.odkázat takové lidi do patřičných mezí,ale to chce podporu od zdravého jádra ne že se v tom dotyčný bojovník nechá sám a nikdo se k němu nepřidá,to se na to pak vykašle a nikam to nevede(jestli mi rozumíte co tím chci říct)
ale to by se imho nemělo řešit na vláknu o povrchovkách dřeva :)
Míru zdar
práci čest
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: pro admina

Příspěvek od JanB »

truvan píše:jen jsem zapoměl dodat že si myslím že s tím admin nic nenadělá,to je o lidech,to je ta česká povaha,hold malá krásná zemička ale trošku zaprděná,ještě že ty amíci jsou tak v pohodě tam ty fora jedou uplně jinak,ale to tady imho ještě hodně dlouho tak fungovat nebude.
Víš, ono svoji roli hraje i to, že ve Státech je řádově víc lidí a i když bude podíl kutilů ochotných publikovat na diskusích všude stejný, tak už to bude hodně viditelný rozdíl. A u nás rozhodně je spousta šikovných lidí, jen asi chybí to druhé - chuť s tím jít na internet. A je to vidět i tady na Cestě dřeva - lidi, kteří aktivně přispívají, spočítáš na prstech a i u nich se střídají období aktivity s různě dlouhými pauzami (mě nevyjímaje ). Nejaktivnější debaty jsou obvykle okolo toho, který stroj je nejlepší (nic proti tomu ), ale téměř úplně chybí to nejdůležitější - co vlastně z toho dřeva tvoříme. Ano, je tu oddíl "Práce členů fóra" , ale moc nových věcí tam nepřibývá...a všimni si, že toto je oblast, kde ty zahraniční fóra nejvíc jedou. Všude jsou "build logy" a tam se fotí každá pitomost. Borec položí na stůl fošnu, vyfotí a hned mu to deset dalších pochválí, jakouže tam má úžasnou prasklinu a krásně pokroucená léta okolo :-D Ale podle mě je to právě debata nad výrobky, co pohání a inspiruje další k tomu, aby si řekli "tohle chci taky zkusit" a pak taky ukázali, jak se to povedlo.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: pro admina

Příspěvek od truvan »

Ano vím o čem mluvíš a cos napsal bych taky podepsal, je mi jasný že se to nedá srovnávat v poměru na počet lidí i ten trh je tam uplně o něčem jiném,nemusíme u nás mít tolik webů ,fór...atd.jako maj oni,mě by stačil na naše poměry jeden,ale kvalitní :)
No a základy nám Zuzana vybudovala ted už to je imho jenom na nás,jestli to k něčemu bude,
nebo to vyšumí.
Protože by to byla myslím velká škoda protože v čechách nemá tento projekt obdoby a nevím ani o ničem obdobném na slovensku,docela dobře to funguje,nožířům,řezbářům,traktoristům...
tak proč by to nemohlo fungovat truhlářům????
nevím jestli by nestálo za to udělat víc sekcí:profíci,hobíci,hosté,???nebo aspon jejich viditelné označení aby nedocházelo k nedorozuměním a bylo jasno
Míru zdar
práci čest
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: pro admina

Příspěvek od JanB »

Sekce snad ani ne, to by se ještě víc rozdrobilo. Ale nějaká informace v profilu uživatele, kam by si každý mohl napsat jestli je profi nebo hobby, to by asi nebyla špatná informace. Každá z těchto skupin má pochopitelně trochu jiný pohled na věc, ale neodděloval bych je do samostatných sekcí.

Já myslím, že struktura fóra je dobrá a jen to chce trochu víc plnit. A dodržovat strukturu - například toto vlákno by mělo být od začátku úplně jinde :-) (v některých fórech můžou moderátoři přesouvat, nevím, jestli to jde tady ).
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: pro admina

Příspěvek od werdio »

mam pocit ze tu admin vubec nemoderuje, ale nechci ho kritizovat.. vicemene stranky bez reklamy, jen eshop a jeste navic sem rad ze tu v nasi kotline aspon nejaka debata kolem dreva je..
je pravda ze hoblinky moc sdilny nejsou :-)).. to na svarforum, to je jina kava, ale odbocuju :-)
Asi je kolem dreva vic prace a cas na prispevky neni a to si myslim ze vetsina by tady mela o cem psat :-)...
USA je v tomhle diametral jinde, to je jasny...
Aspon by jsme se meli polepsit v galerii vyrobku...ja se teda polepsim... do dvou dnu :-)..hau pratele!!!
Zuzana

Re: pro admina

Příspěvek od Zuzana »

Zdravím všechny příznivce nebo jen návštěvníky našeho fóra.
Chci vyjasnit situaci a jak a proč forum vzniklo. Díky Truvanovi, že mi napsal SZ, abych si přečetla diskusi pro admina. Protože ano, diskusi bohužel nečteme, není to v našich silách.

Toto forum jsme založili pro lidi, kteří si chtějí navzájem radit a pomáhat. Funguje tak víc než dobře, nebo to tak před časem bylo. Není naší ambicí dávat rady, především však proto, že na to nemáme vůbec čas. Toto forum je zde pro vás, jako prostor pro výměnu zkušeností a rad. Někdy si vyměnujete i obrázky vašich děl a postupů a nás to těší. Žije si to svým životem a jinak to ani nebude.

Když forum začínalo, snažili jsme se odpovídat, ale to brzy přestalo k velké vytíženosti nás obou - Jana i mě. Proto jsme napsali do diskuze toto: http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewto ... f=14&t=324
Nejvíc odpovídal Martin - byli jsme mu velice vděčni, tak jsme mu poslali nějaké pilky a listy, a několikrát se i setkali, bylo to moc příjemné. Nyní toto sledovat už vzhledem velké časové vytíženosti již nemůžeme.
Naše díky je opravdu všem, kteří radí ostatním, ale to díky by také mělo zaznít od lidí, které tu radu dostanou, nemyslíte? A nebo i k nám, že jsme takovýto prostor poskytli - jak někdo napsal bez reklam... Hmmm..?

Pokud byste chtěli založit nový oddíl nebo dskupinu, stačí mi napsat, já to zařídím (pokud to bude mít logiku a návaznosti). Takto jsem si všimla že tu bylo hodně soustružníků, tak jsem jim udělala samostatnou skupinu, ale nyní opravdu nemám přehled. Pokud by byl někdo, kdo by opravdu byl na foru hodně často a rád, možná by stálo za to ho udělat adminem. Můžete udělat nominace :).

Takže to je za mě i za Jana. Pokud by mi k tomuto chtěl někdo něco napsat osobně, prosím dejte mi vědět i na email - zuzana.pekna@cestdreva.cz. Mám malé miminko a k tomu stále pracuji a opravdu nemám čas na nic jiného, takže si odpověd v diskusi přečtu až mě někdo upozorní. Taková je prostě situace. Jsem také velice vděčná, když mě někdo upozorní, že jsou na foru spamy, smažu pak příspěvky i s uživatelem.

Přeji vám, aby vám toto forum dávalo co nejvíce, co může a četli jste ho a příspívali na něj rádi.
Zuzka
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů