povrchová úprava epoxid a pryskyřice

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
patas
Příspěvky: 1
Registrován: 31 říj 2014, 23:07

povrchová úprava epoxid a pryskyřice

Příspěvek od patas »

Dobrý den
Potřeboval bych poradit s úpravou dřeva Epoxidem či pryskyřicí našel jsem na webu videa kde dělají krásné povrchové úpravy metodou kterou bych chtěl zkusit, jenže nevím ani čím to dělají a jak se to nazývá.přikládám odkaz videa ,snad se někdo najde , kdo ví o co jde. Mnohokrát děkuji předem za vaše rady.
//www.youtube.com/watch?v=TuXkhWNlIMk

S pozdravem

Paťas
lovec
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2014, 19:16

Re: povrchová úprava epoxid a pryskyřice

Příspěvek od lovec »

Ahoj,

z těch videí je to celkem jasně vidět, podívej se třeba na toto, je to s titulkama (anglickýma)

https://www.youtube.com/watch?v=y9etLpAHYb0

Zjednodušeně
1) Nesmí být jako podklad olejová barva, nepřichytí se jinak pryskyřice.
2) Namícháš si trochu pryskyřice a potřeš to tím - zabrání to tvorbě bublinek.
3) Necháš zaschnout 4-6 hodin.
4) Naleješ na to potřebný množství pryskyřice, pomalu z jedné strany ke druhé, abys měl rovný povrch.
5) Lehce přejeď povrch letlampou nebo horkovzdušnou pistolí - odstraníš tím bublinky. Jejich odstranění vizuálně zkontroluj. Toto dělat max. 15 minut po nalití pryskyřice.

To co tam leje je podle mne klasická dvousložková pryskyřice v čirém provedení, např. http://www.axson.cz/produkty/modely-a-f ... pryskyrice

To je asi vše. Nikdy jsem to nedělal, jen jsem odkoukal postup z návodu :).
Maklakla
Příspěvky: 13
Registrován: 02 led 2015, 16:45

Re: povrchová úprava epoxid a pryskyřice

Příspěvek od Maklakla »

Popíšu vám zde jednu ze slepých uliček, jak to určitě nedělat. Měl jsem doma zbytek klasické pryskyčice Epoxy 1200. Dělal jsem konferenční stolek z klacků a desku ze smrkových spárovek. Potřeboval jsem povrch desky nějak "zatvrdit" aby rozlité kafe nic neznamenalo. Napadlo mě použít epoxy. Moje představa byla, že vytvořím hladkou zrcadlící plochu na masivu. První věc byla hustota pryskyřice. V původním stavu nešla prakticky rozvnoměrně rozetřít. Zředil jsem ji tedy lihem a jal se zrcadlo vytvořiť. Bublinky bublinkovali, zkoušel jsem je vypudit horkovzduškou, ale výsledek byl spíše opačný efekt. Výsledek: :roll: nerozvnoměrně rozetřená pryskyřice vytvořila něco jako vodní hladinu při větru + bublinky všude kde se podíváš. Navíc jsem pořádně nevytřel suky, takže okolo nich jsou oka. :lol: ale co, je to originální... bohužel jsem do této doby nezjistil, jak to udělat pořádně.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: povrchová úprava epoxid a pryskyřice

Příspěvek od werdio »

Epoxy 1200 od kitfortu apod. Je na zálivku spatny... pro vaši aplikaci bych Vám doporučil použít pryskyřici EPOXY 531/110 BG15 s tvrdidlem AN 2609. Tato nízkoviskózní pryskyřice ve spojení s tímto tvrdidlem je po natužení transparentní, čirá, bez dolepu a lze s ní pracovat i ve studeném prostředí (od 5 °C).
Sincolor.cz
jfrydrych
Příspěvky: 1
Registrován: 10 zář 2018, 20:00

Re: povrchová úprava epoxid a pryskyřice

Příspěvek od jfrydrych »

Dobrý den,
pravděpodobně, již máte stůl nebo jiný nábytek dávno hotový, ale narazil jsem na super obchod, kde mi poradili a to co popisujete sem nemusel řešit. Na videu je vidět, že se pán poměrně nadřel a výsledek asi ten, který byste chtěl. Ta správná pryskyřice je dostupná zde: https://www.epoxidka.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 3 hosti