Barvy barevné na malé hračky

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
papun
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2017, 19:27

Barvy barevné na malé hračky

Příspěvek od papun »

Ahoj,

potřeboval bych poradit čím natírat hračky. Je mi jasné, že to chce nezávadnou barvu. Ale spíše jde o to, že klasická barva barva třeba Colorlak má na prd zpracování. Potřebuji barvit drobné kousky a nedokážu si to moc představit. Bylo by to víc opatlané jak natřené.

Zaujalo mě video z potravinářskou barvou, čas 3:56
https://www.youtube.com/watch?v=JvKQ_TFmUWM

A nebo mořidla. Nevyžaduji aby ty barvy byly byly moc syté. Ale nechci to lakovat.

A pak další kapitola je pouze ochrana a původní přírodní vzhled hračky/dřeva. Tedy nějaký vosk či olej. A taky za to nechi zbytečně moc utratit.

Díky
papun
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2017, 19:27

Re: Barvy barevné na malé hračky

Příspěvek od papun »

Tak si opět trošku odpovím sám.

Pátral jsem po mořidlech a nenašel jsem nic co by oficiálně bylo certifikováno na hračky. Paní z Druchemy mi napsala, že se to použít může, ale pokud chci certifikát, tak musím garantovat odběr nad 20 tisíc. Což je pro mě docel anapochopitelné. Co je pro takovou společnost tržba 20 tis.... A certifikát by jim zajistil lepší prodejnost.....

No zatím to vypadá, že budu testovat ty potravinářské barva. Ale chce to něčím ještě překrýt, ale rozhodně to nechi lakovat. Otázka jeslti by to šlo voskovat nebo olejovat.
Brčo
Příspěvky: 13
Registrován: 30 lis 2016, 17:35
Bydliště: Plavecky Peter

Re: Barvy barevné na malé hračky

Příspěvek od Brčo »

Ja som detske ihrisko a nejake hračky pre maleho natrel s týmto :http://www.slovlak.sk/produkty/univerza ... ov-a-beton

Slušne kryje,vonku už rok a pol drži a ma certifikat na detske hračky...
papun
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2017, 19:27

Re: Barvy barevné na malé hračky

Příspěvek od papun »

Nj, ale já se bavím o vláčcích a tahacích hračkách a podobné. takže se jedná o malinké díly, které se tímto dost debilně natírají. Takovýchto atestovaných barev ja vagón.

Teď jsem testoval ty potravinářské. Vzhledem to je podobné moření. Jen ještě vymyslet čím to zakrýt. jestli vosk či olej.
papun
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2017, 19:27

Re: Barvy barevné na malé hračky

Příspěvek od papun »

Tak mám doma PNZ vosk. Vcelku to jde, ale je to takové patlavější než olej. Ještě asi poprosím kamaráda jestli by mi půjčil trošku PNZ čirého oleje a zkusím ten.

A jak to je s nezávadností u olejů jako tungový a pomerančový. Nikde jsem nic kloudného nenašel.
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: Barvy barevné na malé hračky

Příspěvek od mihalo »

Já používám tento https://www.clou.cz/oleje-na-drevo/Hart ... arvy-250ml
Jsem sním plně spokojen. Pod něj různá mořidla a pak dvě vrstvy oleje. Vytváří takový sametový povrch.
V technickým listu přímo uvádějí : Povrch opatřený olejem CLOU Hartöl splňuje ustanovení normy DIN EN 71, díl 3 (migrace sledovaných částic) a je vhodný pro dětské hračky.
Na soustružené misky, vánoční ozdoby,nábytek nebo dětské autíčka mám odzkoušeno.
Když dojde tak se dá sehnat rychle i v Hornbachu což se mi mockrát hodilo :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů