Jakou povrchovku na dětský nábytek

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
Martin86
Příspěvky: 13
Registrován: 18 zář 2017, 16:44
Bydliště: Havířov

Jakou povrchovku na dětský nábytek

Příspěvek od Martin86 »

Ahoj,
poprosil bych o radu, jakou by jste zvolili povrchovou úpravu na dětský nábytek? Raději bych se přikláněl k něčemu přírodnímu, s oleji však nemám vůbec žádnou zkušenost.
Dělám momentálně na dětské kuchyňce. Co by jste aplikovali, tak aby byla nějaká povrchovka, a aby se povrch "pracovní desky" ihned nepoškodil po tom, co tam budou děti řádit. Je na toto olej ideální??
Díky, Martin
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou povrchovku na dětský nábytek

Příspěvek od JanB »

Já průběžně dělám svým dětem nábytek do jejich pokoje, i zrovna v tuto chvíli mám jeden kousek rozestavěný a další ještě budou. A na povrchovku jsem zvolil klasické laky - pracovní stoly jsem stříknul dvousložkovým polyuretanem, postele a skříňky vodou ředitelným lakem.

Tím ovšem neříkám, že to tak musíš udělat i ty, otázka zněla, co by jsme použili my :-) A olej tímto nevymlouvám, taky jsem ho párkrát použil, ale jen na věci, které moc zabrat nedostávají, takže ti nepovím, jak zvládá nápor dětí :-) Ale určitě se najdou kluci, kteří to vyzkoušené mají.
Martin86
Příspěvky: 13
Registrován: 18 zář 2017, 16:44
Bydliště: Havířov

Re: Jakou povrchovku na dětský nábytek

Příspěvek od Martin86 »

Dík za odpověď. Jakým způsobem nanášíš lak, stříkáním nebo štětcem? A jaké značky používáš?
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou povrchovku na dětský nábytek

Příspěvek od JanB »

Laky stříkám a nejčastěji používám značku Renner. Hlavní důvod pro tuto značku, vedle toho, že mi jejich výrobky připadají dostatečně kvalitní, je hlavně ten, že tu nedaleko mám prodejce :-)

Teď jsem si všiml, že jsi z Havířova, tak to nejsi daleko :-) Já bydlím nedaleko Místku a ten prodejce Renneru je ve Frenštátě.
Martin86
Příspěvky: 13
Registrován: 18 zář 2017, 16:44
Bydliště: Havířov

Re: Jakou povrchovku na dětský nábytek

Příspěvek od Martin86 »

JO, tak to je fajn, aspon vím, že je nějaký takový prodejce poblíž, do budoucna. No já stejně asi budu nanášet štětcem, nemám žádné zařízení k stříkání, krom starého kompresoru :-/
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Jakou povrchovku na dětský nábytek

Příspěvek od werdio »

renner taky používám..polyuretan co smrdí jako nitro...když pominu vodou ředitelný vosky PNZ tak na štětec je fajn vodník polyuretan Aquafin Plus Sokrates..relativně se dobře rozlejvá a neschne za chlupem, plochy váleček s kulatými rohy molitan, 2 šichty
pavellexa
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2018, 17:26

Re: Jakou povrchovku na dětský nábytek

Příspěvek od pavellexa »

Dobrý den, za pár týdnu se nám s manželkou má narodit dítě, konečně jsme se už přestěhovali do našeho nového domu, a zrovna taky vybavujeme dětský pokojíček protože už se to blíží.. Mohu se vás zeptat jak jsem prosím nakonec tenhle "problém" vyřešil? Děkuji moc za radu, Pavel.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů