Nacenění olejů

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Amater_kazdymcoulem
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2016, 13:10

Nacenění olejů

Příspěvek od Amater_kazdymcoulem »

Zdravím všechny přispěvatele, profíky, amatéry i ezoteriky :-). (Dobrý post, Rudolfe)

Nezpracované dřevo mi do ruky padlo víceméně náhodou, shodou okolností a nutností v mé práci učitele. Když jsem narazil na tyto stránky při hledání vhodného přírodního nátěru na venkovní terasu, věděl jsem, že jsem se trefil do černého.Přírodní, víceméně nezávadné oleje, které můžu použít pro natírání s dětmi.

Zjistil jsem, jak na nátěr (lněná fermež ředěná pomerančovým olejem), už jsem se jal objednat.... Avšak - udělal jsem kvůli hospodárnosti s rozpočtem rychlou rešerši cen a zjistil jsem, že ceny na Cestě dřeva jsou docela přifouklé oproti jiným dodavatelům.

Jelikož si každý nákup musím obhájit a zároveň nechci být přebíhajícím zákazníkem, co si v jednom obchodě produkty nastuduje a od jiného levnějšího to koupí, ptám se:

Jaké je opodstatnění vyšších cen? Jsou ty vaše o tolik kvalitnější? A hlavně - poznám rozdíl na té naší staré terase?
Amater_kazdymcoulem
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2016, 13:10

Re: Nacenění olejů

Příspěvek od Amater_kazdymcoulem »

Složení olejů jsem každopádně kontroloval, jedná se vždy o stejně čistý produkt s lehkou příměsí sušidla v případě lněné fermeže. Pomerančový olej je taky na pohled stejné kvality - technický.
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Nacenění olejů

Příspěvek od Rudolf »

Ahoj Amateure,
děkuji za pochvalu, učitelé mě nikdy moc nechválili :) Z jakého dřeva je terasa a proč jsi zvolil fermež? Jak jsi přišel na to, že tady na eshopu se prodává fermež se sikativy? (V "normální" fermeži sikativa nejsou, je to prostě jen vařený lněný olej.)
Amater_kazdymcoulem
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2016, 13:10

Re: Nacenění olejů

Příspěvek od Amater_kazdymcoulem »

Typ dreva nevim, jsou to takova ta prkna se zlabkama na vyfrezovanymi na delku, vysisovane az do svetle seda, a vic nepoznam. Na fermez s pomerancovym olejem jsem prisel, protoze je fermez vodeodolna a smes techto dvou je nezavadna natolik (narozdil od terpentynu), ze muzu natirat s detma. Ze je na eshopu fermez se sikativy vim proto, ze je to tam napsane. Je jich tam jen male mnozstvi, asi kvuli skladovani?

Jaky mas na to nazor?

Dekuju za odpoved :-) k memu amaterskemu vlaknu.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění olejů

Příspěvek od hylopetes »

Trosku mne zarazi proc ten dotaz davas sem a nepises ho spravcum eshopu. Oni to tu posledni dobou nectou resp. nereaguji. Dej jim dotaz na email a pro zajimavost nam sem muzes hodit i odpoved :lol: :twisted:
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Nacenění olejů

Příspěvek od truvan »

no hlava mě nebrala proč píšeš že ve fermeži je sikativ,mrknul sem tady na shop a....
čumím jak puk fact píšou že tam je sikativ....řešil bych to jak místní April Wilkerson ;)
Míru zdar
práci čest
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacenění olejů

Příspěvek od hylopetes »

Mistni April :) No diky :)

Ja komunikovala se spravkyni ohledne tungoveho oleje a dokazu si zive predstavit, jak rozohnena bude po dotazu na cenu fermeze. Proto ty dabelske smajliky :) 8-)
Amater_kazdymcoulem
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2016, 13:10

Re: Nacenění olejů

Příspěvek od Amater_kazdymcoulem »

Místní April Wilkerson jsem bohužel podle jména nenašel (Tu americkou jste asi na mysli neměli). Takže mi nezbývá, než se radši neptat a být tím přebíhajícím zákazníkem :roll: .

A jinak teda nápad natřít to fermeží naředěnou pomerančovým olejem nemá nějakou zásadní vadu?
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Nacenění olejů

Příspěvek od truvan »

srry že Ti motám hlavu,ale o jiné příslušnici něžného pohlaví tady na CD než o Hylopetes nevím
proto sem si ji dovolil nazvat April ;)

Jinak teda nápad imho žádnou zásadní chybu nemá,
věc druhá je jak dlouho to vydrží,ale nepsal si jestli na to prší,nebo je to pod střechou(imho duležité info-)
Míru zdar
práci čest
Amater_kazdymcoulem
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2016, 13:10

Re: Nacenění olejů

Příspěvek od Amater_kazdymcoulem »

Tak na Hylopetes se hned podivam. Necham si ji proverit :-D stryckem Googlem.

Ano, je to venku a bude na to prset. Asi to nebude na to, to jednou natrit a pohoda :-). Ale jednou za rok by se to pretirat dalo. Nebo jak to vidis ty?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host