Cesta dřeva, tungový olej, zákazníci pospíchají atd.

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Cesta dřeva, tungový olej, zákazníci pospíchají atd.

Příspěvek od Tim »

Ahoj,

tak to je napsaný velmi dobře a musím se vším souhlasit ,už se to tu jednou probíralo ale jak je vidět mari je zatím moc mladej na to aby pochopil že nemá smysl se takovejma věcma vůbec zajímat a že čas který stráví hledáním ničeho mu bude jednou v životě chybět.
už to že ho škola poslala s tím nápadem k šípku by měl bý varovanej....

tim
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Cesta dřeva, tungový olej, zákazníci pospíchají atd.

Příspěvek od mari_001 »

Je spousta faktorů které ovlivňuje aktuální vlhkost v rostlém stromě a bral jsme je v potaz- teplota, okolní vlhkosti, dále je také v průřezu kmene jiná vlhkost s ohledem na světové strany. Také jsem se řídil čísly podle výzkumu nějakého kanadana, který testoval jestli je právě rozdílná vlhkost v průžezu kmene s ohledem na světové strany:)Máte pravdu bylo to asi zbytečné, ale pro mě, to mělo velký přínos, teda aspoň si to myslím, třeba s odstupem času na to budu koukat jinak.

Time, nevím jestli víš jak to chodí zrovna u nás na škole, ale nebylo to vůbec kvůli tomu že je to hovadina a naopak to pár lidí, ale nebyly peníze nepříznivé vedení. Jinak ve škole se řeklo ne tak důležitým výzkumům až by ses divil a řeší se místo toho blbosti (třeba něco podobného, co jsem chtěl řešit já), více méně se ze stolů schazují věci které jsou potřeba dělat pro praktické využití a dělá se místo toho hrozná a velká věda. Doufám že je to tak jen u nás na škole, protože to co se tam děje je nepředstavitelné a smutné.

Jinak, já více věřím osvědčeným metodám ( získané zkoušení a praxí) a né vyzkoumaným přes počítač.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti