Židle a stoly z amer. ořechu

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od Petr »

Díky truvane, díky za pochvalu. Od tebe mě to těší dvojnásob. :mrgreen:
Úplně s tebou souhlasím, tento styl taky není nic pro mě, ale prostě to teď hrozně frčí. Teď tu máme další stůl se stejnou hranou a děláme to celkem často v různých variantách.
Werdio pokud je mi známo, tak budou za 8,5 tis. Ty samé můžeš najít na netu za 14,5 tis/ ks. On ten ořešák je celkem drahá sranda a ruční práce je tam taky dost.
ピーター 大工
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od Tim »

Ahoj Petře,
opět si nezklamal skvělé řemeslo i materiál super,vidím v tom nenápadnou přípravu na nějaké kousky od sama malofa,je to sice ještě dost daleko ale myslím si,že to tak nějak cítíš

dávám pět hvězdiček
myslím že už ostatní řekli vše
takže jen tak dál

tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od werdio »

už jsem měl obavu že řekneš míň jak 8 :-D
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od Petr »

Ahoj Time,
úplně my mluvíš z duše. Už mi ta myšlenka leží v hlavě pár měsíců a teď, když každý večer chodím po domě a uspávám malou tak si říkám že musím tu myšlenku na houpací křeslo podle Sama Maloofa dotáhnout do konce. Bohužel mám teď tolik výdajů a práce, že to bude muset počkat do zimy. Pustil jsem se teď taky konečně do výroby ruční pásové pily z překližky.
Tady je ještě jeden stůl který už kluci odvezli zákazníkovi. Amer. ořech, hrana řezaná na 45st. pro tenký efekt. podnož ocelová stříkaná na barvu antracid. Tu desku dělal kolega. (já ji jenom přebrušoval po první vrstvě laku, protože tam měl nevybroušené protlaky z protahu :oops: )
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od truvan »

Tak to je jinej příběh !!!!
Míru zdar
práci čest
Brehowicz
Příspěvky: 22
Registrován: 30 zář 2015, 21:45

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od Brehowicz »

Na židle koukám jak tele na nové vrata.
Kdyby nebyly fotky z vyroby,pak bych nevěřil že to šlo vyrobit bez cnc stroje.
Perfektni každym coulem
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od Petr »

Ahoj Brehowicz,
díky za poklonu, ale nepřeháněj to nebo se začnu červenat. :oops: Je pravda, že
pár desítek židlí už jsem asi vyrobil,ale tyto jsou určitě nejpracnější. Neříkám nejsložitější,
protože ono to zase tak technicky náročné není, jenom to chce najít popř. vymyslet nebo použít
technologii, kterou má člověk k dispozici a nebát se toho. Samozřejmně že jsem si během výroby několikrát posteskl,jak by to bylo mnohem rychlejší a jednodušší mít k dispozici CNC mašinu ale na druhou stranu by se krása ruční práce vytratila a já si možnost použít občas vlaštovku vyloženě užívám.
Doufám, že sem budu moct dát na podzim nová vrata co chci vyrábět k našemu domu, a že tě opět potěším. :mrgreen:
ピーター 大工
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od Rostej »

Ahoj, perfektní precizní prace. Krása. Klobouk dolů. Toto bych chtěl taky jednou dokázat ale jako amatérovi se mi to asi nikdy nepovede
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Židle a stoly z amer. ořechu

Příspěvek od Petr »

Rostej píše:Ahoj, perfektní precizní prace. Krása. Klobouk dolů. Toto bych chtěl taky jednou dokázat ale jako amatérovi se mi to asi nikdy nepovede
Ahoj,
děkuji za pochvalu. Já si taky vždycky nevěřím než začnu, že to vůbec budu schopný vyrobit a ono se to vždycky tak nějak povede. Jak se říká "nejhorší smrt je z vyděšení a ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo". Chce to jenom chtít a při prvním nezdaru to nevzdat. To že jsi amater vůbec nic neznamená, já bych řekl, že praxe dělá mistra. Ať se ti daří dílo. Petr
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů