Dřevěná brána

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Odpovědět
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Dřevěná brána

Příspěvek od JanB »

Tak pánové, konečně jsem se dostal k tomu, abych bránu, kterou jsem tady s váma řešil na podzim a potom ji přes zimu vyráběl, zavěsil na místo. Čekal jsem s tím, až bude hotová dlažba, kterou jsem dělal taky sám a hlavně po víkendech, tak to dost dlouho trvalo a už mi ta hotová brána i zavazela :-)

Docela to vyšlo podle mých představ, i barvu jsem trefil takovou, jakou jsem si původně vysnil. S čím nejsem spokojený, jsou ty hlavy šroubů od pantů. Očekával jsem, že budou působit jako zajímavý detail na přední straně, ale když jsem je tam nasadil, byl jsem dost rozčarovaný, jak moc se mi to nelíbilo. Dokonce jsem zvažoval, že těch pár palubek udělám znovu :( . Natřením šroubů stejnou hnědou jako zbytek brány se to dost zlepšilo, ale stejně je to něco, co bych příště udělal jinak....jó, tak to dopadá, když se něco dělá poprvé....

Zbývá mi ještě jedna věc dodělat a to je doraz, který bude bránit křídlu s klikou v otvírání ven (brána se otvírá dovnitř zahrady) - tuším klapačka se tomu říká. Původně jsem uvažoval o klasickém řešení, přes celou výšku brány, zakrývajícím celou spáru uprostřed z venkovní strany, ale čekal jsem, až bude brána viset, že to zhlédnu a zvážím, jak to bude vypadat....a teď si spíš myslím, že takhle bez klapačky to vypadá líp a že dám jen dva malé kousky dřeva z vnitřní strany, jeden nahoru a jeden dolů....nebo jestli máte někdo nějaký lepší nápad, jsem jedno ucho.
brana1.jpg
brana1.jpg (58.06 KiB) Zobrazeno 16422 x
brana2.jpg
brana2.jpg (58.77 KiB) Zobrazeno 16422 x
Tož tak asi, o víkendu mám v plánu ještě dosypat hlínu kolem těch obrubníků, nasadit trávu.....furt je co dělat.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dřevěná brána

Příspěvek od Tim »

Ahoj,
brána se ti fakt povedla i barva super a i dlažba paráda taky mne to čeká.
Teď už jenom čas ukáže jak to vydrží ale u dřeva a v našich podmínkách kde se se střídá počasí každý den dřevo dostává zabrat ale to nijak neovliníš.Klapačku bych dal ze zahrady úplně v pohodě.
Jedna maličkost by mi vadila , možná že to máš ošetřený ale nikde to nevidím ,aby se nemohla brána překývnout do strany ulice a nedostaly na frak panty když vytáhneš zástrč a křídlo s klikou je volný a fouknul by vítr .

ať se daří

tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Dřevěná brána

Příspěvek od werdio »

pěkný :) ..za sebe bych dal kovanou kouli, k bráně se mi hodí víc, když už..klika je tak k brance a tu co tam maš tak do interiéru, ale sto lidí sto chutí :-)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěná brána

Příspěvek od JanB »

Díky za věcné připomínky.

Time, nevím, jestli jsem dobře porozuměl, ale to překývnutí křídla s klikou chci vyřešit právě tou klapačkou. A to druhé křídlo není řešené nijak, kromě té zástrče do dlažby, ale to by myslím nemělo vadit, protože v zavřeném stavu bude zajištěna právě tou zástrčí a v otevřeném stavu asi taky - doplním tam nějakou trubku, do které se zasune.

S obnovováním povrchovky každých pár let počítám, s tím se nedá nic dělat.

Werdio: dobrý zrak, ta klika je skutečně interiérová. Uvidíme, co vydrží :-) . Na kované prvky jsem se díval taky, hned v několika obchodech, ale nevybral jsem si. Pravda, o kouli jsem neuvažoval, s tou by děti asi měly problém otevřít.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dřevěná brána

Příspěvek od Tim »

jo to křídlo s klikou je jasný jak se tam dá klapačka i když bych tam dal ještě nějaký zajištění /pravděpodobně zástrč nebo očko s háčkem/když má zůstat otevřené protože to je právě ten stav kdy stačí když foukne vítr a branka je vyvalená z pantů.A to křídlo se zástrčí tam jsem myslel hlavně to zajišění proti obrácenému otevření ,sám si dáš pozor,ale stačí jeden aktivní návštěvník co ti bude chtít pomoc otevřít branku a vezme za ní směrem do ulice a je malér./Těmhle opatřením já říkám antiblbová a beru to ze své praxe co jsem byl kolikrát napravovat věci co jsem si myslel ,že se nemůžou přihodit /
tim
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Dřevěná brána

Příspěvek od truvan »

Moc pěkná práce
jen doufám že takových šikulů jako Ty není moc :D :D
truhláři by neměli co žrát :?
Míru zdar
práci čest
jakub1j
Příspěvky: 20
Registrován: 29 pro 2015, 06:39

Re: Dřevěná brána

Příspěvek od jakub1j »

Moc pěkný! Mohl bys sem vložit fotku horního pantu? Zdá se mi, že tam máš přidané šrouby proti svěšování a rád bych se na to podíval z blízka. ;) . Z celkové fotky to není moc vidět. Díky.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěná brána

Příspěvek od JanB »

truvan: já myslím, že se o chleba bát nemusíš, při mé rychlosti, kdybych se tím pokusil uživit, brzo bych zjistil, že to jsem já, kdo nemá co do úst :D

jakub: No jak chceš, tady máš fotku, ale připrav se, že tak hnusný sváry jsi ještě neviděl ;) Je to koupený pant, který jsem rozřízl, na jeden konec přivařil desítku závitovku a na druhý konec pár dílů z 5mm pásoviny. Ještě to celé půjde schovat pod krytku z hliníkového plechu....
IMG_8770.jpg
IMG_8770.jpg (41.79 KiB) Zobrazeno 16167 x
jakub1j
Příspěvky: 20
Registrován: 29 pro 2015, 06:39

Re: Dřevěná brána

Příspěvek od jakub1j »

Díky. Neboj, nejde mi o krásu svárů, ale o to, jak je to vymyšlené. Na pantech z pasoviny řešit svěšování je docela oříšek. Už jsem se tu jednou na něco podobného ptal a dostal jsem vyčerpávající odpověď ať si to vygoogluju.
Pokud má ještě někdo podobné fotky tj. panty na venkovní brány event. okenice, budu rád, když se o ně podělí. ;)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti