Obklad schodiště

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od Danny »

Petře pěkná práce - není co dodat a ten co šaloval schody ti dluží hóóódně kvalitní lahvinku.
Raději ať jí pošle poštou, aby nějakou nechytil za uši.
Danny
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od Petr »

Ahoj
díky chlapi, Danny mě bude bohatě stačit, když se s ním v budoucnu už na žádném projektu nepotkám ať se zase nemusím na...t hned jak začnu u zákazníka něco měřit. :shock:
Radomile, ty máš určitě namysli ten vzorec o pravidle délky kroku:
2 výšky stupně+1 šírka stupně = 630mm , neboli : 2h + b = 630mm
Pokud jde o ty trojůhelníky tak ty já přímo nenávidím. Nejde o design, nebo složitost vyroby to je ok, ale je to prostě ta nejhorší možná varianta co existuje s ohledem na bezpečnost schodiště zvláště pokud mají malé dětí (oni mají holčičku 2roky) A nechápu jak si to někdo může dát do novostavby. Pravidlem je to, že v místě výstupní čáry (zpravidla uprostřed šírky nášlapu) by měly mít stupně stejnou šírku, právě z důvodů dodržení toho pravidla o průměrné délce lidského kroku 630mm.
V tomto případě ty trojůhelníky - které jsou navíc do špice (což je ultrašpatně) "betonoprasodárce" udělal každý jiný a zprávně jsi si všíml, že nahoře je to tak nějak souměrně a dole je to jinak. To je z důvodu toho, že jsem při prvním zaměrování a konfrontaci a konzultaci s ním a majitelkou trval na tom, aby ten poslední trojůhelník pod velkou podestou dolepil itongem tak aby ty šírky byly přibližné stejné. On to měl totiž původně tak, že třetí od podesty měl uprostřed šírku 28 = ok, ten druhý -rohový 35cm?? a první cca 25cm?!!! tak jsme ho donutil to opravit a majitelka je moc spokojená že si dala říct a nechala ho rozšířit, protože jinak by z podesty na schod pod ní chodila po patách. Dole jsem to už nechal tak ale je to taky špatně - myslím konstrukčně.
Další úlet je to, že tam plánují dát na zábradlí vodorovné nerez pruty což je pro dítě jako říct mu "zkus jak umíš šplhat". Pokud se v takovém případě dítěti něco stane a pojišťovák na to příjde, tak nedostanou ani korunu od pojištovny za úraz.
ピーター 大工
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od radomil »

Díky Petře za potvrzení doměnky :)

Líbí se mi obyč. dvouramené schodiště, kde se krátkost dispozice řeší rozdělením podesty na dvě malé - mezi nimi schod, lícující podstupněm nahoře i dole se stěnou mezi rameny, takže zisk o dvě výšky ... jako bonus se tedy do obou zatáček vykračuje stejnou nohou ... všechno stejné obdélníky + dva čtverce, nikde nic, co by se dalo přelézt nebo z toho spadnout ... klasika, ale proč vymýšlet v novostavbě složitosti - jen proto, abych měl něco jiného než ostatní? :roll:
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
jojo v jednoduchosti je krása. Zrovna takové schodiště co popisuješ jsem dělal před 7mi. lety u švagrové a jsou moc spokojení. Hlavně se mi líbí, že když dítě nebo i dospelí zakopne, tak neletí až dolů, ale všechny ramena jsou krátké takže i bezpečné + bezpečné zábradlí pro malé děti. Na fotce ještě chybí zábradlí u okna, které tam samozřejmě je.
Obrázek
fotky z montáže:http://pekne-truhlarsvi.blogspot.cz/200 ... diste.html
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti