Staré hoblíky

Hoblíky a vlaštovky - věčné a vděčné téma...
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Staré hoblíky

Příspěvek od Petr »

Zdravim panove,tak jsem se dneska podival do skrine v garazi a tusil jsem, ze tam neco zajimaveho objevim. Naposledy jsem tam nahlizel, kdyz jsem byl jeste na ucilisti a to uz je pres 12 let. :shock: To jsem jeste netusil co to je za poklady. ;)
Tak se podivejte na ty skvosty co jsem tam objevil! Nadsenci pro praci se drevem musi zaplesat.
Tuto sbirku si jednou dam do vytriny az si postavim drevostavbu. Vse stale funkcni, co vy na to?
"svlakovnik, rimsovnik, hladiky, drazkovnik - znacka ESKA, cepovnik, kocour, firma: Joh.Weiss sohn wien, zelizka goldenberg, profilovy hoblik, pak nejaka dlatka, a dva sacky kostniho klihu. (delate s nim nekdo?)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
SVLAKOVNIK V AKCI:
Obrázek
VYZKOUSEL JSEM I KOCOURA
Obrázek
No jo, stari mistri meli mnohem tezsi remeslo nez mame ted.
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Staré hoblíky

Příspěvek od Martin »

Klihy používám já.Jestlipak sis toho kocoura řádně nabrousil a navoskoval.Rozdíl mezi kvalitou starého řemesla a nového jsem pochopil při restaurování varhan v Novém Městě nad Metují.Každý dnešní truhlář ví,že když se dřevo namočí vodou tak se prostě postaví "chlupy" a přes to nejede vlak.Taky jsem si to myslíval.Po použití dobře nabroušeného hoblíku k ničemu takovému nedochází.V Nováči jsme odmývali klíh ze vzdušnic horkou vodou,že na tom chvílema stála a nic. :shock:
Morčez!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti