Nádhera s doškovou střechou

Dřevo, hlína, sláma, konopí a další přírodní materiály používané v přírodní architektuře. Rady, stavby a ruce k dílu.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nádhera s doškovou střechou

Příspěvek od Roman »

Je to o lidech Martine.Někde sedí Větší Osel,někde menší.Já ten systém tady nepobírám. ;)
iva*k
Příspěvky: 29
Registrován: 17 bře 2009, 11:28

Re: Nádhera s doškovou střechou

Příspěvek od iva*k »

Přesně jak píše Roman a jak mi napsal Čejen, když jsem na něm vyzvídala: s úřady neměli žádné problémy, vše přiznali tak jak to ve skutečnosti je, požárníkovi dali podklady stažené z netu ohledně slámy (Projekt "Dům budoucnosti") a ohledně rákosu měli od doškaře také požární zprávy. Požárník udělal požárně bezpečnostní zprávu a na stavebním úřadě prý proběhlo vše hladce... Je to o lidech na úřadě, a taky o lidech, kteří věří tomu, co dělají a kteří jdou přímo, ale umí se domluvit. To zaslouží gratulaci!
Držím palce na kolaudaci, ale věřím, že to bude v pohodě.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Nádhera s doškovou střechou

Příspěvek od Martin »

No konečně konec tajnůstkaření.Když to jde na jihu,tak na severu taky.Chci stavět dílnu přesně v tomhle duchu,tak konečně vím co a jak.Díky!
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nádhera s doškovou střechou

Příspěvek od Roman »

Martine hlásím se jako pomocník na stavbu dílny.Nechci peníze,byla by to dobrá zkušenost pro mně.Samozřejmně ztebe vytahám včechny moudrosti co víš.Pilu tady máš u mně k dispozici. ;) Ted se mi nahrnula kupa práce,takže jsem rád.
Zuzana

Re: Nádhera s doškovou střechou

Příspěvek od Zuzana »

Hlasování pro slaměnku zde: http://www.energyglobe.com/voting/.
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: Nádhera s doškovou střechou

Příspěvek od Mauví »

domek je krásnej :) tesařina koukám dělána motorovou pilou a při nejmenším řetězovou dlabačkou. nemílím-i se? :) Ránkova soustava krovů v tomto rozměru a v tomto čistém provedení spojů - klobou dolů. pokud by jsi chtěl přijmout i mou pomoc - začínajcí tesař, za jídlo, za pití a když budu mít kde hlavu složit, na víkend není problém přidat ruku k dílu :).

zdraví Mauví
eliss
Příspěvky: 4
Registrován: 22 srp 2011, 22:02

Re: Nádhera s doškovou střechou

Příspěvek od eliss »

I na svojpomocnä stavbu je potrebné mať dostatok financií. Myslím, že do 100 tis to bude málo.
Mám vlastne skúsenosti. Rákosový prístrešok na "rajce" od eliss1 je s bokmi z trstiny. Potom až bude hotovo tak to pošlem foto. Na strech z rákosu treba 12 balov rákosu na 1m2 Ja ako dôchodca som nasekal srpom ručne cez jednú zimu 750 balov. Na celú strechu j potrebné 900 snopov rákosu 30 priemer pri koreni, a na hrebeň je potrebná dlhá tráva(neviem jej český názov) 15 cm priemer snopku- 120 ks. Na celú rákosovú prácu na fotkách som zbieral rákos dva a pol zim. dohromady 1500 snopov. Je jednoduchšie rákos kúpiť z Turecka alebo Madarska. Celú stavbu dielne som robil z kulatiny rúbanej v kroví a okolo potokov. Viac je olše. Stavbu robím sám len sem tam mi pomôže 15 ročný vnuk. Trva zo zberom rákosu tretí rok. Stavba nemá žiadné betónové základy. V niektorých miestách je v zemi jíl,piesok,voda a trochu cementu na stabilizáciu. Prajem príjemnú prácu do budúcna. Ak začnete, tak Vás stavebná eufória zo slámy , hlíny a rákosu už neopustí. Príjemný deň eliss
Elko
Příspěvky: 1
Registrován: 17 led 2012, 20:23

Re: Nádhera s doškovou střechou

Příspěvek od Elko »

Já jsem si říkal, jestli je to ten dům, co byl v televizi v nějaké soutěži a je to on! Je parádní, sice nejsem fanda tohohle stylu, ale ohromil mě.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti