Diamant DMT D8XX jako srovnávací kámen

Informace o brusných kamenech a broušení.
Odpovědět
pekische
Příspěvky: 9
Registrován: 11 črc 2016, 11:36

Diamant DMT D8XX jako srovnávací kámen

Příspěvek od pekische »

Používáte někdo diamantový kámen DMT D8XX (grid 120) jako srovnávací? Jakou s ním máte zkušenost? Lze na něm srovnávat i jemnější kameny? Nezanechá na nich rýhy?
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Diamant DMT D8XX jako srovnávací kámen

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, vlastní zkušenost s tímto kamenem nemám, ale podle cizojazyčných recenzí tyto kameny úplně nechválí, uživatelé si stěžují na vady povrchu, rychlé zanášení aj. U téhle zrnitosti většinou uvádějí, že je vhodný na srovnávání kamenů do zrn. 1000, pak už to chce nějaký jemnější (rýhy a zbytečně velké úběry kamenů).

1) Dovolím si proto dotaz máte někdo zkušenost - používáte na srovnávání kamenů japonské diamantaky ATOMA 140, popř. 400?

2) Používáte někdo břidlici ze zdejšího obchodu, jakou máte s ní zkušenost?
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Diamant DMT D8XX jako srovnávací kámen

Příspěvek od krokus »

Mám Atomu 140 a je už dobrá už několik let /cca 4roky?/. Škrabe nová, jak se lehce ojede, tak to nejde vidět. Teď už nic nevidím ani na 8000. Brousím hodně, dělám jen rukama..., srovnávám kameny Beser.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Diamant DMT D8XX jako srovnávací kámen

Příspěvek od miru01 »

Díky za odpověď, budu si ho přát k narozeninám :)
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Diamant DMT D8XX jako srovnávací kámen

Příspěvek od krokus »

Teda abych opravil mou předešlou odpověď - srovnávám kameny Bester / Imanishi /. Ono asi je lepší volba srovnávat vyšší zrnitosti kamenů jemnějším zrnem diamantu, jenže kde na to člověk má pořád brát... Myslím si, že Atoma 140 je dostatečně kvalitní řešení a pokud jsem měl škrábance v začátcích na jemných kamenech, neshledal jsem, že by to něčemu vadilo.
Jinak bych spíš varoval před opakem - brousit železa na Atomě, úběr je prostě příliš veliký, aspoň na můj vkus. A už vůbec po tom nejezdit s želízkem v držáku - solidně to poškrábe a znepřesní váleček. Tož tak.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Diamant DMT D8XX jako srovnávací kámen

Příspěvek od miru01 »

To je právě to dilema jestli jít do té 140 nebo 400, oba si koupit nemohu i tak je to celkem rána, půjdu do té 140.
Vzhledem k počasí jsem se pustil do renovace starých tesařský dlát a co bych za něj teď dal, postupně jsem se zadní stranou skončil až na 120 kameni a je to dřina to orovnat, takže bych se vůbec nestyděl použít ho na začátek a ušetřit fůru času.
Hodil by se mi u břidlice ze zdejšího obchodu, na orovnání jsem oddělat 4 brusné mřížky zrnitosti 80 než jsem mohl přejít na jemnější zrnitost smirku, tak nevím jestli mám jen smůlu na špatný kus, ale za tu cenu to asi odpovídá.
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Diamant DMT D8XX jako srovnávací kámen

Příspěvek od krokus »

Já bych byl opatrný se srovnáváním přírodních kamenů diamantem. Atoma je na to doporučovaná, ale někde podvědomě cítím, že v tomhle případě to dlouho rovné a broušení schopné nevydrží..., tedy jakýkoli diamant.
Jinak je to na tom hliníkovém bloku nalepené a dá se to vyměnit, ale stojí to skoro jak nový brousek.
pekische
Příspěvky: 9
Registrován: 11 črc 2016, 11:36

Re: Diamant DMT D8XX jako srovnávací kámen

Příspěvek od pekische »

Ja si nakonec ten diamant D8XX, grid 120, poridil a jsem rad. I jemnejsi kameny na nem srovnavam bez problemu, zadne vyrazne ryhy na nich nenechava. A hlavne je uzitecny pri renovaci starych nastroju, tam pomaha vyrazne.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů