Drevorezba

Vše co se týká řezbářského řemesla.
Odpovědět
r.a.c.e.k
Příspěvky: 60
Registrován: 24 srp 2010, 19:21

Drevorezba

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Ahojte, potrebuju poradit. Chci udelat darek, takovy to zaklapavaci kulaty zractko, jak v tom baby maj makeup. Drevo nejspis jablon, hrusen nebo tresen, podle toho co sezenu suchyho. Na vicko chci vyrezat obrazek + ornametny. Na takovouhle jemnejsi praci se spis asi hodi rydla nez dlatka? Nasle jsem peknou a cenove pro me pristupnou sadu od Narexu http://proe.cz/narexby2/?c=narexby_1960. Je me jasny ze me doporucite Pfeil apod, jenze ja to chci na tuhle konkretni vec a pak prilezitostne, proste ucit se a penez je malo.

Taky bych se chtel zeptat, jak a cim se tyhle rydla/dlatka brousi?
Vencál
Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2009, 13:07
Bydliště: Brno

Re: Drevorezba

Příspěvek od Vencál »

Ta sada nevypadá až tak špatně, osobně si ale myslím, že rytiny jdou i normálníma řezbářskýma dlátama a nožem :-)
Brousí se to normálně na šutru, na ty "nerovný" se používá spešl tvarovaný kámen, jako třeba tady http://www.drevorezba.cz/kategorie.aspx ... gorie=1708
Vencál
Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2009, 13:07
Bydliště: Brno

Re: Drevorezba

Příspěvek od Vencál »

Ahoj všichni, mám dotaz. Dovezl jsem si pár špalků čerstvě shozené lípy (hrozilo zřícení). Jak to mám nachystat, aby mi moc nepopraskala? Mám ji odkornit, naštípat např. na 1/4 nebo 1/2, zatřít něčím čela? Díky za rady a názory.
Vašek
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Drevorezba

Příspěvek od Martin »

Určitě aspoň napůlit.Na odkorňování jsou různé názory.Někdo kůru nechává a někdo ne.Co jsem chtěl řezat kobikou,to jsem odkornil(ale spíš kvůli pile,aby se nemusela potýkat s hlínou a kamením).Vysledek je asi půl na půl.Půl mi z vrchní strany popraskalo a půlka ne.Je to teda říznuté na půlky a většinou to prasklo jako na čtvrtce a ne moc.
Morčez!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů