Lepidlo

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Michal_B
Příspěvky: 13
Registrován: 13 lis 2015, 19:30
Bydliště: Třeboňsko

Re: Lepidlo

Příspěvek od Michal_B »

tady jsem se koukal na příslušenství http://www.ebay.com/itm/Genuine-Byrd-To ... 7675.l2557, cena je pomalu jak za novou 733. :shock:
-m-
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Lepidlo

Příspěvek od werdio »

to koukám :-) solidní update...já jedu ještě původní nože, už broušeny...to by stálo do budoucna za zvážení..má silnej motor a na malý věci je super...jen ty stoly se nedaj seštelovat do roviny
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Lepidlo

Příspěvek od miru01 »

Ta cena je super :o
Nevíte někdo zda vyrábí třeba pilana náhradní nože pro tento strojek?
milanzaba
Příspěvky: 45
Registrován: 30 bře 2016, 13:36

Re: Lepidlo

Příspěvek od milanzaba »

napiste primo do Pilany na jejich e-shopu, reaguji behem 2 dnu nebo jak maji jejich technici zrovna volno a odpovidaji k veci a ptaji se dale na upresneni.
KAREL D

Re: Lepidlo

Příspěvek od KAREL D »

Zdravím a mám dotaz
Lepidla jsem zatím moc neřešil, používám co koupím v nejbližším obchodě, v tomto případě SOUDAL 67A D3.
Mám změnit lepidlo, nebo udělat venkovní prahy z jednoho kusu?, takhle vypadají po roce. Ještě mě napadá že vlhkost dřeva nebyla optimální, mám ho uložené na půdě. Jinou možnost ale nemám.
Přílohy
WP_20160716_07_55_29_Pro - kopie.jpg
WP_20160716_07_55_29_Pro - kopie.jpg (93.18 KiB) Zobrazeno 8705 x
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepidlo

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
pro exteriér bych určitě zvolil lepidlo specifikace D4 -tedy napr. něco takového:
http://www.ponal.cz/ponal-construct-pur-leim/
POkud je to možné tak bych prah očistil pokud to jde tak rozdělal starý spoj a znovu ho slepil PURem. Dřevo si za rok ustálilo vlhkost podle prostředí a tak je škoda ho vyhazovat.
At se daří. ;)
ピーター 大工
KAREL D

Re: Lepidlo

Příspěvek od KAREL D »

Děkuju, zkusím to tak udělat
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Lepidlo

Příspěvek od miru01 »

Také jsem před pár lety rychle spáchal venkovní práh z odřezku nějaké kupované spárovky, také se to rozlepuje. Působení vlhkosti a někdy i vody udělá s každým lepidlem své. Co člověk, to názor ale za mne práh už jedině z jednoho kusu.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Lepidlo

Příspěvek od truvan »

mluvíš mi z duše,žádné opravdu žádné lepidlo to nevydrží,časem se to v nejlepším případě jenom vyrýsuje,práh jedině z jednoho kusu,kazety výplně dveří taky(tam je to ale horší sehnat takovej materiál-ale dá se :) u těch dveřních kazet hodně záleží na povrchovce-jestli to následně zvýrazní,nebo ne.
Míru zdar
práci čest
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepidlo

Příspěvek od Petr »

Ahoj pokud jsi to mari dělal z kupované, tak to přece 100% bylo lepené D3 nejspíš PVAc a
proto ti to taky povolilo ne? Jasně jsem taky pro práh z jednoho kusu, ale netvrďte mi chlapi, že lepidlo speciálně pro exteriér nedrží. Mám 4 roky nadlepený trám PURem na terase a je ok. KVH a BSH hranoly co jsou venku taky OK.
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů