Lepidlo

Vše co se týká truhlářského řemesla.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Lepidlo

Příspěvek od truvan »

Petře máš pravdu,není to platné uplně pro všechny případy,záleží na místě kde to dřevo je,a jak je exponované, třeba vchodové dveře na Jih bez přesahu střechy budou po čase vypadat jinak než ty ze severu třeba ještě se stříškou .
když je to kryté tak není problém,jak na to pere slunce nebo je to extrémě střídavě namáhané
změnou vlhkosti tak se zkrátka projeví bud více nebo méně ale projeví,lepidel sem vyzkoušel mnoho,a už sem se stím jaksi smířil.Vubec sem nechtěl polemizovat o tvém pohledu na danou věc,jen sem vyjádřil svůj postřeh z 25leté práce se dřevem.
a opravdu záleží na druhu povrchovky něktrerá to ukáže víc a některá míň. :ugeek:
Míru zdar
práci čest
pavel72
Příspěvky: 2
Registrován: 29 dub 2019, 13:09

Re: Lepidlo

Příspěvek od pavel72 »

Dobrý den,
koupil jsem si PUR lepidlo D4 (Den Braven) a po dvou měsících po otevření se mi udělal nahoře škraloup + slupka ve vršku. V návodu o skladování otevřeného lepidla nic nepíší. Je to malá asi 300 ml lahvička, mám to na příležitostné použití.

Chtěl jsem se zeptat, jak taková lepidla (pokud je nepoužíváte zrovna denně) skladujete? Teď jsem ho otočil dnem vzhůru.

Děkuji
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Lepidlo

Příspěvek od ivoch »

Žádný extra skladování nemám. Prostě se ti tam někde dostal vzduch. Ono se ale po 2 měsících nepoužívání není čemu divit.
pavel72
Příspěvky: 2
Registrován: 29 dub 2019, 13:09

Re: Lepidlo

Příspěvek od pavel72 »

Asi to tak bude. Zavřel jsem to dle mne dobře, ale trocha vzduchu tam ve vršku zůstane. Nikdy jsem takové lepidlo neměl, většinou jenom Hercules a ten takový potíže nemá :-).

Uvidím, co udělá to otočení vzhůru nohama.

Díky.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Lepidlo

Příspěvek od truvan »

pur taky otáčím na víčko(předtím ale dobrý vymačkat vzduch.)
Míru zdar
práci čest
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti