Dílna na zelené louce

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od stefanos689 »

Neslo by o provoz velkych stroju, ale predevsim o sviceni a male elektronaradi na 220 V. Kolektory jsou varianta. Ale to by bylo jen na ohrev... Jinak take sbiram informace:)
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od Hans »

I malé strojky na 230V potřebují nějaké proudy.

Existují také hybridní panely, které mají na sobě FV články a zároveň jsou zespodu chlazeny vodou. Vytěží se energie v různých formách a v létě to navíc pomáhá chladit (pokud je kam) FV články, jejichž účinnost s rostoucí teplotou klesá.

Ale řekl bych, že to už jsme dalece mimo téma, takže bych to tímto uzavřel a omlouvám se ostatním diskutujícím za vsuvku.

Honza
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od Pepan »

Ahoj,

tohle téma mě zrovna zajímá. Na jaře chci stavět dílnu na zahradě. Maximum je tak 10*5m, ale nechci tam podnikat, spíš vyrábět pro radost.
Mám v plánu betonovou podlahu a stěny z BEST bednění 20cm, střecha pult cca 5°plech. Nadezdívku z jedné strany asi prosklím, aby tam bylo trochu denního světla, výška 3,5m.

Na dřevostavbu si netroufám a u Prahy jsou strašný ceny za dřevo. Bydlím u Strakonický dálnice a v okolí není jediná pila. Všechno překupníci.
Hlavně mi dřevostavba připadá složitější než beton.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od mari_001 »

Zdravím pánové,
nějak je čím dál více práce, drahá polovička mě už mě má plné zuby a nejen ona. V kuchyni mám stojany na natírání, v ložnici mám kubík smrku na kuchyň na dosušení. Tátoj jsem musel vyjet s autem z garáže a topím tam a dosušuji Dub na schodiště. Takže jsme se doma dohodly že musím přistavět nebo mě vyhodí. Musím stavět ofiko a když jsem zjistil že od nového roku je pro IČ správní polatek za uzemák 10tis a stav. 20tis. Tak když už dám tyhle peníze tak přistavím co mi povolí zastavěnost plochy. Píši o rady a doporučení, neříkám že to bude levné, určitě by bylo levnější postavit na zelené louce, ale tady bych vytápěl dilnu a barák jednou kotelnou a dle mě je nejlepší mít dilnu v docházkové vzdálenosti. Tady je návrh dilny, červené je to co bych přistavěl a bílé stávajíci. Přikládám i foto umístění. Napadávás něco? Budu mít v dilně schod, ale tok materiálu by byl přes nějvětší místnost(strojovna) pak nahoru ruční dilna a malá místnost jako lakovna. Podní by mi vznikla garáž na dodávku a do budoucna traktor. Vzaduz dole by byla jedna místnost na piliny (odpad) a druhá jako sklad řeziva. Tak do mě;)
Přílohy
Dilna + garáž-001.jpg
Dilna + garáž-001.jpg (31.29 KiB) Zobrazeno 12752 x
Dilna + garáž2-001.jpg
Dilna + garáž2-001.jpg (36.41 KiB) Zobrazeno 12752 x
Dilna + garáž3-001.jpg
Dilna + garáž3-001.jpg (35.36 KiB) Zobrazeno 12752 x
dilna-001.jpg
dilna-001.jpg (107.67 KiB) Zobrazeno 12752 x
zvrchu.jpg
zvrchu.jpg (118.14 KiB) Zobrazeno 12752 x
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od Pepan »

Bydlíš na krásným místě mari. Jinak bych to postavil jako normální přístavbu a až po kolaudaci to přeměnil na prostor k podnikání. Tím se vyhneš těm brutálním poplatkům. Nejseš Kaufland.
Mimochodem, v rámci podpory rozvoje podnikání, je možné ty poplatky i úplně odpustit, ale nevím, jaké jsou tam podmínky. Mám to jenom z doslechu.

Podle mě, chodit s čímkoliv do patra bude nahouby a orientoval bych to všechno do přízemí.
Není u vás na prodej stará stodola? Protože upravit stodolu tě vyjde levněji a rychleji.
štefan
Příspěvky: 28
Registrován: 24 čer 2015, 08:50

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od štefan »

Čo by som ja dal za to aby mi manželka povedala že musím pristaviť dielňu. O prístavbe nechce ani počuť... :-)
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od mari_001 »

No kdybych to postavil a pak to přeměnil tak se to musíš mít stejně stavební a uzemní povolení a poplatky stejně zaplatíš:(, s tím odpuštěním se poptám ale slyším to poprvé;) Koukal jsem na místa na pronájem a na koupi ale nikde pořádně nic. Hlavně když jsem to tak počítal, tak u stodoly nemáš do pochůzné vzdálenosti záchod (já můžu použít doma) tak ti to neprojde higienou. Hlavně nevím jak se na stodolu dupou koukat požárníci:/ jedině čekat než krachne JZD maj půlku kravína na našem pozemku :D S tím patrem to vím ale můžu přistavět jen 60m2 budu bourat kulnu za dilnou a dřevník kterej nepoužíváme abych mohl přistavět 100m2 takže se to snažím na pasovat co nejvíce na zastavěnou plochu, ale stavění do patra je na tom to nejdražší:( s těma schodama to vím, ale kamarád mi ted poradil paleták co zvedne do 1,6m tak by se náročnost eliminovala...
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od JanB »

Mě to řešení na patra zas tak špatné nepřipadá, jen bych si asi udělal širší průchod mezi těmi velkými místnostmi....jak máš ty malé schody....a ty bych udělal široké a třeba i snadno demontovatelné, abych nemusel případné větší věci transportovat venkem.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od mari_001 »

Dobrej nápad,
je toho horzně moc co namyslet aby to fungovalo. 3D je super ale v reálu to je stejně trochu jinak:D
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od Pepan »

Mari, to ti řekli na SU, že už jednou zkolaudovaná stavba se musí znovu povolovat, když tam chceš podnikat? Protože to je pro mě novinka.
Speciální pravidla má třeba potravinářská výroba, ale já mám třeba 10let provozovnu doma a nikdy to nikdo neřešil. Ale dělám elektroniku a ne dřevo.

Jestli opravdu existují nějaké speciální předpisy pro truhlárnu, tak bych to ještě promyslel.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 hostů