Dílna na zelené louce

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od mari_001 »

Takhle to brá nemůžeš... ujedu ani né kilometr a jsem na 650 a pak další jsem 720 :) když pojedu kilák dolů tak jsem na 500. Tady to začíná a kopečky tady máme. Já jsem tím ale chtěl naznačit že toho tady moc kromě vleků není... pili spíš dělají stavební a naše kvalitní dříví jde do německa nebo rakouska....
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od Pepan »

To s tím autem není blbost. Nikdo nemaká 24hodin denně a to že si o víkendu vyměním na autě brzdy, je taky defakto výdělek, protože jsem ušetřil za servis. Akorát bych to nestavěl jako extra garáž, protože skladovat vehikl v baráku je neskutečný luxus a šílenost dnešní doby.
Já to řeším vratama do dílny, kterými budu pohodlně stěhovat stroje a zároveň tam můžu zajet i s tou dodávkou a porychtovat si co potřebuju. Ale nevím mari, jestli vrata na traktor nebudou moc. Ten je dost vysoký a pak ty vrata lezou do peněz.

Ten lis na brikety mi nepřipadá moc efektivní. Jedna závada pošle celý nápad do mínusu. Spíš bych ty hobliny prodával nějakému zverimexu....koukni kolik stojí pytlík v obchodě. :) Nebo si dej vedle baráku silo. :D
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, pokud jde o stavbu tak zcela souhlas s Timem.
Máš-li možnost toho bagříku, neváhej srovnej to se zemí a začni od začátku. Dnes ti to možná přijde jako nemyslitelná věc, ale za pár let to budeš vidět všechno jinak. Mysli dopředu a nenech se ovlivňovat stávajícím stavem, máš před sebou celý profesní život tak si postav dobře přístupnou dílnu podle svých představ. Přilepování tě vyjde ve finále dráž a hlavně nikdy nebudeš 100%ně spokojený s tím co jsi vytvořil.
Autům i dílničce najdi nějaký jiný koutek, za pár let budou stejně na šroťáku.
Pokud jde o vlastní dřevo, tak to vidím jako přínos do budoucnosti, dnes čítá práce násobky ceny materiálu, takže za mně - má to smysl.
Pokud jsou lisy drahé, tak kup silo, bývají v inzerci starší a k tomu nějaký kotel, který je umí přímo spalovat, proč bys měl piliny rozdávat.
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od kiwi »

Ahoj, a proč máš vůbec podlahu v plánovaný strojovně níž než u současný dílny, já osobně než dělat schody mezi strojovnou a ruční dílnou, tak bych udělal patro strojovny výš aby odpadly vnitřní schody a udělal nájezd ke vratům strojovny venku.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od mari_001 »

Jak říkám, já budu rád když přistavím dilnu, nezbývá mi moc metrů k zastavitelnosti.Takže kdybych to zboural posatavil halu o velikosti 150m2 tak jsem bez garazí a možnosti cokoli do budoucna přistavět a mám jen dilnu v jenom patře, no ještě o tom pořemýšlím ale když zbourám garáže tak pak nemáme kam dát auta,samohyb, kola, jsme v ochraném pásmu krnapu takže tady taky nedovolej cokoli.
Jinak vejškou sem šel níže aby se mohlo pokračovat střechou a do stropu byla dostačující vejška.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od miru01 »

Vždyť je to v kopci, ne? Takže proč nevyužít terén a mít to zase patrové, ale podle tvých představ.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od mari_001 »

No nějak si to nedovedu představit. Hlavní problém zbourat a postavit-> nemůžu vyrábět ->nemůžu vydělávat,další věc nebudu mít kam uskladnit stroje. Zbourat a postavit znovu není na chvilku...
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od kiwi »

A co třeba varianta dočasně si pronajmout nějaký prostor, kde by jsi mohl vyrábět do doby než si postavíš novou dílnu přesně podle představ? Já vím stojí to peníze, ale investice do dílny bývá celoživotní záležitost.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od mari_001 »

To už jsem zkoušel, v okolí 10km nic není:/ Teda je, ale musel bych nečekaně investovat.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od truvan »

podlaha v rovině jde pořešit jednoduše
neznám teda terenní souvislosti ale i bez nich si myslím to jde pořešit elegantně
(když pominu rozumné přípomínky přísedících :)
jen takovou hmotovou studii sem Ti spíchnul -že to seš Ty :P
1.jpg
2.jpg
ano je to náročné na detail(klempířský)ale měl bys rovinu v dílně(jestli si teda pochopil co chtěl básník svým nákresem říct :)
Naposledy upravil(a) truvan dne 03 bře 2016, 11:47, celkem upraveno 2 x.
Míru zdar
práci čest
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti