Dílna na zelené louce

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od Tim »

Ahoj Pinos,

jo díky , asi to bylo výchovou ,že si můžu říct,že zvládám většinu řemesel v pohodě ,jediný čemu se vyhybám tak je plynařina tam mám velký respekt.Ale jinak jsem v životě nepotřeboval nikdy žádnýho servisáka a ani řemeslníka od opravy TV,PC až po práci s lopatou......a za žádnou práci jsem se nikdá nestyděl.

a teď k tvýmu dotazu je to topná folie s výkonem 200W na m2 mám tam přibližně 3,1Kw jelikož ta dílna je super izolovaná tak mi to stačí na vytopeni dokonce když tam jsem celý den tak odpoledne už to nezapíná a vydrží to až do večera.
jo a ta folie jsou měděný sběrnice propojený grafitovými pásky ,nejsou tam žádný dráty a je to zlisovaný ve folii

tim
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od pinos »

Time, dík za odpověď, ať se daří.
burizon
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2016, 18:14

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od burizon »

Tim, tá fólia sa jednoducho skráti na dľžku akú potrebuješ? A ako sa potom pripevňujú kontakty? Zrejme je aj danná min.dlžka fólie...
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od Tim »

Ahoj burizon,

jo máš pravdu folie se krátí na libovolnou délku a propojení se děje pomocí konektoru ,který se pomocí speciálních kleští zalisuje a namáčkne se na něj krytka a jelikož všechno propojení sběrnic je pásky paralelně tak minimální délka není a ani nevím co by jsi dělal například s páskem 100 mm


tim
burizon
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2016, 18:14

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od burizon »

Ahoj Tim,
mne pripadá dávať ohrev do stropu troška divné. Ale je to zrejme odskúšané a funguje to. Tie fólie predpokladám nie sú horúce na dotyk. Ešte je to tlmené sadrokartónom, zrejme je nábeh teplotnej pohody dlhší. Akú hrubú máš tepelnú izoláciu, asi je pridržiavaná drôtikom, ako si to realizoval? Kde si kúpil výhrevnú fóliu.
Dík.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dílna na zelené louce

Příspěvek od Tim »

Ahoj,
když jsem o tomhle vytápění slyšel tak jsem tomu taky moc nevěřil a tak jsem se zajel podívat do domů kde ho mají a zeptat se jak jsou spokojeni.
Teplota v místnosti je rozložena rovnoměrně jako u topení podlahového,když jsem měřil teplotu vzduchu a stěn a předmětů včetně podlahy tak se rozdíly pohybovali kolem jednoho stupně.
Nevim jakou teplotu má folie ale sádrokarton pod folii má kolem 35°c
tepelnou izolaci na stropě mám 300mm.
folie je přilepena oboustrannou páskou na konstrukci pro sádroš.
spotřeba el.energie za letošní únor 540kw /cca2,5kč/v nízkém tarifu a 42kw/3kč/ ve vysokém
a to je komplet za topení i provoz dílny

to jsou moje zkušenosti

ostatní si určitě najdeš u strejdy googla.....

tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů