Stolní okružní pila v podobné kvalitě jako RIDGID 13

Vše co se týká truhlářského řemesla.
modehnal
Příspěvky: 23
Registrován: 09 zář 2013, 16:09
Bydliště: Praha, Brno, Jindřichův Hradec

Stolní okružní pila v podobné kvalitě jako RIDGID 13

Příspěvek od modehnal »

Lidi zlatí, koukám občas na americké, nebo kanadské truhláře na youtube a všiml jsem si, že jich hodně využívá tuto stolní okružní pilu RIDGID. Při ceně cca 550 dolaru což je při dnešním kurzu cca 13.000 Kč jde o krásnou cenu.

Existuje prosím v Evropě nějaká podobná pila, stejné kvality s litinovým stolem a ve stejné cenové hladině?

Ještě mě napadlo si to objednat v USA, ale nevím jak bych řešil 120 V.
Máte prosím nějakou radu co koupit u nás ve středověku :)
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Stolní okružní pila v podobné kvalitě jako RIDGID 13

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

tohle už jsme tu před časem hojně rozebírali, viz. vlákno http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewto ... f=23&t=588 - Formátovací pila. Asi od stránky 2 nebo 3.

Obecně - tyhle americké pily u nás k dostání prostě nejsou, jen jako ojedinělý kusový dovoz když se někdo třeba stěhuje z US. Záleží co od pily čekáš, nějaké alternativy u nás jsou, opět viz. to vlákno. Ale stěží za 13 tisíc. Něco použitýho a velikostně podobnýho koupíš tak za dvacku.

Jinak tady ten Ridgid myslim ještě pořád prodává chlapík někde z Velkých Bílovic nebo tak nějak, ale chce za ni na můj vkus moc peněz, asi 23 tisíc. On si ji dovezl taky nějak z US, když se vracel. Prohledej inzeráty na bazoši a dej klíčový slovo ridgid.

Individuální dovoz bych nedoporučoval. Je to pár týdnů, co jsem řešil na celnici proclení nějakýho specielního hardware pro mou práci a těch papírů je víc než dost. Kromě nich Ti vyměří clo a ještě dodanění DPH. A to nemluvim o ceně dopravy z US. Leda kdybys měl známýho co dělá importy v kontejnerech a nechal to přiložit. Ale celnici stejně neujdeš.

Jo, ty Ridgidky údajně bývaj udělaný tak, že maj z motoru vytažený vinutí na více místech a jde to předrátovat na 230 V. To už je to nejmenší.

Honza
modehnal
Příspěvky: 23
Registrován: 09 zář 2013, 16:09
Bydliště: Praha, Brno, Jindřichův Hradec

Re: Stolní okružní pila v podobné kvalitě jako RIDGID 13

Příspěvek od modehnal »

Paráda, moc moc děkuji za pomoc. Kouknu na to. Ještě jednou díky a omlouvám se za nové vlákno na podobné téma.
rybcan
Příspěvky: 2
Registrován: 29 úno 2016, 10:34
Bydliště: Rybky, Slovensko

Re: Stolní okružní pila v podobné kvalitě jako RIDGID 13

Příspěvek od rybcan »

Riešim podobný problém. Učarovala mi vôňa dreva a už dlhšie hladám pílu, ktorá by mi vyhovovala. Pevný stôl bez vibrácií s drážkami, dostatočne dlhé pravítko a presné nastavovanie, možnosť rozšírenia, jednoduchá manipulácia, stôl s plochou väčšou než na rezanie triesok na rozkurovanie... Šmejdy, ktoré nám ponúkajú v Európe sú hanba. Prečo si tu výrobcovia a predajcovia myslia, že kutil či malý remeselník nepotrebuje kvalitu a účelnosť? V USA to evidentne ide aj pri rozumnej cene. Niečo ako RIDGID tu jednoducho nezošenieš. Môžeš si ho objednať akutát tak v USA. Len si musíš doplatiť CLO a zlodejinu menom DPH, no a mať trpezlivosť s našimi úradmi. Tá prestavba zo 110 V na 220 nie je žiadny problém. Aj samotný výrobca uvádza vo svojom návode ako na to a stačí len jednoduché poprepájanie vodičov...
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Stolní okružní pila v podobné kvalitě jako RIDGID 13

Příspěvek od Roman »

rybcan píše:Riešim podobný problém. Učarovala mi vôňa dreva a už dlhšie hladám pílu, ktorá by mi vyhovovala. Pevný stôl bez vibrácií s drážkami, dostatočne dlhé pravítko a presné nastavovanie, možnosť rozšírenia, jednoduchá manipulácia, stôl s plochou väčšou než na rezanie triesok na rozkurovanie... Šmejdy, ktoré nám ponúkajú v Európe sú hanba. Prečo si tu výrobcovia a predajcovia myslia, že kutil či malý remeselník nepotrebuje kvalitu a účelnosť? V USA to evidentne ide aj pri rozumnej cene. Niečo ako RIDGID tu jednoducho nezošenieš. Môžeš si ho objednať akutát tak v USA. Len si musíš doplatiť CLO a zlodejinu menom DPH, no a mať trpezlivosť s našimi úradmi. Tá prestavba zo 110 V na 220 nie je žiadny problém. Aj samotný výrobca uvádza vo svojom návode ako na to a stačí len jednoduché poprepájanie vodičov...
Možná by stačilo sehnat několik lidí a objednat to hromadně,možná by byla sleva i od prodejce.Myslím,že někdo na internetu nabízí dopravu věcí z Ameriky.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Stolní okružní pila v podobné kvalitě jako RIDGID 13

Příspěvek od Pepan »

Podle mě je to pořád ta samá čínská pila od Harvey.
Na rovinu říkám, že při ceně práce a materiálu v US pochybuju, že je to originální Americký výrobek.
rybcan
Příspěvky: 2
Registrován: 29 úno 2016, 10:34
Bydliště: Rybky, Slovensko

Re: Stolní okružní pila v podobné kvalitě jako RIDGID 13

Příspěvek od rybcan »

Na druhej strane, čo dnes nemá aspoň nejakú súčiastku z Číny? Niesom nejakým obdivovatelom američanov, ale myslím si, že v tomto sú predsa viac patrioti než európania. Pozeral som testy tejto značky a množstvo videí na youtube a nevyzerá zle. Problém je v tom, že u nás nič podobné v ponuke nie je. Tie plastové a plechové šunty kde má všetko vôlu sú vhodné fakt len na triesky. Veľký formátovací stôl je pre mňa drahý, neskladný a nevyužitelný. Tie prcky makita, bosch, schepach... sú za nepoužitelné
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Stolní okružní pila v podobné kvalitě jako RIDGID 13

Příspěvek od Pepan »

Tak to by jses divil, jakou mají Amíci spotřebu čínského šuntu. Na druhou stranu, jejich trh je mnohem lépe chráněn regulemi, které jsou opravdu kontrolovány. Do Evropy můžeš dovézt skoro cokoliv a řeší se to, až když to někdo odnese. A i pak je pokuta směšná, tedy pokud subjekt už nepodniká pod jiným jménem...
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Stolní okružní pila v podobné kvalitě jako RIDGID 13

Příspěvek od Roman »

Jsem přemejšlel koupit nějakou tu plechovou pilku a celý to hodit do bytelnýho stolu,k tomu přidělat nahoru bytelnou desku.Nějaké pravítko,úhelník,vedení se dá dokoupit.
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Stolní okružní pila v podobné kvalitě jako RIDGID 13

Příspěvek od kiwi »

rybcan píše:...Tá prestavba zo 110 V na 220 nie je žiadny problém. Aj samotný výrobca uvádza vo svojom návode ako na to a stačí len jednoduché poprepájanie vodičov...
Už jsem to tady v nějakým topiku psal. Přestavba ze 110 na 220V není žádný problém, akorát bude mít motor mizernou účinnost, nízký otáčky a výkon a bude se víc hřát, protože americký motory jsou stavěný na jinou frekvenci sítě a to na 60Hz oproti našim 50Hz. Jediný spolehlivý a rozumný řešení je vyměnit motor nebo použít frekvenční měnič a to cenu o pár tisíc zvýší.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 96 hostů