Kování na skládací vrata

Vše co se týká truhlářského řemesla.
dvojtáta
Příspěvky: 51
Registrován: 02 kvě 2014, 21:27
Bydliště: Litoměřice

Re: Kování na skládací vrata

Příspěvek od dvojtáta »

Tyhle vrata jsem viděl u Honzy na dílně ještě opřený o zeď, ale až teď koukám jak jsou po osazení jako celek povedený. Jeden z mála lidí co znám, který se nebojí si s myšlenkou pohrát a v tomhle konkrétním případě se to fakt povedlo. Vždycky je fajn vidět na fotkách jak to jiným jde od ruky. Využití stávajícího trámoví je šlechetný bonus!
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Kování na skládací vrata

Příspěvek od mari_001 »

Tak já se přidávám k pochvalám a musím říct že ty dveře vypadájí ještě lépe ve zkutečnosti než na fotkách, já už jsem je viděl namontované a také se na ně pověsil a nic se ani nehlo, na to že to má z knížek, z youtube a tady z diskuze a nikdy se neučil jako někteří z nás tak klobouk dolů :!:
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Kování na skládací vrata

Příspěvek od JanB »

Taky musím pochválit, vrata vypadají moc pěkně. Jak to tady čtu, tak jsem jeden z posledních z diskuse, kdo se Honzovi na ty vrata ještě nepověsil - jestli to má být forma nějaké "kolaudace", tak až pojedu na jih navštívit mámu, budu se muset zastavit, ať mu vrata dlouho slouží :lol:

Práh tam nebude?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Kování na skládací vrata

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

děkuju za další pochvaly, vypadá to jak kdybyste všichni čekali až se po všech diskusích konečně vytasim s nějakym výrobkem :-)

Práh nebude, to abych mohl v případě potřeba volně přejíždět třeba s paleťákem. Přijde tam takovej ten smeták. A taky je hned přede dveřma odtokovej žlab, tak abych měl dřevo co nejdál od vody.

Honza
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Kování na skládací vrata

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, jak jsi vlastně vyřešil zavěšení vrat nahoře, máš tam nějaké kolejničky?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Kování na skládací vrata

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

kdepak, žádný kolejničky tam nejsou. Visí to celý na pantech, tj. je to od kraje ke kraji futro-pant-dveřeň-pant-dveřeň-zámek-dveřeň-pant-dveřeň-pant-futro. Uff. Široký vrata :-)

A celý se to otvírá ven, takže vnitřní čtvrtky překlopíš ven na vnější čtvrtky a tuhle sklopeninu pak můžeš dál otevřít ven.

Honza
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Kování na skládací vrata

Příspěvek od truvan »

fuka nahoře nad rámem má určitě nějaký důvod,
kotvení rámu neortodoxní,ale celkově dobrá práce(při zavřených vratech bych křídlům určitě odlechčil)
Míru zdar
práci čest
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Kování na skládací vrata

Příspěvek od Hans »

Ta fuka se pak schová do podbití a to celý se vycpe vatou. Holt je průvlak vejš jak okapy, tak proto tam je.

Odlehčení budu asi řešit na dalších, izolovaných vratech, který budu dělat hned vedle. Ta aktuální vrata jsou jen 45 mm tlustá, protože se mezitím změnil účel a tak není třeba izolovat, bude to jen nevytápěná garáž. Taky sklo bude jednoduchý. Takže to nebude tak těžký.

No a uchycení rámu vychází z rad od Petra, za něž jsem vděčen, protože o turbošroubech jsem prve nevěděl a už se vidim jak bych vrtal díry na hmoždinky a rozčiloval se, že to jde šejdrem. Protože je rám usazen se značným předkusem (zateplení, ale ne kvůli garáži) a se zdí má v tloušťce překryv jen asi 5 cm, přišrouboval jsem ho jednak klasicky zevnitř (díra forstnerem, do ní turbošroub, dřevěný špunt a zahoblováno), tak i zvenku těma úhelníkama. No asi by stačilo jen zevnitř, ale sichr je sichr.

Honza
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Kování na skládací vrata

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

tak mi vrata přežila první sezonu a pozoruju první "defekt." Mění svoji šířku podle vlhkosti - škvíra mezi prostředními křídly je oproti létu skoro o centimetr užší.

Je mi jasný, že dřevo nikdy nejde úplně uzavřít, tak se jen zeptám - je tohle v normě a je to důvod, proč se na dveře jinak dávají takové ty překryvné lišty, tušim že se jim říká klapačky?

Díky

Honza
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Kování na skládací vrata

Příspěvek od truvan »

hm a kolik jsi ji měl při výrobě?? normálně nechávám na srazu mezeru na tužku(cca 7mm)
tak by mě zajímalo kolik si měl při výrobě mezeru Ty když je o 1 cm menší a pořád to jde otevřít a zavřít.
Ty tam nemáš klapačku?? to Ti tam bude asi profukovat co??
Míru zdar
práci čest
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 103 hostů