Svěrky na spárovky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
milanzaba
Příspěvky: 45
Registrován: 30 bře 2016, 13:36

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od milanzaba »

dobre podivam se po inzeratech jestli nekde na neco nenarazim.

tohle jsem myslel puvodne a nemohl to najit, jakoze se mi to nezda.
http://www.truhlarske-nastroje.cz/katal ... a-427.html


Milan
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od mihalo »

Jak píše o pár nazpět mari_001, pro domácí použítí jsou supr figovačky. Polovinu si člověk vyrobí sám. Já jich mám plnou bednu a spárovky vrším na sebe, což je na místo supr.
Pár fotek pro inspiraci.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od mari_001 »

Super,
teď si je do práce vyráběl i Petr -> http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewto ... 7945#p7945
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
tomuha
Příspěvky: 2
Registrován: 24 lis 2016, 00:12

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od tomuha »

Zdravím vás pánové. Jsem tu nový a toto téma je u mě zrovna aktuální a pohrávám si s dvěma možnostma. První možnost je vyrobit svěrky jako tim akorát s tím, že tam hodím trapéz závit. Tudíž, nechat navařit trapéz matici na tlustou podložku z plechu jako je tomu u klasických knechtů a následně přišroubovat na jekl. Pak si už jen po svém upravit konce závitu na utahování nějakou tou klikou a na nějaké rozumné upevnění patky. Taky se mi ale hodně líbí "pipe clamps". Bohužel jsou u nás na mé poměry hodně drahé a tudíž by se mi nevyplatily. Vyrábím jen tak pro sebe garážovku. Na druhou stranu se mi líbí možnost širokého využití, prohození trubek podle potřeby a tak. Mám tušení, že nakonec vyhraje první možnost, která vyjde na menší náklady, ale kdyby náhodou, tak se přeci jen chci zeptat, zda nemáte někdo tip na levné pipe clamps z někama. Našel sem sice levnější možnost na amazonu, ale tam už je to zase skrz dopravu na téměř stejné částcejako u nás.
Díky za rady :)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od JanB »

O těch z uni maxu víš? Já jsem před časem jeden pár na zkoušku koupil, ale použil jsem je jen párkrát, když jsem potřeboval stáhnout něco delšího a to je na nějaké vážnější hodnocení dost málo. Zatím ale vypadají použitelně.
Akorát jsem k nim zatím nepořídil víc trubek, protože nevím v okolí o žádném instalatérovi, který by mi řízl závity, tak to používám jen s jednou délkou trubky.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od miru01 »

Prohlédni int. obchody s čínským zbožím aliexpress apod., tam se dostaneš pod 200 za kus, ale něco bude stát doprava, clo atd. Také počítat s tím, že třeba 20% zboží které dojde bude s nějakou vadou. Vyplatilo by se to při nákupu většího množství, kdyby se toho někdo chtěl ujmout, jinak ti v cz zbývají dražší z unimaxu nebo ještě dražší, ale 3/4 bessey.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od werdio »

já si udělal stahováky dle Tima a nemůžu si stěžovat...jen závitovku jsem dal nerez...Pipi Jsem kupoval u nás (3/4 Bessey) v UK koupíš o dost lěvněji i s dopravou
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od werdio »

P1080193.JPG
P1080193.JPG (138.49 KiB) Zobrazeno 12551 x
P1080195.JPG
P1080195.JPG (104.44 KiB) Zobrazeno 12551 x
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

s unimaxovýma pipe clamps mam zkušenost už o trochu delší. Kupoval jsem je na lepení dlouhýho trámu z prken, takže jsem jich potřeboval desítky. Moje poznatky:
- svěrka je na půlcoulku, při dotahování se patka poněkud zvedá od trubky, což je na závadu udržení roviny. Řešit se dá jen tím, že se dotahne nejdřív zlehka, vymezí se na trubku a pak teprve na krev.
- při dotažení na krev se někdy utrhne, protože narozdíl od třeba těch Bessey tohleto drží prostřednictvím hřebínku samosvorně zarytýho do trubky. Bohužel vodovodní ocel je dost měkkota, takže není nic mimořádnýho když se utrhne.
- na spárovky s taninem jsem si koupil nerezový trubky a na soustruhu nechal říznout závit (očkem to ani nezkoušejte!), tady když už se svěrka zakousne, drží o poznání lépe, bohužel přemluvit ji k zákusu je někdy horší.
- obecně - vodovodní trubky jsou vhodný tak na délku do 50 cm, pak se nepřiměřeně prohýbají. Nerezový trubky jsou naopak v pohodě i na dvoumetrovou délku.
- jednotky procent těchto svěrek jsou zmetky, některé jdou spravit, jiné ne. Co by člověk taky za ty peníze chtěl.
- kdo má velký prsty, bude se mu pohyblivá patka hůř uvolňovat z místa, kde je zaseklá.
- klička na dotahování by mohla být větší.

Pokud těch svěrek nejsou potřeba desítky, ale třeba jen deset, pak bych šel raději do Bessey, předpokládám že šikmo zaseknutý plechy budou fungovat podstatně líp jak ten hřebínek.

Na druhou stranu, pokud to člověk němá na obživu a smíří se s trochou nepohodlí, službu to udělá taky. Onehdy jsem lepil asi deset spárovek za sebou a bylo prima jak to odsejpalo - svěrky ne a ne dojít! :-)

Honza
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od werdio »

bessey jde taky občas blbě "odseknout"...ty nerez trubky na to budou lepší..obyč. je na to měkká .... plechy se při velkém stáhnutí viditelně zaseknou
ted jsem stahoval 240cm na bejka a vodovodka kupodivu držela obstojně rovinu...

záleží na výrobci železa čína popř.polsko železo...jak dělám i se železem, tak je jeklovina dost kvalitativně nestálá..norma nenorma :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 84 hostů