Svěrky na spárovky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od Tim »

Ahojky,
wedio pěkně jsi to oprásknul :D jo nejni nad vyzkoušený,a děláš dobře nevymýšlet vymyšlený ;) ,s tím závitem dobrý nápad ,mám to vychytaný trochu jinak a to válcovaným závitem který má podstatně vyšší kvalitu díky zhutnění materiálu

tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od werdio »

:-D ... no jistě, když je něco prověřený časem, dávám zelenou...fakt to funguje dobře, oproti tomu co jsem si vymyslel před tím..
To sis s tou válcovanou závitovkou tedy vyhrál, já dal ten nerez, ono to taky vydrží,no,ukáže čas..zatím ok!
PS:a samozřejmě díky za tip a inspiraci, dodatečně :)
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od Tim »

pánové,
jestli někdo shání svěrky bessey za dobrou cenu tak je teď šance u Feldra má vánoční slevy a dobrý ceny


tim
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od JanB »

Tim, werdio: Teď trochu nerozumím, závitovky jsou snad válcované všechny, ne? Včetně těch nejlevnějších "blátěných"....
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od Tim »

Ahoj JanB,

máš pravdu závitovky ano ,ale my jsme se bavili o závitu na šroubu u svěrek na spárovky co dělal werdio.On je má řezané ,nevím jestli očkem a nebo na soustruhu a já si je nechal válcovat čili beztřískově.Tolik na vysvětlenou

tim
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od miru01 »

JanB píše:Tim, werdio: Teď trochu nerozumím, závitovky jsou snad válcované všechny, ne? Včetně těch nejlevnějších "blátěných"....
pravda, válcování je jen postup výroby, je to o materiálu; naopak ty drahé přesné se soustruží nebo frézují
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od miru01 »

jvalik píše:Ahoj,

s unimaxovýma pipe clamps mam zkušenost už o trochu delší. Kupoval jsem je na lepení dlouhýho trámu z prken, takže jsem jich potřeboval desítky. Moje poznatky:
- svěrka je na půlcoulku, při dotahování se patka poněkud zvedá od trubky, což je na závadu udržení roviny. Řešit se dá jen tím, že se dotahne nejdřív zlehka, vymezí se na trubku a pak teprve na krev.
- při dotažení na krev se někdy utrhne, protože narozdíl od třeba těch Bessey tohleto drží prostřednictvím hřebínku samosvorně zarytýho do trubky. Bohužel vodovodní ocel je dost měkkota, takže není nic mimořádnýho když se utrhne.
- na spárovky s taninem jsem si koupil nerezový trubky a na soustruhu nechal říznout závit (očkem to ani nezkoušejte!), tady když už se svěrka zakousne, drží o poznání lépe, bohužel přemluvit ji k zákusu je někdy horší.
- obecně - vodovodní trubky jsou vhodný tak na délku do 50 cm, pak se nepřiměřeně prohýbají. Nerezový trubky jsou naopak v pohodě i na dvoumetrovou délku.
- jednotky procent těchto svěrek jsou zmetky, některé jdou spravit, jiné ne. Co by člověk taky za ty peníze chtěl.
- kdo má velký prsty, bude se mu pohyblivá patka hůř uvolňovat z místa, kde je zaseklá.
- klička na dotahování by mohla být větší.

Pokud těch svěrek nejsou potřeba desítky, ale třeba jen deset, pak bych šel raději do Bessey, předpokládám že šikmo zaseknutý plechy budou fungovat podstatně líp jak ten hřebínek.

Na druhou stranu, pokud to člověk němá na obživu a smíří se s trochou nepohodlí, službu to udělá taky. Onehdy jsem lepil asi deset spárovek za sebou a bylo prima jak to odsejpalo - svěrky ne a ne dojít! :-)

Honza
U mne platí, že mám tak vždy o dvě svěrky méně než potřebuji :).
Z unimaxu jsem kupoval celkem 4 kusy a z toho jedna byla OK, u druhé byl naprasklý odlitek kličky tu jsem vracel výměnou, u třetí soudruzi z číny trochu netrefili závit na trubku v ose, takže se trochu kříží při utahování a u čtvrté nešla posuvná část nasadit na trubku, bylo třeba trochu porovnat pružinu.
Ale službu udělají, viz co píše Honza platí na 100%.
tomuha
Příspěvky: 2
Registrován: 24 lis 2016, 00:12

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od tomuha »

Je super jak se tu dostává rychlých a dobrých reakcí. Zatím to asi vypadá tak, že pořídím číny z unimaxu na zkoušku. Na to moje lepení to bude s velkou pravděpodobností stačit. No a časem se případně odhodlám do poskládání Timova podobizny a ty z unimaxu se pak určitě neztratí. Jinak teda díky za vaše reakce ;)
Tomuha
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od werdio »

no nevim, u předposledního příspěvku zaznělo že 3 ze 4 byly "zmetky", máš tedy odvahu :-)

A)Za mě, pokud máš při ruce kovoobráběče, udělej dle Tima..
B)Kup Bessey climp a nervy ti poděkujou

Jestli to máš na samodomo lepení spárovky, 3 ti do začátku stačej
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Svěrky na spárovky

Příspěvek od Hans »

Taky bych to decentně přeformuloval, tj. že naopak Bessey se neztratí :-) Sice si myslím, že 3/4 zmetků je fakt pekelná smůla, ale pokud jich nepotřebuješ osmdesát jako já, tak si fakt připlať. Nebo si kup korpusovky, ty jsou na spárovku, ale i na jiný věci. Ale taky už něco stojí.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 90 hostů