Natírání z obou stran

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Natírání z obou stran

Příspěvek od jardako »

Když chcete něco natřít z obou stran a nechcete čekat, až ta jedna zaschne, máte nějaké pěkné vychytávky, na co tu natřenou položit?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Natírání z obou stran

Příspěvek od Hans »

Někdo to pokládá na takový malý jehlánky, případně si člověk pomůže jinak. Já třeba rád natírám ještě před klížením (pokud to jde), tak si to uchycuju třeba za čepy nebo za dlaby.

Hans
witt
Příspěvky: 241
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Natírání z obou stran

Příspěvek od witt »

Záleží, co natíráš. Na okna (a cokoliv podobného) se dělá takový bazmek ...a teď nevím, jak to popsat. Zkusím to popsat přes genezi: Představo ji, že si natíranou desku položíš na dvě trojboké latě. Takže styčná plocha jsou dvě přímky. Teď ale obě latě přeřízneš na půl a na okrajích zvedneš o 10 cm s tím, že místo řezu zůstane na podkladu. Tím pádem se ty latě budou dané věci dotýkat pouze ve čtyřech bodech, které budou ležet na hraně desky.

A teď by mě zajímalo, jestli to někdo pochopil :D
Jenda_T
Příspěvky: 31
Registrován: 23 čer 2019, 19:47
Bydliště: Brno venkov (východ)

Re: Natírání z obou stran

Příspěvek od Jenda_T »

witt: hodně dobré, pochopil jsem (snad), to je vlastně velmi jednoduché, jen přemýšlím jestli ty styčné body se pak samy zalejou lakem? Respektive lakuje se jednostranně nebo oboustranně?
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Natírání z obou stran

Příspěvek od jardako »

witt píše: 08 bře 2021, 22:53 A teď by mě zajímalo, jestli to někdo pochopil :D
Jo, pochopil, pěkné :-) Myslel jsem třeba díly skříňky a tak ... prostě kus dřeva, který je po celé ploše natřený. A ten kus může být relativně velký.

Existuje třeba tohle:
https://www.igm.cz/kuzelove-nastavce-4k ... okie-plus/
Jenda_T
Příspěvky: 31
Registrován: 23 čer 2019, 19:47
Bydliště: Brno venkov (východ)

Re: Natírání z obou stran

Příspěvek od Jenda_T »

jardako píše: 09 bře 2021, 06:44
Existuje třeba tohle:
https://www.igm.cz/kuzelove-nastavce-4k ... okie-plus/
Možnost je si to i vytisknout na 3D tiskárně, určitě někdo v okolí má.
například:
https://www.thingiverse.com/thing:1213402
nebo to zadat někde někomu kdo nabízí tisk, vyjde to na pár kaček. Já sice tiskárnu mám ale leží mi na skříni, není na ni čas.
Gimuel
Příspěvky: 9
Registrován: 20 říj 2020, 11:38

Re: Natírání z obou stran

Příspěvek od Gimuel »

Já mám čtvercová prkýnka 5x5 cm, 1-2cm tlustý a v tom zatlučený hřebík a na tyto "stojny" to pak natřenou stranou pokládám. Podle velikosti výrobku dávám počet stojen. Taky to funguje a je to zadarmo. :)
witt
Příspěvky: 241
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Natírání z obou stran

Příspěvek od witt »

Jenda_T píše: 09 bře 2021, 06:19 jen přemýšlím jestli ty styčné body se pak samy zalejou lakem? Respektive lakuje se jednostranně nebo oboustranně?
oboustranně, nezaleje. V závislosti na typu barvy, tam zustanou čtyři ďubky, protože ty laťě se opřou do barvy. Ty se přetřou při druhé vrstvě. Na oleje to samozřejmě vliv nemá.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů