Stomana

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
witt
Příspěvky: 243
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Stomana

Příspěvek od witt »

jardako píše: 10 úno 2021, 17:06 Záruka 12 mesícu
Dodatecná záruka FELDER Dodatecne k zákonné zodpovednosti za vady je ke strojum FELDER poskytována záruka
* 3 roky (nebo maximálne 5.400 provozních hodin) záruky na díly mechanických soucástí
Ale bacha, ta záruka výrobce se vždy řídí pravidly výrobce a je potřeba si pořádně v obchodních podmínkách nastudovat na co přesně se vztahuje a jak bude případná závada vyřešena, třeba jestli si na to nevyhrazuje půl roku, případně, že mu to pak musíte sami kamsi odovézt apod.

Jinak o tom byznys modelu Felderu - že to fakticky kupujete v Rakousku a veškeré případné spory je pak nutné řešit opět v Rakousku a navíc podle tamního práva - se ve svých videí několikrát zmínil Mařas. Na jednom streamu to uvedl jako důvod, proč se této firmě ve své dílně vyhýbá.
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: Stomana

Příspěvek od Jiří »

ivoch píše: 09 úno 2021, 17:28 Gimuel: To pravítko mi dorazí zítra. Jinak jsem ho objednal na e-hlinik, ale u Šimka ho měli i s fotkou v reálu:: https://www.ehlinik.cz/al-profil-pravit ... 00101.html

Ten Hammer A3 41 v novotě by bylo něco, ale cena - s DPH 137.000. To ne, to je extrém. Jinak mi ten chlapík od Feldera taky říkal, že se mám s někým domluvit na vratce DPH. No nevím - to není moc legální věc. Navíc by se ten stroj musel koupit na firmu někoho, ten by ho musel odepisovat několik let a také co kdyby k němu přišla kontrola? Ta vratka DPH sice je zajímavá suma, ale mimo realitu - do toho dobrovolně nikdo nepůjde.
Felder CZ má aktuálně akci na stroje Hammer.
A3 31 / 3kW / 3 nože -> 59.040,- (bez DPH)
A3 41 / 4kW / 3 nože -> 76.690,- (bez DPH)
Sice dodací doba ca 1/2 roku, ale pokud nespěcháš, možná dobrá příležitost ;)
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Stomana

Příspěvek od ivoch »

Jiří: To je zajímavé, ale i tak je to přes můj rozpočet. Nu uvidíme... Mám dotaz na nože Hammer. Co jsem se díval na video, tak mají oboustranný nůž, který se nemusí ustavovat: https://www.youtube.com/watch?v=10KNOTZ ... =emb_title

No jenže dá se takový nůž vůbec nabrousit, aby pak čouhal ven a měl nějaký úběr materiálu? Mně se to jeví tak, že ne.

To samé Tersa nože: https://www.youtube.com/watch?v=-yOHUmuBAyE
Dovla
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2020, 06:20

Re: Stomana

Příspěvek od Dovla »

Kúpa resp. predaj stroja je pre výrobcu jednorázový príjem. Hlavný biznis je predaj náhr. dielov. A ešte lepší je, ak sú to nejaké špeciálne ND, ktoré zákazník nikde nezoženie a musí ich kupovať iba od výrobcu stroja.A keď sa nôž nedá nabrúsiť resp. brúsený sa už nedá nastaviť tak treba zakaždým kúpiť nový nôž . A najlepšie ešte že treba celú sadu ;)
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Stomana

Příspěvek od ivoch »

Takže předpokládám správně, že je to jednorázovka? Tedy nůž lze maximálně otočit a pak již vyhodit?
Dovla
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2020, 06:20

Re: Stomana

Příspěvek od Dovla »

Podľa toho videa je to určite tak max otočiť a potom vymeniť celú sadu . Tuším je to trojnožový valec.
A tie Tersa nože detto. Tie sú ešte zložitejšie oproti tým Hammer plátkom. Aj keď by sa niekto pokúšal ho brúsiť, tento Tersa nôž má zložitejší tvar+ to špeciálne uchytenie . To by sa pri pár kusoch brusičovi ani neoplatilo.
Však o tom je biznis s ND a spotrebným materiálom.
Squit
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2021, 21:15

Re: Stomana

Příspěvek od Squit »

tersa je cenově a celkově někde jinde. a myslim si že se moc nevyplatí. Mam AD 741 - 4 nožovka šířka 410mm. Kupuju žiletky, jsou dva druhy, horší a lepší. Já jen ty lepší. Jsou oboustranně broušené. Teď jsem na nich sdělal přes kubík dubu na dveře a obložky a byly v pohodě. Udělal jsem na tom asi 8 fošen modřínu co se někde válel asi sto let v bordelu a nože dostali fakt zabrat, asi bordel na fošnách. To nože trpí nejvíc a nejvíc se tupí. Jsou už tupější, ale pořád se na nich dá ještě dělat. Brousit se daj, ale musí to být na magnetce a z plochy. Je otázka měnění. Protože se pak musí předělat nastavení těch unašečů do kterých se nasazují ty žiletky. Takže já už asi 4 roky kupuju jen nové žiletky a pak si je necham nabrousit všechny najednou aby byly všechny stejné a až přenastavim unašeče, tak abych na ně zase několik let nemusel šahat. Přece jenom je potřeba je(unašeče) ustavit opravdu hodně přesně s magnetkama a úchylkoměrama. Takže to nemá cenu přenastavovat každou chvíli. Broušení vyjde na cca polovinu ceny nové žiletky. Ochoďák Vám na nové může dát s fleku 10% slevu oproti eshopu.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Stomana

Příspěvek od ivoch »

Squit: Píšeš, že se dají žiletky přebrousit a že se pak musí unašeč ustavit přesně podle magnetu a úchylkoměru. Jsem si myslel, že se žiletka usadí do lože ve válci a dotáhne šroubem. Tedy jaké magnety a nastavování unašeče? A na začátku píšeš, že máš AD741, čtyřnožovku a kupuješ žiletky. To mi taky není jasné :-)
Squit
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2021, 21:15

Re: Stomana

Příspěvek od Squit »

moc nevim co ti neni jasné.

čtyřnožovku a kupuješ žiletky. To mi taky není jasné :-)

prostě válec má 4 nože(žiletky)

Jsem si myslel, že se žiletka usadí do lože ve válci a dotáhne šroubem. Tedy jaké magnety a nastavování unašeče?

Obrázek

tady to máš na obrázku, je to i na videu na youtube, žiletka (má v sobě otvory) se usadí do unašeče (má na sobě čepy) a teprve ten se dá do válce a utáhne šroubama. a ten unašeč se dá výškově seřizovat. jasný?
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Stomana

Příspěvek od ivoch »

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti