Venkovni kuchyne

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
coxx
Příspěvky: 5
Registrován: 06 led 2019, 21:38

Venkovni kuchyne

Příspěvek od coxx »

Ahoj,
měl bych na zkušene truhlaře dotaz na materiál na venkovni kuchyni. Bude pod pergolou ktera je kryta takze na ni nebude prset jako by byla uplne venku ale obcas tam vitr nejakou vodu foukne. Nechci to delat z nejakych HPL plastu.
Hodilo by se mi to udelat z bukove sparovky, ale ta je zase lepena D3 lepidlem takze jen do interieru. Mozna by stacilo to pak poradne natrit olejem...?
Mohl by jste nekdo poradit?
MartinMKO
Příspěvky: 5
Registrován: 07 kvě 2017, 10:33

Re: Venkovni kuchyne

Příspěvek od MartinMKO »

Zdravim,
klasifikace lepidla D3 je voděodolné lepidlo, D4 už je na extrém v podobě zatížení slanou vodou a podobně.
Nenapsal jste jak ta kuchyň má vypadat, jestli to je dotaz jen na desku ? nebo to jsou nějaké skříňky?
Buk všeobecně ven asi moc ne.
Kámen nebo cihla Váš problém vyřeší natrvalo a to prkno na krájení se dá donest nebo vymenit mnohem snadněji ;)
coxx
Příspěvky: 5
Registrován: 06 led 2019, 21:38

Re: Venkovni kuchyne

Příspěvek od coxx »

Chtel bych desku i skrinky - nic sloziteho. Jen nevim co s tim materialem. Kdyz jsem hledal inspiraci tak to bylo vetsinou postavene z cihel. Kamen nebo cihla to sice vyresi ale moc se mi to nehodi.
Tip na drevo by nebyl? :-)
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: Venkovni kuchyne

Příspěvek od pinos »

Já hlasuju pro dub. :)
eddie
Příspěvky: 2
Registrován: 07 čer 2019, 22:23

Re: Venkovni kuchyne

Příspěvek od eddie »

Co kompromis - jasan.
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: Venkovni kuchyne

Příspěvek od Fangluin »

Akát, dub, modřín.
nebud_drevo
Příspěvky: 12
Registrován: 07 zář 2018, 08:21

Re: Venkovni kuchyne

Příspěvek od nebud_drevo »

ahoj, za sebe můžu doporučit dubovou spárovku a 2x do roka ji natřít SwingColor lazura 2v1. Mají ji v Bauhausu. Mám už pár let takto udělaný stůl pod pergolou na který pravidelně prší, v zimě na něm leží sníh a pořád vypadá skoro jak nový. Spárovku jsem koupil tady: https://www.translignum.cz/, objednat lze na míru jak potřebuješ. Natřít normálně válečkem je tak 5min práce a vydrží to léta.
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: Venkovni kuchyne

Příspěvek od Fangluin »

Já mám doma v kuchyni dubovou spárovku, natřenou minerálním olejem. Oblast kolem dřezu ale začala od vody černat, tak jsem ji přebrousil a 2x natřel tungovým olejem. Od té doby je klid.
coxx
Příspěvky: 5
Registrován: 06 led 2019, 21:38

Re: Venkovni kuchyne

Příspěvek od coxx »

Diky všem za komentaře a rady - udelam to z dubu a natřu olejem. Klidně to přetru 2x za rok s tim nemam problem - stejne natiram zahradni nabytek olejem tak to vezmu jednim vrzem :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů