Hoblovka Rikow Werke

Vše co se týká truhlářského řemesla.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Hoblovka Rikow Werke

Příspěvek od miru01 »

To frézování (zkosení) hřídele je na obou stranách, jestli dobře koukám na jedné z fotek? Tipuju, že je to matka, resp. vybrání na vidlicový klíč.

tady fotka jak mohla vypadat původní řemenice https://aukro.cz/reklama-varnsdorf-riko ... 6940040992
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: Hoblovka Rikow Werke

Příspěvek od Fangluin »

Ano je na obou stranách. Jakože celá ta přesahující část hřídele od řemenice ke konci bude na závitu?
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Hoblovka Rikow Werke

Příspěvek od kiwi »

To je pravda to by mohla být taková dlouhá matice. Tenhle konec hřídele vypadá že má větší průměr než na druhý straně v ložisku
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: Hoblovka Rikow Werke

Příspěvek od Fangluin »

Řemenice je dole! Šlo to odšroubovat úplně lehce a řemenice stahovákem potom taky. Ten kroužek byla jen bronzová podložka. :D Díky za popostrčení!

Druhý problém, nejde mi povolit to víčko za řemenicí. :roll: Nemám na to klíč, kleštěmi na trubky to nějak chytnu, ale nejde to. Zkusím sehnat někde francouzák a budu doufat že to půjde.

Když se dívám na to zvláštní zajištění řemenice, tak přes to nepůjde sundat ložisko. Jeden problém vyřešen, dva nové zjištěny, úplně jako v práci :lol:

Obrázek
Obrázek
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Hoblovka Rikow Werke

Příspěvek od kiwi »

Tady je ten obrázek z katalogu. Ještě jsem ho trochu zkoumal a má trochu jinak řešený ložiskový domky ale je tam vidět řemenice na plochý řemen.
rikow_baa.jpg
rikow_baa.jpg (102.7 KiB) Zobrazeno 5180 x
A teď koukám než jsem to dopsal že řemenice je dole tak gratuluju ;) To zajištění je fakt zajímavý, takhle to vypadá jako když někdo zašrouboval šroubky do hřídele a pak je obrousil aby udělal pero. Asi bych to zkusil chytnout kleštěma (takový ty svářečský samosvorný) a vyšroubovat, pokud by to nešlo tak možná uříznout a zabrousit.
A radši bych místo toho nechal udělat drážku na klasický pero.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Hoblovka Rikow Werke

Příspěvek od miru01 »

Na velkou matku si ideálně sežeň klíč, v inzerci bývají tyhle velké levně; nebo matku do svěráku a kroutit s celým domečkem, ale pozor aby ta litina nepraskla...
Ten improvizovaný klínek budou, zase jen tipuji, kulatiny. Klínky vytahuji většinou úspěšně elektrikářskými štipkami, položím je bokem na hřídel a ostřím sevřu klínek a vypáčím.
Dřív lidi nebyli hloupí, vyráběli věci tak, aby se daly znovu rozebrat a opravit.
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: Hoblovka Rikow Werke

Příspěvek od Fangluin »

Nejdřív jsem si půjčil starý hasák, ten byl ale stále malý.

Tak jsem objednal z bazaru klíč 55/60. Včera přišel a je malý :D

Matice na víčku má 62mm, klíč má 61mm. Něco budu muset líznout flexou.
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: Hoblovka Rikow Werke

Příspěvek od Fangluin »

Další progres. Víčko je dole, jistící kolíčky byly na závitu v hřídeli, domek s ložisky sundán. V domku byla dvě ložiska za sebou, jedno válečkové a druhé kuličkové. Válečkové tam moc nedrželo a po vyndání se rozpadlo. Kuličkové budu muset ještě vytáhnout, pak půjdu na druhou stranu hřídele. Doufám, že ten válec půjde nějak rozumně zrenovovat, abych nemusel kupovat nový.

Označení toho válečkového ložiska je 7DB/Q, google mi vyhodil nějaká od kol pro VW :roll:

Obrázek
tmnt new blood

Obrázek
tmnt new blood
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů