Pokosová pila bez pojezdu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
wotaen
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2016, 12:00

Pokosová pila bez pojezdu

Příspěvek od wotaen »

Ahoj všichni,

chtěl bych koupit pokosovou pilu, co bude mít prořez cca kolem 10cm při 90 stupních. Nechci aby zajížděla dozadu, což v podstatě limituje výběr na 2 pily - Bosch GCM 12 GDL nebo Makita LS1219L. Obě pily na první pohled vypadají výborně (Lukyho videa znám). Jsem hobby, takže chci aby pila vydržela dlouho a mám tak trochu obavy, že právě ty pojezdy budou do budoucna zdrojem nepřesností.

Tak jsem dospěl k tomu, že možná nepotřebuji posuv. Aktuálně se mi líbí METABO KS 305 Plus. Říkám si, že je zde mnohem menší důvod aby byla pila časem nepřesná.

Stolní pilu mám, takže cokoliv, co bude větší než těch avizovaných 20cm už říznu na stolní pile.

Máte to taky někdo takhle? A konkrétně s tím Metabem máte nějaké zkušenosti? Jinak jako hobby dělám, co je potřeba, stůl, police, postel, rámečky atd.

Co si o tom myslíte?

Díky,

Michal
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Pokosová pila bez pojezdu

Příspěvek od kiwi »

Ahoj, já když jsem se rozhodoval pro pokosovou pilu taky jsem přemýšlel jestli si mám koupit pilu s pojezdem nebo bez. Nakonec jsem se rozhodl pro pilu bez pojezdu Dewalt dw705 průměr kotouče 305mm. S tím má dobrou zkušenost, jenom je trochu hlučnější. Kapacita řezání mi stačí. Když potřebuju něco širšího použiju stolní pilu, nebo maflík s lištou. Nakonec jsem ale zjistil že ji stejně až tak moc nepoužívám a když tak spíš na hrubší práci nebo krácení hliníkových nebo mosazných lišt.
kotoucek
Příspěvky: 1
Registrován: 08 úno 2020, 09:43

Re: Pokosová pila bez pojezdu

Příspěvek od kotoucek »

Ahoj, jak jsi se nakonec rozhodl, já budu stavit zahradní domek zhruba 6x4 systémem two by four s obkladem z palubek a protože to bude dost řezání, tak si na to chci koupit pokosovou pilu, začal jsem u metaba kgs 216 a jak jsem si vše zjišťoval tak jsem nakonec skončil taky u těchto dvou, zatím se mi více líbí o něco makita ...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 3 hosti