Hoblovka + protahovačka

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
zooknock
Příspěvky: 1
Registrován: 09 led 2019, 07:11

Hoblovka + protahovačka

Příspěvek od zooknock »

Ahojte,

začla mě velmi bavit práce se dřevem a mám to jen zatím jako hobby, ale nechci kupovat uplné shit stroje z Číny, co nic nevydrží. Zároveň ani nechci kombinovaný stroj, protože 90% z Vás tu doporučuje jít cestou samostatných strojů.

Jsem celkem rozhodnutý vzít protahovačku Dewalt DW 733 (chtěl jsem DW 735, ale ten je jen v zámoří) + časem koupit shelix hlavu (momentálně není, ale po e-mailu z Byrd tools vím, že za měsíc by měly být skladem)

Problém nastává sehnat slušnou hoblovku, aby nestála jak nějakej lepší kombi stroj. Za všechny rady děkuji ;)
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Hoblovka + protahovačka

Příspěvek od Bazik »

Nevím co doporučuje 90% lidí, ale 90% lidí bude mít právě kombinaci hoblovky s protahem, až na výjimky, kteří mají staré velké hoblovky a k tomu obr protah typu TOS, ZEFAM. Kdo si dneska kupuje hoblovku, tak 100% i s protahem, pokud fakt nemáš véélkou dílnu a jednoho chlapa na štosování a dalšího k protahu.

Já bych si radši koupil trochu starší kombinaci, 100% z litinovýma stolama, než vrážet peníze do dvou strojků z bakelitu a hliníku, které ti masivní mašinu nikdy nanahradí
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů