Seřízení stolů u hoblovky Rojek PROMA MSP 310 (KDR 303 ).

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Rambokutil
Příspěvky: 1
Registrován: 15 zář 2018, 01:31

Seřízení stolů u hoblovky Rojek PROMA MSP 310 (KDR 303 ).

Příspěvek od Rambokutil »

Dobrý den. Prosím o informace, kde a jak se seřizují pracovní stoly u HOBLOVKY s protahem Rojek PROMA MSP 310 později prodávané pod názvem srovnávací a tloušťkovací frézka KDR 303. Upozorňuji, že se mi nejedná o nastavení velikosti třísky úběru materiálu !!!
Jedná se mi o nastavení výšky a seřízení jak podélného i příčného sklonu všech stolů včetně protahovacího. V manuálu, ani v návodu o provozu a údržbě nic takového není. Nic se nedovíte ani z nákresu rozloženého stavu ( katalog ND ). Všechny návody i tento jsou cíleně tvořeny jen aby vyhověly potřebě zákona a nic víc, vždy se řeší jen bezpečnost při provozování. V katalogu kromě ozn. položky a jejího názvu víc nic se nedovíte. Příkladně název : ložisko – nemá označení, o jaké ložisko se vůbec jedná, ani počet kusů...., takové návody pro návody, které se v současné době produkují, nejsou k ničemu. Doufám, že se najde nějaký majitel tohoto ,,vynálezu“, který se tímto problémem už zabýval a bude ochotný mi své zkušenosti nabídnout. Předem děkuji za jeho ochotu. S přátelským pozdravem – Zdeněk.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Seřízení stolů u hoblovky Rojek PROMA MSP 310 (KDR 303 )

Příspěvek od miru01 »

Mám za to, že seřízení by měla být již věc výroby. Nejjednodušší bude, když zavoláte do Rojka servisními technikovi, myslím, že bude ochoten vám poradit, tedy je-li to u tohoto čínského stroje ovšem technicky možné.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti