Zafrézování varné desky do masivu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Zafrézování varné desky do masivu

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

řeším kuchyni a nesvedu se smířit s obvyklou montáží indukční desky sklem položeným na povrch desky. Tak přemýšlím že bych to zafrézoval, aby to bylo v rovině a bylo to praktičtější. Neumim si totiž představit jak budu efektivně čistit omáčku zatečenou do spáry mezi sklem a deskou, obzvláště když je ta deska zabroušená vypoukle.

K tomu mám tyhle pochybnosti/otázky:
- pracovní deska je spárovka dub rustik 27 mm, napojovaná lamela - asi bude trochu pracovat, nerad bych aby se jednoho dne smrštila příliš a praskla mi buď skleněná deska indukce anebo se rozštípla ta spárovka; asi budu muset vyřešit několika mm rezervy
- čím to zamáznout? Mám obavu, že když to zamáznu silikonem nebo nějakym MS polymerem, cípeček materiálu úplně nahoře nebude dostatečně držet vzhledem k vypouklému profilu okraje skla.

Máte s tím někdo zkušenosti? Nikdy jsem nepochopil proč se to nezafrézovává, ale třeba nějaký důvod bude. Nicmeně jsem to už v nějakym kuchyňskym studiu viděl - to ovšem ještě neznamená, že to vydrží běžný provoz.

Díky

Hans
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Zafrézování varné desky do masivu

Příspěvek od Pepan »

Asi takhle, ta varná deska má zespoda těsnění...aspoň ta naše a úplně doladit na hranu to jde černým silikonem. Pak ti tam nic neleze. Máme to tak asi 8 let.

Kalené sklo vydrží neskutečný věci, ale hrana je jeho slabé místo. Ten tlak na hranu tam hrozí a aby jsi to vyloučil, necháš tam mezeru a jseš natom se zatýkáním omáčky hůře, jak se sklem přes hranu. Taky by jsi mohl být průkopník slepých uliček, jako Jára Cimrman a to sklo není levná sranda.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Zafrézování varné desky do masivu

Příspěvek od Hans »

Pepane, znovu zopakuju, že tu škvíru hodlám zamáznout nějakým tmelem a ne omáčkou. Můj dotaz směřuje k volbě tmelu, ne k názoru na celkové řešení.

Ale pro názornost, nejdřív se zanoříme:
a) Sklo, škvíra, dřevo, zamáznout.
b) Sklo, škvíra, dřevo a nechat tak.

... a to už jsme se zase vynořili. Najdi deset rozdílů :-D

Hans
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Zafrézování varné desky do masivu

Příspěvek od Pepan »

Já ti nevím. Při vaření teče z hrnce pořád něco a podle mě je lepší mít indukci nad deskou. A víš jak to dopadá s různými tmely po nějaké době.... i ten silikon co je ve spáře pod tou indukcí schovaný, dostává čočku. Jestli to máš na kšeft, tak bych nezkoušel na zákazníkovi nové postupy.. :D

Navíc se veškeré opravy indukce provádí jejím vyjmutím z desky....
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Zafrézování varné desky do masivu

Příspěvek od Hans »

To je cajk, stolařinou se neživim a živit ani nebudu. Dělám to pro sebe, proto to chci mít hezký, obvyklej způsob montáže se mně oškliví. Dřezy se např. zafrézovávají běžně. Ostatně na tom nesejde, téma je jakej nejvhodnější tmel zvolit, ne mě přemlouvat ať si to udělám škaredý :-)

Hans
martin72
Příspěvky: 17
Registrován: 22 pro 2016, 09:24

Re: Zafrézování varné desky do masivu

Příspěvek od martin72 »

Ahoj, dej tam sloni hovno co se dává mezi panely.

M.
nebud_drevo
Příspěvky: 12
Registrován: 07 zář 2018, 08:21

Re: Zafrézování varné desky do masivu

Příspěvek od nebud_drevo »

ahoj, ja bych volil Mamut glue https://www.kamody.cz/den-braven-mamut- ... PYQAvD_BwE
Silikon po case ztrati kontakt. Zalepil jsem takto pred 7lety sprchovy kout (plast vs dlazba a plast vs drevo) a drzi to dosud dobre. Petr
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Zafrézování varné desky do masivu

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

medvědí hovno mě teda nenapadlo, ale co tak čtu, tak to lepí taky na všechno. Akorát si pamatuju, že jako děcka jsme to z těch panelů loupali a že to nebylo nic moc houževnatýho.

Ten Mamut mě taky napadl, přesněji řečeno mě napadl obecně nějakej MS polymer, ale zeptám se - nesmršťuje se to třeba po čase nebo tak něco?


Díky

Hans
nebud_drevo
Příspěvky: 12
Registrován: 07 zář 2018, 08:21

Re: Zafrézování varné desky do masivu

Příspěvek od nebud_drevo »

u toho Mamutu nepozoruju nejake smrstovani nebo neco podobneho, ale zadne vetsi experimenty jsem v tomto smeru nedelal. U sprchovyho koutu jsem lepil drevenou fosnu na obklady z dlazdicek v delce cca 1,5m, prilepeno na par mistech a zbytek utesnen silikonem. silikon uz se davno odpojil, ale mamut porad drzi jak za mlada. Jeste poznamka - dela se bily i cerny a nemuzu se zbavit dojmu, ze ten bily je nejak kvalitnejsi (pevnejsi). Ale mozna je to jen subjektivni dojem.
vnetolicky@atlas.cz
Příspěvky: 11
Registrován: 06 bře 2018, 12:47

Re: Zafrézování varné desky do masivu

Příspěvek od vnetolicky@atlas.cz »

Zdravím,
jen poznatek z praxe, pokud máte varnou desku do roviny, ( ve většině případů se zafrézuje do kompozitních nebo přírodních kamen. desek ), tak spára se většinou silikonovala nejlépe černý akvarijním silikonem např. od Lukapren, nebo podobným ).Můžete zkusit i černý polyuretanový tmel prý je velmi odolný.Výrobci kuchyní např.Nobilia nabízí varnou zafrézovanou desku do roviny i v laminátové desce, na tmelení spáry je dodávana montážní sada a součástí je kvalitní černý silikon.Takže bud kvalitní silkon např.Lukapren nebo polyuretanový tmel ( horší zpracování ale víc vydrží ),
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů