Výběr spodní frézky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Výběr spodní frézky

Příspěvek od Pepan »

Chlapi, mám celkem jasnou představu o pile a hoblovce, ale nevím na co koukat u spodní frézky. Pročetl jsem místní diskuze a prohlédl Youtube, ale moudrý z toho nejsem.

Jaké značky jsou lepší a kterým se vyhnout?
Ideálně, pokud jsou přímo nějaké osvědčené typy.

Koukal jsem i na mariho Ligmetku a tam mi připadá nějak komplikované to nastavování.

Díky.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Výběr spodní frézky

Příspěvek od truvan »

Ty jedeš,tos určitě už dostavěl tu dílnu cos tady o ni psal,a ted to potřebuješ naplnit mašinama co ?? kup firmu Martin to budeš spokojenej jen zmačkneš čudlík a dělá to co chceš,nic jinýho nemá asi cenu.
Míru zdar
práci čest
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Výběr spodní frézky

Příspěvek od Hans »

To dost záleží na co tu spodní frézku potřebuješ, pokud teda vůbec. Ono nakonec frézka ještě není všechno, frézy jsou skoro podstatnější a většinou i dost drahý. Ale pokud spodní frézku zatím na nic konkrétního nepotřebuješ, tak s ní nespěchej. Většinu věcí uděláš i horní frézkou za menší peníze, méně času potřebnýho na štelování a o prostoru nemluvě.

Jinak bych skoro přísahal, že o spodní frézce už jsem tu nějakej pamflet sepisoval, zkus pohledat.

Nic jako osvědčenej typ asi není. Někteří lidi sice blahořečí tyhlety ligmetky, ale já na nich nic tak extrovního neshledávám. Co se mi už párkrát vyplatilo je naklopný vřeteno, ale dá se bez toho žít, aspoň to lidi co ho nemaj říkají.

No a jinak žádná věda. Musí to mít volbu otáček, obvykle řemenem, vřeteno musí jezdit nahoru a dolů, průměr hřídele zásadně 30 mm, rozumný pravítko s krytem na odtah a ideálně i čepovací vozík a podavač - ale to už záleží na způsobu užití. Jo a nemělo by to být moc lehký, jinak to bude vyžadovat jen výborně vyvážený frézy.

Jo, s Martinem chybu určitě neuděláš :-D

Hans
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti