Polské bazary s truhlářskými stroji

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Polské bazary s truhlářskými stroji

Příspěvek od Pepan »

Chlapi,
nemáte někdo tip, kde sehnat mimo ČR truhlářské stroje. V DE mi to připadá cenově přestřelené.
Konkrétně toužím po Zefam pásovce. Měl jsem možnost si jí zevrubně prohlédnout a vyzkoušet a úplně mě uchvátila. :)
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Polské bazary s truhlářskými stroji

Příspěvek od Tim »

ahojky

a k čemu ti bude?

tim
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Polské bazary s truhlářskými stroji

Příspěvek od Pepan »

Osvítil mě Duch Svatý, dostal jsem nápad a ten mi pásovka značně usnadní. :)

Jinak mě zajímají i jiné stroje, ale polskou pásovku asi seženu spíše v Polsku.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Polské bazary s truhlářskými stroji

Příspěvek od Tim »

aby to nebyla svítilna u pekla :lol:

tim
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Polské bazary s truhlářskými stroji

Příspěvek od Hans »

Zefamky jsou u nás běžně v inzerci, stačí pohledat, v zásadě jsou asi tak tři typy - s osmdesátkama kolama, s šedesátkama se spodním kolem napřímo na hřídeli motoru a s šedesátkama se spodním kolem přes řemen. Hodně lidí si stěžuje na elmag brzdu, že to nějak zlobí - zkus pohledat tady na fóru. No a bandáže můžou být v hodně špatnym stavu a to je pak oprava dražší než ta pásovka.

Zvaž ale jestli teď pásovku vážně potřebuješ - já se kdysi hnal taky do veliký pásovky, něco jsem na tom sice pořezal, ale dneska už mam jen malou čtrnáctipalcovku a v zásadě na běžný věci stačí.

Hans
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Polské bazary s truhlářskými stroji

Příspěvek od Pepan »

Jakou máš Hansi?
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Polské bazary s truhlářskými stroji

Příspěvek od Tim »

jo jo Hans to napsal dobře ,

hodně to zvaž

tim
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Polské bazary s truhlářskými stroji

Příspěvek od Hans »

Zatoulala se ke mně před lety taková ta americká klasika, prodávaj to v US pod všemožnýma značkama (Grizzly, Central Machinery, Harbor Freight, Delta, ...), ale v zásadě je to všecko stejný. Pořídil jsem k tomu riser block, proříznu skoro 30 cm, švartnu s úplně obyčejným pásem říznu hlaďučkou, no a víc moc nepotřebuju. Že bych na pásovce řezal kmeny na fošny, to už mě přešlo, je to víc dřiny jak užitku.

Ono pásovka je v podstatě dost jednoduchej stroj, to máš skoro jedno jakou koupíš, hlavně když bude dobře udělaná, v cajku a především velikostně uměřená. Dnes hodně frčí ty svařence a prý to celkem funguje, navíc je tam často stavitelný uložení spodní hřídele a to je teda velká výhoda - litinovka když je blbě navrtaná (můj případ u Jesanky,) tak s ní už nic neuděláš. Když si vezmeš Zefamku, může se stát že na generálce strávíš hromadu času a pak její kapacitu stejně nevyužiješ. Tim neříkám nic proti starým solidním litinám, někde svoje opodstatnění mají, jen varuju před velikášstvím na 30 m2.

Ještě poznámka ke tvaru bandáží - na velkých pilách byla v našich končinách kola vždy rovná, dnes už se prakticky vše dělá vypouklá (crowned wheel.) Nejdřív jsem se pořád tlačil do těch rovných a s tim si užil trápení, ale teď mam na tý čtrnáctce ty vypouklý a nemám pocit, že by mi to příliš kazilo šraňk. Zato se to lepší šteluje.

Kdybys nám objasnil ten svůj nápad, dalo by se poradit asi líp...

Hans
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Polské bazary s truhlářskými stroji

Příspěvek od Pepan »

Pod těmahle značkama se prodávají výrobky čínský firmy Harvey industry. Ta je prý kvalitní a podle cen asi taky jo, už jsem sem kdysi dával ceny. :) Chtěl jsem si koupit něco přímo od nich, ale vyšlo by to na cenu mašiny od Feldera.

Je to defakto dřevěný květináč. Manželky kamarádka prodává takový ty ptákoviny ve francouzském stylu a líbil se jí květináč, co nám tu zůstal po babičce. Udělal jsem dvě kopie, "namořil" to do bíla a byly hned pryč. Je to na ozuby a když je větší, tak je strašná pakárna to vyřezávat a vysekávat.
Asi by to šlo dělat nějak průmyslověji přes šablonu a frézku, ale zas nechci být fabrika.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Polské bazary s truhlářskými stroji

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, já tu jesanku pořád mám, mám ji teda pod stodolou a ne v dílně. Na velkém stroji se dají dělat i malé věci, opačně to neplatí, ale je pravda, že je to i o ekonomice provozu.
Těch zefam je u nás v inzerci opravdu dost.

Pokud jde o ceny DE, AT, tak nejsou přestřelené, jen si musíme uvědomit, že třeba v rakousku je zhruba 2,5x vyšší cenová úroveň, a také příjmy. Takže předražené je to jen pro nás. Ale neplatí to o všem a je třeba vybírat, půlka jižních čech má starší traktory odtud apod.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů