Lze formátovat lamino bez předřezu?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Lze formátovat lamino bez předřezu?

Příspěvek od Pepan »

Chlapi,
já furt řeším tu formátku, ale v reálu nevím, jestli se mi vyplatí předřez a tedy formátka jako taková. Na rozřezání fošny se dá využít ponorka a z lamina potřebuju doma snad jenom ty 3-4 vestavěný skříně. Ikdyž je tu nebepečí, že se mi povedou a manželka se švagrovou to rozkecají po kamarádkách.... :?

Našel jsem možnost použít spešl kotouč na formátování lamina do mafla, podlepení páskou, atp, ale funguje něco z toho aspoň na 95%?

Díky.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Lze formátovat lamino bez předřezu?

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, pila je srdce dílny, na té bych nešetřil.
Pokud jde o použití kotoučů na lamino bez předřezu, tak ti na to, myslím, odpověděl Tim v předchozím vláknu.
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Re: Lze formátovat lamino bez předřezu?

Příspěvek od Avarax »

Z osobnej skúsenosti ti môžem povedať že lamino kotúč mám a používam a je to Ok. Mám kotúč len zo šikmými zubami s iným nemám skúsenosti.

Či dochádza vytrhávaniu lamina ? Áno dochádza ale tak extrémne malých kúskoch (max 1mm a menej) že to skoro nie je vidno. Jeden stolár ma naučil ešte fintu že to prebehnúť šmirgľom a potom to nie je vôbec vidieť. Hranu z ktorej to vytrhá dať vždy tak aby ju nebolo vidieť.

Skôr problém ako s rezaním menších častí budeš mať problém s rozrezaním tej veľkej dosky. Ja osobne to na pílu nedám preto si to dám hneď prerezať buď na 2 napoli alebo rovno na 3 časti. Dá sa kúpiť kotúč na okružnú pílu čo mám v pláne tak ak budeš chcieť dám ti vedieť ako to reže.
chavo
Příspěvky: 65
Registrován: 10 pro 2013, 15:34

Re: Lze formátovat lamino bez předřezu?

Příspěvek od chavo »

Ahoj Pepan.
Ak nechces mat vytrhane lamino, da sa rezat o kusok viac a potom to zrovnat na hoblovke. Takto sme to kedysi riesili v praci. Bola tam formatka bez predrezu. Ale su aj kotuce na rezanie lamina bez predrezu. Niekde som sem daval odkaz. myslim ze sa tam strieda trapez a plochy zub. Celkom dobre sa da ta rezana strana (pokial je vytrhana) zrovnat aj elektrickym hoblikom s pravouhlym pripravkom. Ale treba na hobliku opotrebovabat cele ostrie. Inak ho ta folia riadne zmasakruje ;) Su to dobre typi na obcasne riesenia. Inak len formatka. Alebo si daj kusy rovno narezat a olepit a ty ich len pospajaj. Tak som robil tuto kuchynku
IMG_20180320_151057717.jpg
IMG_20180320_151057717.jpg (123.99 KiB) Zobrazeno 10932 x
vnetolicky@atlas.cz
Příspěvky: 11
Registrován: 06 bře 2018, 12:47

Re: Lze formátovat lamino bez předřezu?

Příspěvek od vnetolicky@atlas.cz »

Zdravim,nejjednodušší jak docilit,aby spodní rezana strana lamina byla cista je si lamino pri rezani vypodlozit napr.sololitem a pri samotnem rezani pritlacovat desku na tento sololak.Funguje to velice dobre.
chavo
Příspěvky: 65
Registrován: 10 pro 2013, 15:34

Re: Lze formátovat lamino bez předřezu?

Příspěvek od chavo »

vnetolicky@atlas.cz píše:Zdravim,nejjednodušší jak docilit,aby spodní rezana strana lamina byla cista je si lamino pri rezani vypodlozit napr.sololitem a pri samotnem rezani pritlacovat desku na tento sololak.Funguje to velice dobre.
Ak som to ale spravne pochopil, tak Pepan nema formatku. Nema kam podlozit sololit. Ale riesenie to je super.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Lze formátovat lamino bez předřezu?

Příspěvek od truvan »

Pepane myslel sem že si na vestavěnky necháš nařezat a olepit,dělaj to i borci co valej kuchyně z garáže,když si spočítáš kdy by se ti investice vrátila tak to je na zváženou né??
a jak seš daleko s plánkama a zaměřením prostoru pro vestavěnky??
Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Lze formátovat lamino bez předřezu?

Příspěvek od werdio »

přesně, pokud není na dílně top vybavení na lamino, tak cesta je vše nechat na centru. Cena není mimo reál. V Praze už ani formátky nenajdeš, chlapi to nechavaj formátovat/hranit a jen skládaj. 15-20 kč za řez a něco ABS+nalepení popř.rohy fréza, lepidlo bílé, tansparent. Demos matroš a Zudo fomátování.
Popř. Hornbach Chuchle..lamino 19mm, maj abs s frezou Felder, frezu na rohy Felder a když máš profi kartu, tak neplatíš řezy.
Pár desek už jsem tam nechal nařezat, tak se s chlapama celkem znám a vše v poho
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Lze formátovat lamino bez předřezu?

Příspěvek od Pepan »

V Hornbachu olepují hrany?
Já myslel, že tam jenom řežou.

Tak to se tam stavím a pozeptám se. :) Díky moc.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Lze formátovat lamino bez předřezu?

Příspěvek od werdio »

Dělají komplet vc.růžkování
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů