Horní frézka CMT nebo Triton

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Horní frézka CMT nebo Triton

Příspěvek od Rostej »

Dobrý večer všem. Prosím zkušené o radu. Vybírám frézku a tyto dvě mi přijdou naprosto stejné jen s tím rozdílem že triton má v dodávce kleštiny 12 a 12,7 a 8 se dá dokoupit. CMT má v dodávce 8 a 12. Ce a se liší jen v řádu stokorun dle akce. Máte někdo s těmito frézkami nějaké zkušenosti?
Druhá otázka se týká nastavení vhodných otáček na frézce. Je nějaké pravidlo nastavení např. dle dřeviny či podle typu použité frézy?
Předem děkuji za případné odpovědi a omlouvám se jestli se to tu už řešilo. Jsem amatér a každé rady si velmi cením.
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Re: Horní frézka CMT nebo Triton

Příspěvek od Rostej »

Jo a jedná se mi o ty silnější verze frézek 2400
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Re: Horní frézka CMT nebo Triton

Příspěvek od Avarax »

Ja mám CMT starú verziu kúpenú z druhej ruky za 90€. Základ je čím väčšia fréza tým menšie otáčky. A čím tvrdšie drevo tým pomalšie ísť. Fréza v pohode stále funguje hlavne treba do nej dávať kvalitné frézky lebo ak by si chcel tie lacné tak sa ti to nepôjde a hneď sa otupia.
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Re: Horní frézka CMT nebo Triton

Příspěvek od Rostej »

Ahoj. Díky za info. Frézy kupuji od CMT a myslím že jsou v pohodě. Mám je do menší frézky od makity. Jestě jednou dík
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Horní frézka CMT nebo Triton

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, jde o stejnou frézku. Je to oblíbený kus na montáž do stolku. Pohledej recenzi od zdejšího uživatele zdenka na YT v češtině.
richard71
Příspěvky: 20
Registrován: 27 lis 2015, 10:49

Re: Horní frézka CMT nebo Triton

Příspěvek od richard71 »

Rostej píše:Dobrý večer všem. Prosím zkušené o radu. Vybírám frézku a tyto dvě mi přijdou naprosto stejné jen s tím rozdílem že triton má v dodávce kleštiny 12 a 12,7 a 8 se dá dokoupit. CMT má v dodávce 8 a 12. Ce a se liší jen v řádu stokorun dle akce. Máte někdo s těmito frézkami nějaké zkušenosti?
Druhá otázka se týká nastavení vhodných otáček na frézce. Je nějaké pravidlo nastavení např. dle dřeviny či podle typu použité frézy?
Předem děkuji za případné odpovědi a omlouvám se jestli se to tu už řešilo. Jsem amatér a každé rady si velmi cením.
Ja mam tu CMT 7E.. je to to iste ako Triton.. Otacky sa volia podla priemeru frezky a casom "podla citu" zavisia na velkosti uberu trieky, rychlosti posuvu , druhu dreva... Inak ja som ju kupoval pre 2 rokmi za 239.- EUR pozeram ze cena sa vyhupla. Ale je to ozaj "wokhorse" ked sa roztoci clovek ma pocit ze mu ide uletiet z ruky :) inak doporucujem zakupit aj 12,7mm kliestinu.. jedine co mi vadi a je nedomyslene ze ked ju postavis "na hlavu" pri vymene nastroja zavadzia privodna el. snura...
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Re: Horní frézka CMT nebo Triton

Příspěvek od Rostej »

Díky moc všem. Teď mám konečně jasno při výběru
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů