Výběr protahu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
protah
Příspěvky: 13
Registrován: 25 úno 2018, 11:53

Re: Výběr protahu

Příspěvek od protah »

Zdravím, po odmlce bych zas potřeboval poradit, nevím jak se brousí podávací válec, soustružník mě ho přebrousil jen po obvodě, stací to ???, nebo se musí brousit i podélně aby dosedací plocha byla rovná ???. A další věc, mažete doměcky z venku, jak kloužou ve vybraném stroji, mám to pěkně hladké, bez rzy, tak nevím jestli mazat nebo ne, aby se ten bordel zase časem vevnitř neutemoval. Díky
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Výběr protahu

Příspěvek od Pepan »

U toho Dewaltu je škoda, že je to jenom tloušťkovačka. Já teď nemám ani hoblovku a kupovat dva stroje na stejnou práci mi připadá škoda. 80tis je docela ranec, ale čekal jsem to horší. Ještě se občas objeví na bazaru kolem 50tis. tak možná zariskuju.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Výběr protahu

Příspěvek od Hans »

Pokud nemá soustružník extra projetý lože a nestrouhal to nahrubo, pak to stačí. Pokud chceš mít jistotu, dej to na brusku na kulato, ale je to nejspíš zbytečný.

Nevím co máš za ložiska u podávacích válců, ale pokud jsou kluzná, měla by mít i mazací místo. Pokud jde o utemování bordelu, nevím jak by se to mohlo stát. Když budeš správně přimazávat tlakovou mazničkou, bude se starý mazivo vytlačovat ven.

A celkově bych tohle až tak kriticky neviděl.

Hans
protah
Příspěvky: 13
Registrován: 25 úno 2018, 11:53

Re: Výběr protahu

Příspěvek od protah »

Zdravím, stále se nedaří protah vyštelovat, 1 cm palubky super ale fošna při opuštění podavacích válců, vždy trochu víc ubere. Naostření podavacího válce nakulato, to dosti pomohlo. Když se vám proklouzne podávací válec, materiál se na chvíli zastaví, udělá vám to nepatrný důlek ??? Tak přemýšlím o jiné mašině a našel jsem tohle https://www.landwirt.com/gebrauchte,194 ... A3-41.html co vy na to???, Značka A3-41/11, akorát nevím co znamená ta 11ka, aby to nebylo dělané je pro Rakousko
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Výběr protahu

Příspěvek od truvan »

pošli fotky tvýho podávacího válce !
Míru zdar
práci čest
protah
Příspěvky: 13
Registrován: 25 úno 2018, 11:53

Re: Výběr protahu

Příspěvek od protah »

Fotka podávacího válce
Přílohy
podávací válec.jpg
podávací válec.jpg (228.75 KiB) Zobrazeno 8035 x
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Výběr protahu

Příspěvek od truvan »

:ugeek: pjeknej vostrej !
Míru zdar
práci čest
Luky228
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2016, 21:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr protahu

Příspěvek od Luky228 »

protah píše:Zdravím, stále se nedaří protah vyštelovat, 1 cm palubky super ale fošna při opuštění podavacích válců, vždy trochu víc ubere. Naostření podavacího válce nakulato, to dosti pomohlo. Když se vám proklouzne podávací válec, materiál se na chvíli zastaví, udělá vám to nepatrný důlek ??? Tak přemýšlím o jiné mašině a našel jsem tohle https://www.landwirt.com/gebrauchte,194 ... A3-41.html co vy na to???, Značka A3-41/11, akorát nevím co znamená ta 11ka, aby to nebylo dělané je pro Rakousko
Mě ta cena připadá moc,
to je pomalu cena nového stroje.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Výběr protahu

Příspěvek od Pepan »

Nový Hammer A3-41 stojí 82000Kč bez daně s normálním válcem.Spirála je 14000Kč navíc.
Na těch stránkách prodávají hlavně překupníci. Ceny jsou tam úplně mimo. Jetý mašiny za cenu nových nebo i vyšší.
Vitus
Příspěvky: 1
Registrován: 31 srp 2018, 09:31

Re: Výběr protahu

Příspěvek od Vitus »

miru01 píše:Ahoj, malé přenosné protahy se tu už řešily, mám na základě zdejších doporučení dewalt 733 a zatím spokojenost, zatím s novými noži, krásný hladký povrch s nulovým podhoblováním na koncích. Jistič mám 16A a pozoruji zřetelné mžikové pohasnutí světel při náběhu, jak píše Honza je tam sériový motůrek. Přenosná je pravda, ale lépe ve dvou lidech.
Nevýhody těhle strojků jsou jasné - hlučnost motoru, pomalý posuv a menší tříska na jeden odběr, cena. Výhody - je to přenositelné, pěkný povrch, hobluje přesně - ověřeno šuplerou, možnost úběru prakticky po desetinách milimetru.
Ještě používám historický protah 51 cm, 4 kW + motor na posuv, ale pokud to jen trochu jde, tak raději použiju ten malý strojek, hlavně kvůli přesné paraelitě. Jistič mám 3x25A a nemá problém, aby běžela hoblovka 3 kW a k tomu zapnu pilu 3,7 kW, ale nutno zapínat postupně. 3x25A zvládne teoreticky okolo 17 kW příkonu, problém je náběhový proud asynchronních motorů.

Zdravím,
vážně teď uvažuji o koupi protahu Dewalt 733, vypadá to pro mě dle hodnocení - cena, jako jediná možnost :( jste s tím stále spokojen?
jak max. velké fošny-trámy jste s tím zkoušel? Měkké -Tvrdé dřevo ?
Jak je to s typovými noži co jsou k dispozici , dají se brousit ja nějaká jiná alternativa (Pilana) ?
Máte typ 1 nebo 2? na jednom polském foru někdo na typ 2 nadává, že typ 1 byl ohledně výměny nožů mnohem méně komplikovanější.

S pozdravem Vitus
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů