Olepovačka hran Dragis.

Vše co se týká truhlářského řemesla.
skyťák
Příspěvky: 4
Registrován: 15 črc 2016, 15:29

Re: Olepovačka hran Dragis.

Příspěvek od skyťák »

Děkuji za informaci ohledně olepovačky. Jak jsi psal, že mám hledat na netu, tak si myslím, nepochodím. Žádný manuál jsem k tomu nedostal, ani vzorek lepidla nic. Je to klasický číňan s českým nápisem. Začal bych tím lepidlem. Mohu vědět jaké používáš, podíval bych se na netu na zbytek ohledně teploty, myslím, že mám 120 st. . Existuje nějaký chemický přípravek čím se to dá od lepidla vyčistit. Dále se zeptám na tu hranovou frézku. Jsem rozhodnut vnitřně pro ten Festool. Dá se s ním předpokládám opracovávat i masiv? Mám dělané frézy na eurookna a nejsem chopen vyladit rádiusy, tak myslím, že tohle by s tím šlo. Předpokládám, že se s tím dostanu do vnitřního rohu, rádius R5 nebo R3. Děkuji předem za info. Jak budu mít fotky tak je vložím.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Olepovačka hran Dragis.

Příspěvek od Tim »

Ahojky,

no ještě pár vysvětleni do tohoto vlákna
Olepovačka Dragis byla ve své době jedna z nejlepších olepovaček pro malé firmy zvládla od 0,5mm až po 3mm a olepovali jsme na ní i dýhu,neměla žádný motor pouze tam byl přívod pro tavné tělisko na tavení lepidla ,práce na ní byla velice jednoduchá a dělali jsme na ní i boky skříní úplně v pohodě .Vyráběl ji pán někde v Opavě a prodával to přímo z domu a pokaždé kupující u něj doma dostal školeni a vyzkoušel si olepování na svých dovezených deskách.Pamatuji si ,že jsme ji odváželi na zadní sedačce ve škodovce 120.
ted k virutexu mám ten nejstarší typ už takových 25roků stále funguje,olepuji s ním jak papírové tak abs hrany s lepidlem a to do síly 2mm.Pro tloušťku hrany je pouze nutno demontovat přední odstřihávací nůž a tím vznikne mezera kudy se protáhne i abs 2mm.
jinak mám taky olepovačku miniprof ruční ještě ten první typ bez možnosti nastavení teploty lepidla a rychlosti posuvu a proti dragisu je to křáp a lituju ,že jsem dal dragise pryč a nechal se ukecat na miniprof,který byl jednou tak drahý a nakonec ho používám velice málo a to na hrany pouze 2mm.
na frézování používá festool ofk700 což je asi to nejlepší na trhu a maximální spokojenost.
Avarax jestli máš tu ohraňovaci makitu 3709 tak nechápu co chceš jiného to je ohraňovací fréza se stolečkem a přídavným ložiskem.

Tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 15 hostů